Biełsat TV współorganizatorem Festiwalu Sztuki Faktu – 2017

Biełsat TV został współorganizatorem 5. edycji Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w dniach 5-7 października w Toruniu. „Portret Polaków – spojrzenie w lustro” to hasło tegorocznej imprezy.

 

 

 

 

 

W ramach festiwalu odbędzie się dwudniowy przegląd dokumentów i reportaży produkcji Biełsat TV, który poprowadzi red. Janusz Gawryluk. 7 października organizatorzy zapraszają na panel dyskusyjny „Fake news — król informacji?” z udziałem ekspertów. Moderatorką panelu będzie dyrektor Biełsat TV Agnieszka Romaszewska – Guzy. Uczestnicy i goście festiwalu zobaczą także wystawę okolicznościową z okazji 10-lecia działalności Biełsatu.

Produkcje Biełast TV biorące udział w festiwalu, w poprzednich latach cieszyły się uznaniem jurorów. W ubiegłym roku dokument w reż. Antona Tsialezhnikaua pt. „Pędzle zamiast karabinów” zdobył w Toruniu I nagrodę w kategorii „Film dokumentalny”. Galę zamknięcia podczas, której zostaną wręczone nagrody laureatom Przeglądu Konkursowego uświetni koncert gwiazd The Voice of Poland: Marii Sadowskiej z zespołem oraz Ani Karwan, Juliusza Kamila i Michała Grobelnego.

Festiwal Sztuki Faktu jest doroczną imprezą na stałe wpisaną w kalendarz wydarzeń kulturalnych Torunia, poświęconą sztuce reportażu.

Partnerem głównym tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki Faktu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Partnerami są PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, WFDiF oraz Telewizja Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *