Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

Bitwa o Anglię. Hitowy mecz z trzema wersjami komentarza

Spotkanie Manchesteru United z Liverpoolem dla kibiców angielskiej piłki to coś więcej niż mecz. To prawdziwa Bitwa o Anglię. Najbliższe starcie z udziałem „Czerwonych Diabłów” oraz „The Reds” rozpocznie się 13 maja o 21:10.

 

Mecz, który elektryzuje wszystkich

Rywalizacja Manchesteru United z Liverpoolem jest jednym z najważniejszych wydarzeń każdego sezonu Premier League. Niezależnie od tego, które miejsca w tabeli zajmują oba zespoły, mecz ten elektryzuje kibiców na całym świecie. W Bitwie o Anglię grają największe i najbardziej utytułowane angielskie zespoły. Co ciekawe, walka jest tak zacięta, że nie przeprowadzają one pomiędzy sobą transferów. Ostatni tego typu przypadek miał miejsce… w 1964 roku.

Ostatni mecz pomiędzy „Czerwonymi Diabłami” a „The Reds” w Premier League miał miejsce 17 stycznia 2021 roku i zakończył się bezbramkowym remisem. Więcej emocji piłkarze Jurgena Kloppa i Ole Gunnara Solskjaera stworzyli tydzień później w Pucharze Anglii, gdzie po zaciętej rywalizacji na Old Trafford gospodarze wygrali 3:2. Zawodnicy z Anfield, aby myśleć o awansie do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie muszą zrewanżować się za porażkę w pucharze i wygrać w Bitwie o Anglię

Zarówno „Czerwone Diabły”, jak i „The Reds” mają oddane grono sympatyków w Polsce, którym stacja chce zapewnić wyjątkową oprawę meczu. Specjalnie dla nich CANAL+ przygotował trzy wersje komentarza do wyboru.

O komentarz neutralny zadbają Andrzej Twarowski i Rafał Nahorny, komentarz z punktu widzenia fanów Manchesteru United zapewnią Edward Durda i Bartłomiej Bolczyk – redaktor portalu DevilPage.pl, natomiast mecz z perspektywy kibiców „The Reds” komentować będą Tomasz Smokowski i Adrian Kijewski – redaktor naczelny portalu LFC.pl.

Wersja neutralna komentarza dostępna będzie w CANAL+ SPORT oraz w CANAL+ online

Komentarze sprzyjające każdej z drużyn dostępne będą wyłącznie za pośrednictwem serwisu CANAL+ online. Mecz w wersji pro-United transmitowany będzie na antenie dodatkowego kanału Event Channel 2, a pro-Liverpool na Event Channel 4

Transmisja spotkania rozpocznie się o 21:10, a przedmeczowe studio wystartuje o 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *