MediaTVP

Belsat TV w ofercie Biura Reklamy TVP

Do oferty Biura Reklamy TVP dołączył kanaał Belsat TV nadający w językach białoruskim i rosyjskim na obszar postsowiecki. Jego misja to: dostarczanie widzom rzetelnych informacji, propagowania na Białorusi rodzimej kultury i języka oraz zwalczanie dezinformacji w krajach znajdujących się w zasięgu prokremlowskich mediów.

 

Belsat TV to jedyna niezależna, białoruskojęzyczna stacja telewizyjna. Powstała w 2007 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie białoruskich środowisk demokratycznych na środek przekazu, który dostarczałby rzetelnych informacji oraz propagował ojczystą kulturę i język. Programy Belsatu są tworzone przez białoruskich dziennikarzy na terenie Białorusi oraz w Polsce.

Kanał będący częścią TVP S.A. od początku współfinansuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, przy udziale międzynarodowych donorów, z których najważniejsi to: SIDA (Szwecja), Nordycka Rada Ministrów, MSZ-y Norwegii, Holandii, Kanady, Litwy, rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz Departament Stanu USA.

Projekt przygotowywany był od czerwca 2006 r. pod kierunkiem Agnieszki Romaszewskiej-Guzy. Polscy dziennikarze współpracowali m.in. z Białoruskim Stowarzyszeniem Dziennikarzy, uhonorowanym wcześniej przez Parlament Europejski Nagrodą Praw Człowieka im. Andrieja Sacharowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *