„Bezpieczny Poranek” i cykl audycji o współczesnym patriotyzmie w Radiu TOK FM

W najbliższy poniedziałek, 11 listopada br. Radio TOK FM zaprosi słuchaczy na audycje związane z obchodzonym wówczas Świętem Niepodległości. Dodatkowo właśnie tego dnia swoją antenową premierę będzie mieć cykl „Bezpiecznych Poranków z Radiem TOK FM” poświęconych bezpieczeństwu na polskich drogach.

 

 

 

 

 

– Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, jedno z najważniejszych narodowych świąt, to właściwy moment, by mówić o sprawach najważniejszych. Taką z pewnością jest bezpieczeństwo na polskich drogach. Dlatego 11 listopada Radio TOK FM zainauguruje specjalne wydania „Bezpiecznych Poranków z Radiem TOK FM”, które będą pojawiać się na antenie podczas tzw. długich weekendów – wyjaśnia jeden z inicjatorów akcji Paweł Ziętara z redakcji Radia TOK FM.– Poruszymy ten temat właśnie w Święto Niepodległości, nim policja 12 listopada podsumuje kolejny długi weekend i przekaże kolejne tragiczne liczby. Pora rozpocząć szeroką dyskusję na temat bezpieczeństwa na polskich drogach i zadbać o to, aby konkretne rozwiązania i argumenty dotarły do rządzących.

W audycji „Bezpieczny Poranek”, nadawanej od godz. 7:00, pojawią się głosy ofiary oraz sprawcy wypadków drogowych, a także rozmowy z psychologami, którzy pomagają poszkodowanym w wypadkach. Poranek poprowadzi dziennikarz stacji Adam Ozga we współpracy z Krzysztofem Woźniakiem, autorem audycji „Skołowani” i „Zmotoryzowani”. Program zwieńczy godzinna debata ekspertów ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podczas audycji redakcja będzie zbierać historie i opinie słuchaczy, którzy mogą pisać na adres: bezpieczny@tok.fm, a także dzwonić na nr 22 44 44 064 lub komunikować się z dziennikarzami za pośrednictwem mediów społecznościowych Radia TOK FM. Programowi będą towarzyszyć teksty publikowane na portalu tokfm.pl.

Natomiast po godz. 10:00 w Radiu TOK FM rozpocznie się cykl audycji związanych ze Świętem Niepodległości.

Jakie są współczesne modele patriotyzmu? 11 listopada – czyje to święto? Dlaczego zapominamy, a po co pamiętamy? Jak przyszłość wpływa na naszą pamięć? Patriotyzm i nacjonalizm – dwie strony tego samego medalu czy dwa bieguny? Między innymi te pytania zadadzą swoim gościom Zuzanna Piechowicz, Maciej Zakrocki, Agnieszka Lichnerowicz, Karolina Lewicka i Paweł Sulik.
11 listopada na antenie Radia TOK FM nie zabraknie również relacji z oficjalnych uroczystości państwowych, jak również marszów i zgromadzeń z całej Polski. A po 20:00 dzień podsumuje specjalne wydanie audycji „Mikrofon Radia TOK FM” z udziałem słuchaczy.

Więcej szczegółów na www.tokfm.pl

Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo stanowi około 90% programu antenowego. Stacja intensywnie rozwija swoją ofertę premium – podcastów. Liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM dynamicznie rośnie – na koniec marca br. wyniosła już ponad 17 tys.

tokfm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *