Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

BKFC wraca do Anglii! W najbliższą sobotę gal w Newcastle w Fightklubie!

Po trzech miesiącach przerwy największa organizacja walk na gołe pięści wraca na Stary Kontynent. Po sierpniowym evencie w Londynie, tym razem Bare Knuckle Fighting Championship ląduje w Newcastle. Na żywo w najbliższą sobotę w Fightklubie!

 

W organizowanej na północy Anglii gali kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie, na pewno trzy z nich zasługują jednak na nieco więcej uwagi. Przede wszystkim starcie wieczoru, w którym zmierzą się zawodnicy królewskiej kategorii wagowej, Mick Terrill i Steven Banks. Dla pierwszego z nich będzie to już siódme starcie w walkach na gołe pięści. Anglik aż pięć z tych pojedynków kończył zwycięsko, w tym ostatnią konfrontację na BKFC 27 w Londynie.

Teraz, znów walcząc przed rodzimą publicznością, „None” będzie chciał potwierdzić swoją przynależność do ścisłej czołówki wagi ciężkiej w tej organizacji. W sobotni wieczór naprzeciw niego w okrągłym ringu stanie Steve Banks, zawodnik bardzo doświadczony, ale w formule MMA. Amerykanin stoczył w niej ponad 20 walk, z powodzeniem brał też udział w walkach kickboxerskich i Muay Thai, a od niedawna próbuje swoich sił w starciach na gołe pięści. Czy w Newcastle wyjdzie z tej potyczki zwycięsko?

W drugim najważniejszym starciu wieczoru Anthony Holmes zmierzy się z Darrenem Hendrym, czempionem BFBA, w walce, stawką której będzie inauguracyjny tytuł BKFC UK w wadze junior ciężkiej.

Na jednej z konferencji przed galą Holmes oznajmił: Walczymy o to, kto z nas jest najlepszych zawodnikiem w wadze junior ciężkiej w kraju. To będzie pojedynek na wyniszczenie, w którym ważną rolę będzie odrywało nie tylko przygotowanie fizyczne, ale również mentalność. A moja wola walki będzie w tym pojedynku bardzo trudna do przełamania.

Zdaniem ekspertów to właśnie Holmes ma nieco większe szanse na wygraną, ewentualne zwycięstwo Hendrego trudno jednak byłoby rozpatrywać w kategoriach nawet nie sensacji, ale choćby niespodzianki.

Bardzo ciekawie zapowiada się również starcie spoza głównej karty, w którym w ringu zmierzą się Mathilda Wilson i Melanie Shah. Pojedynek ten będzie miał kolosalne znacznie także z pozasportowych powodów, po raz pierwszy w historii w oktagonie BKFC wystąpi bowiem muzułmanka. Melanie Shah, bo o niej mowa, to pochodząca z Birmingham matka trójki dzieci, która jest muzułmanką od 2003 roku.

Jak sama mówi: – Od najmłodszych lat zawsze chciałam walczyć na gołe pięści, a teraz w końcu mogę dopiąć swego. Jako muzułmanka zainspirowałam wiele kobiet wyznających tę religię i pokazałam im, że można uprawiać sport, nawet tak wymagający jak boks, nie stając przy tym w sprzeczności do swoich przekonań religijnych.

W Newcastle rywalką Shah będzie inna rewolucjonistka Mathilda Wilson, która mierząc się w lutym tego roku z Taylor Reeves została pierwszą zawodniczką ze Skandynawii mającą na koncie występ w profesjonalnej walce na gołe pięści. Która z tych dwóch odbrązawiających rolę kobiet w sporcie fighterek będzie górą w bezpośrednim starciu?

Main Card gali BKF Newcastle:

Mick Terrill vs Steven Banks

Anthony Holmes vs Darren Hendry

Danny Christie vs Darren Godfrey

Will Cairns vs Liam Wilson

Tom Scott vs John Ferguson

Lewis Donnelly vs Lee Browne

David Round vs Nathan Owens

Lewis Keen vs Lewy Sherriff

Preliminary card gali BKFC Newcastle:

Mathilda Wilson vs Melanie Shah

Agi Faulkner vs Dan Robson

Matt Shippen vs Rob Cunningham

BKFC Newcastle w sobotę 26 listopada o godz. 20:00 na żywo wyłącznie w Fightklubie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *