„Bez Tabu” – nowy cykl Agaty Młynarskiej w Discovery Life!

Czy wiesz, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie? Jak wyleczyć się z uzależnienia od gier komputerowych? Ile procent ludzi w naszym kraju decyduje się na randki w sieci i dlaczego? Jakie są najnowocześniejsze metody leczenia raka piersi?Agata Młynarska poprowadzi nowy cykl dokumentów, które będą skupiały się na ważnych i bieżących tematach społecznych. Zapraszamy do rozmów „Bez tabu”!

 

 

Błyskawiczny rozwój nowych technologii, wzrost gospodarczy, zmiany modelu funkcjonowania rodziny – to jedynie kilka czynników, które mają wpływ na współczesny obraz świata. Realizowany w dokumentalnej konwencji cykl „Bez tabu” podejmie szereg istotnych kwestii społecznych. Tę wyjątkową serię poprowadzi Agata Młynarska – ambasadorka kanału Discovery Life, dziennikarka i publicystka. W kolejnych odcinkach swoją wiedzą i doświadczeniem wesprą ją eksperci i specjaliści z różnych dziedzin. W programie znajdą się nie tylko fachowe analizy, ale też konkretne porady.

„BEZ TABU. EPIDEMIA OTYŁOŚCI”

O tym, że nałóg niejedno ma imię, widzowie przekonają się poznając historie dzieci uzależnionych od gier komputerowych. O zaniedbywaniu codziennych obowiązków, wycofaniu z życia towarzyskiego, porzuceniu dotychczasowych pasji i wyładowywaniu agresji na najbliższych opowie mama 10-letniego Igora, który mimo młodego wieku, wpadł w szpony wirtualnego nałogu. Agata Młynarska odwiedzi jeden z niewielu znajdujących się w Polsce ośrodków, w którym osoby cierpiące na tego typu zaburzenia są poddawane leczeniu. Dziennikarka zwróci się do lekarzy i psychologów z prośbą o wyszczególnienie następstw groźnego nawyku. Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka? Jakie skutki może mieć stres towarzyszący kompulsywnemu graniu? Specjaliści podpowiedzą gdzie szukać pomocy i jakimi metodami pracować, by najmłodsi byli w stanie wrócić do zdrowych i „rzeczywistych” aktywności.

„BEZ TABU. GRY – DZIECIĘCY NAŁÓG”

Kolejny odcinek poruszy temat dziecięcej otyłości. Widzowie poznają dramatyczne historie dzieci, w tym najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kilogramów ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na powrót do zalecanej wagi i normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech.

„BEZ TABU. MASTEKTOMIA BEZ STRACHU”

Cykl przybliży widzom również temat mastektomii. Zarówno tej, która jest elementem terapii, jak i tej będącej profilaktyką. Agata Młynarska spotykając się z pacjentkami i lekarzami postara się odpowiedzieć na pytanie jakiej pomocy ze strony systemu ubezpieczeń może spodziewać się polska pacjentka? Jakie są najbardziej innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu? Prowadząca wysłucha też niezwykłych opowieści wyjątkowych kobiet o ich sile, walce i nadziei.

„BEZ TABU. RANDKI INTERNETOWE”

Jak wyglądają współczesne randki? Czego oczekujemy od aplikacji randkowych? Czy szukamy tam prawdziwej miłości czy jedynie przygodnego seksu? Agata Młynarska spotka się z ludźmi, którzy od lat bezskutecznie próbują znaleźć wymarzonego partnera przez Internet. Porozmawia z tymi, którym się udało oraz z osobami traktującymi randkowanie w sieci jako swoisty sport.

TVN:

BEZ TABU. GRY – DZIECIĘCY NAŁÓG – 25.08, GODZ. 11:30

DISCOVERY LIFE:

BEZ TABU. EPIDEMIA OTYŁOŚCI – 25.08, GODZ. 13.50

BEZ TABU. GRY – DZIECIĘCY NAŁÓG – 1.09, GODZ. 13:50

BEZ TABU. MASTEKTOMIA BEZ STRACHU – 8.09, GODZ. 13:50

BEZ TABU. RANDKI INTERNETOWE – 15.09, GODZ. 13:50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *