Technologia - Promocje

Blaupunkt Q3200 – zaawansowany bezprzewodowy system monitorujący

Marka Blaupunkt wprowadza na rynek kolejny bezprzewodowy system alarmowy Blaupunkt Q3200. Jest to inteligentny zestaw, który służy do monitorowania stanu wybranej przestrzeni wewnątrz domu, mieszkania lub biura. System Q3200 można rozszerzyć nawet do 40 urządzeń, m. in. o czujki ruchu, czujki ostrzegające przed pożarem, czadem, czy o elementy pozwalające sterować funkcjami domu czy mieszkania. Ponadto urządzenie ma wbudowaną kamerę, dzięki której niepożądane zdarzenia zostaną zarejestrowane.

 

 

System monitorujący Q3200 to kolejne rozwiązanie marki Blaupunkt z dziedziny Security Smart Home. Łatwość montażu i obsługi sprawia, że z zestawem Blaupunkt każdy może zabezpieczyć dom, mieszkanie czy biuro w prosty i tani sposób. Przystosowana do potrzeb użytkownika technologia zapewnia skuteczną ochronę przed, np. ulatniającym się czadem lub zalaniem.

Alarm uruchamia się natychmiast w razie siłowego usunięcia któregokolwiek z jego elementów, jak również w przypadku prób zakłócenia połączenia bezprzewodowego. Jednocześnie system wysyła powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

– Jesteśmy u progu rozpoczęcia sezonu wakacyjnego. Wiele osób wyjeżdża, poszukując jednocześnie prostego i sprawdzonego sposobu na zabezpieczenie swojego domu. Intuicyjna obsługa i prosty montaż urządzeń sprawią, że każdy może niewielkim nakładem sił zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Natomiast wysokiej jakości czujniki ostrzegają przed ewentualnym zagrożeniem. Na przykład detektor ruchu ma wbudowaną kamerę, dzięki czemu użytkownik otrzyma niepodważalny dowód zajścia.powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

W zestawie Q3200 znajduje się panel kontrolny z wbudowaną syreną, pilot, bezprzewodowy wykrywacz ruchu z kamerą oraz czujnik na drzwi lub okna. Wszystkie elementy wyposażone są w pojemne baterie, które samodzielnie można wymienić. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz. Bezprzewodowy zasięg do 300 m i możliwość rozbudowania systemu o kolejne komponenty (do 40 łącznie) pozwala ochraniać nawet duże obiekty oraz budynki złożone z wielu pomieszczeń.

Systemem alarmowym Q3200 można zarządzać przy użyciu pilota lub zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Smartfona dzięki dostępnej w wersji iOS i Android bezpłatnej aplikacji Secure4Home.

Blaupunkt oferuje również szeroki wybór dodatkowych komponentów, o które może zostać rozbudowany system, m.in. czujniki dymu, temperatury, inteligentne gniazdka i termostaty. Dzięki temu Q3200 może służyć nie tylko do ochrony przed włamaniem, lecz także do zdalnego zarządzania funkcjami domu czy mieszkania. Pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach i sterować urządzeniami elektrycznymi przez aplikację mobilną, obniżając koszty ogrzewania i prądu.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A.

Najważniejsze funkcje i parametry systemu Blaupunkt Q3200:
• Możliwość rozszerzenia zestawu do 40 czujników
• Zapisywanie nagrań w chmurze
• Aplikacja Secure4Home pozwala zdalnie kontrolować pracę urządzeń elektrycznych
• Ochrona przed manipulacjami z zewnątrz
• Powiadomienia push
• Źródło zasilania: adapter 9V 1A
• Bateria: 4.8V 1100mAh Ni-MH
• Czas pracy bez zasilania (na baterii): do 15 godzin
• Głośność syreny alarmowej: 95 dB / 1 m
• Częstotliwość: 433/868MHz
• Zasięg do 300 m na otwartej przestrzeni
• Wytrzymałość na temperaturę do -10° C i + 45° C

4 komentarze do “Blaupunkt Q3200 – zaawansowany bezprzewodowy system monitorujący

 • Strasznie głośna syrena – ale to dobrze. Mam pewność, że odpowiednio zadziała. Aplikacja działa bez zarzutu. Na razie kupiłem tylko podstawowy zestaw, ale na pewno dokupię czujnik dymu.

  Odpowiedz
 • Zestaw kupiony głównie po to by odstraszyć potencjalnych złodziei. Wygląda fajnie i nie załącza się przez przypadek co na pewno cieszy sąsiadów.

  Odpowiedz
 • Kupiłem q3200 na technikalia.pl, poskładałem (dosyć szybko) i podłączyłem do appki. Interfejs przyjazny jak montaż – ogółem polecam.

  Odpowiedz
 • Wysoka jakość obrazu, głośna syrena alarmu + podgląd przez aplikacje. Mam i jestem bardzo zadowolony. Cena przystępna, warto kupić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *