MediaTVPZapowiedzi TV

Biesiada warszawska w TVP2

Urokliwe ballady, międzywojenne, taneczne szlagiery i popularne piosenki związane z Warszawą. Walce, tanga, polki, foxtroty, rumby oraz slow-foxy. Barwne anegdoty ze stołecznych bazarów i niepowtarzalna, warszawska gwara. TVP2 zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Polskie biesiady”. Będzie tak, jak „na dechach”, czyli słynnych warszawskich potańcówkach, niegdyś bywało. Na parkiecie spotkają się młodzi i starzy, bogaci i biedni. Przy stołecznych przebojach bawić będzie się cała Polska! „Biesiada warszawska” już w sobotę, 1 lipca o godz. 20.00 w Dwójce.

 

„Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka”, „Nikodem”, „Zimny drań”, „Warszawa da się lubić”, „Piosenka o sąsiedzie”, „Karuzela na Bielanach”, „Jak przygoda to tylko w Warszawie”. Kto z nas nie zna tych warszawskich szlagierów? Teraz usłyszymy je w wykonaniu popularnych gwiazd oraz warszawskich orkiestr i formacji muzycznych. Nie zabraknie też takich muzycznych hitów z Warszawą w tle jak słynny „Sen o Warszawie”, „Małgośka” czy „Stacja Warszawa”.

Na warszawskiej Pradze-Północ wraz z biesiadnikami śpiewać i tańczyć będą: Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Kapela Warszawska im. Staśka Wielanka, kataryniarz Jan Jastrzębski i Warszawskie Combo Taneczne.

Usatysfakcjonowani będą także kolekcjonerzy ciekawostek, anegdot i opowieści ze stołecznych bazarków. Czym jest cyja, fałda, a czym kaloryfer? Kim był pierwszy farmazoniarz stolicy? Z ilu gwar słynęły warszawskie ulice? Komu legendarny Alfons Cynjan sprzedał kolumnę Zygmunta, a komu z okazji urodzin córki wynajął Dworzec Główny? „Biesiada warszawska” przyniesie odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Biesiadę poprowadzi charyzmatyczne trio w składzie: Olga Szomańska, Anna Popek i Łukasz Nowicki. A wszystko to w klimacie przyjacielskiego, muzycznego letniego pikniku w gronie znajomych, sąsiadów, rodziny i muzycznych idoli, którzy śpiewają nie dla nas, lecz z nami!

Kolejna odsłona cyklu „Polskie biesiady” – autorskiego show TVP – już w najbliższą sobotę, 1 lipca o godz. 20:00 w Dwójce

Fot. Waldemar Kompała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *