Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

BKFC w Karolinie Południowej! W najbliższy weekend na żywo w Fightklubie!

Zaledwie tydzień po pasjonującej gali w Denver fani walk na gołe pięści znów będą mogli raczyć się niezwykłym widowiskiem spod znaku Bare Knuckle Fighting Championship. Tym razem w Greenville i znów na żywo na antenie Fightklubu!

 

Najbliższa gala BKFC odbędzie się w nocy z piątku na sobotę (12/13 maja), a jej głównym pojedynkiem będzie starcie w wadze lekkiej pomiędzy niepokonanym w okrągłym ringu Tonym „Loco” Soto (4-0), a byłym pretendentem do tytułu BKFC, Tylerem „Tornado” Goodjohnem (4-2).

Pierwszy z nich jest na razie niepokonany w BKFC, Goodjohn będzie jednak zdecydowanie najtrudniejszym rywalem z jakim do tej pory przyszło rywalizować Amerykaninowi. Pochodzący z Wielkiej Brytanii „Tornado” również rozpoczął karierę w okrągłym ringu od czterech kolejnych zwycięstw, po nich przyszły jednak dwie porażki, z Luisem „Baboonem” Palomino, numerem 1 w rankingu Pound-for-Pound oraz z Jamesem Lilleyem, pretendent nr 1 w wadze lekkiej.

W Greenville Brytyjczyk, pierwszy w historii fighter z Europy, który walczył o mistrzostw BKFC, będzie chciał powrócić na zwycięski szlak. Czy uda mu się ta sztuka i jednocześnie przerwie on niesamowitą serię Soto, który z kolei będzie chciał wyśrubować swój nieskalany bilans do pięciu kolejnych wygranych?

Równie ciekawie zapowiadającą się walką powinna być konfrontacja dwóch czołowych fighterów wagi średniej, Douga „ColdReda” Coltrane’a z Blake’em LaCaze. Pierwszy z nich przed weekendową galą może pochwalić się bilansem 3-0, LaCaze na razie ma w BKFC jedną wygraną i jedną porażkę. Który wskaźnik w piątkową noc zmieni się w dwójkę? Dla obu to bardzo ważna walka, jej triumfator najprawdopodobniej awansuje bowiem do najlepszej piątki dywizji.

W Greenville zobaczymy ponadto w ringu m.in. Keitha „The Rockstara” Richardsona, który wraca do BKFC, aby zmierzyć się w debiutującym w tej organizacji Nickiem „Nicky No Holdz Barrz” Burgosem. Richardson też nie ma zbyt dużego doświadczenia w walkach na gołe pięści – jeden wygrany pojedynek z Justinem Scogginsem na BKFC – może jednak pochwalić się całkiem solidnym dorobkiem w MMA, podobnie zresztą jak i jego rywal. Bilans „The Rockstara” w MMA ro 22-11, a Burgosa 11-6.

Wspomniana wyżej dwójka to niejedyni fighterzy, którzy zdecydowali się porzucić MMA na rzecz walk na gołe pięści. Tylko z poprzedniej gali w Denver taką drogą poszli Mike Perry, Eddie Alvarez czy Ben Rothwell. Podobną ścieżkę obrał również m.in. Trevor Loken, który w Karolinie Południowej powalczy o drugie w karierze zwycięstwo w okrągłym ringu. Amerykanin, który w amatorskim MMA miał bilans 5-0, w swoim debiucie w BKFC znokautował w 40 sekund weterana UFC, Marcusa Brimage’a. Tym razem na jego drodze stanie Brandon Allen, który przygodę z Bare Knuckle Fighting Championship rozpoczął od porażki z Jordanem Nashem, w dwóch kolejnych walkach wygrał jednak ze Stevo Morrisem i Joshem Marerem.

W innych ciekawych walkach warto na pewno zwrócić uwagę na jedyną kobiecą konfrontację w karcie, w której walcząca o trzecie zwycięstwo w BKFC Andy „The CrAsian” Nguyen przetestuje w wadze słomkowej debiutującą w organizacji Sydney „Sundance” Smith.

Gala BKFC 42 w nocy z piątku na sobotę (12/13 maja) o godz. 2:00 na żywo w Fightklubie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *