Internet & Gry - Reklama

Blokada iCloud? Nie daj się nabrać!

Taka wiadomość może zmrozić krew w żyłach niejednemu użytkownikowi sprzętu firmy Apple. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych. Tym razem padło na fanów kultowego nadgryzionego jabłuszka.

 

Blokada iCloud? Uważaj na ten mail

Cyberprzestępcy wysyłają komunikat odnośnie zablokowania konta ze względów bezpieczeństwa. W związku z tym, aby odzyskać dostęp, należy kliknąć w załączony link i uwierzytelnić się danymi swojej karty płatniczej. Informacja wygląda bardzo wiarygodnie i może łatwo zmylić potencjalną ofiarę. Warto tutaj spojrzeć na adres nadawcy, bo to on przede wszystkim zdradzi nam, że tak naprawdę wiadomość nie ma nic wspólnego z Apple.

Co mi grozi?

— Podanie danych swojej karty na fałszywej stronie może skutkować aktywowaniem niechcianych subskrypcji. Przestępcy mogą również dokonywać zakupów np. w sklepach internetowych. W efekcie tego, z Twojego konta będą znikać środki! Jest to także zagrożenie dla Twojego Apple ID. Nieautoryzowany dostęp może wiązać się z wypłynięciem m.in. Twoich danych osobowych i adresu e-mail. Hakerzy będą mogli robić zakupy w App Store, ITunes Store lub Apple Store, korzystając z metod płatności powiązanych z Twoim kontem!informuje Elwira Charmuszko, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

 

foto. CyberRescue

Co dalej?

Jeśli zdarzyło Ci się podać wspomniane informacje na stronie – jak najszybciej wyzeruj limity i zastrzeż kartę. Będzie trzeba wyrobić nową, ale unikniesz w ten sposób utraty pieniędzy.

Pamiętaj!

– Nie klikaj w linki z wiadomości i nie pobieraj załączników

– Nie podawaj danych swojej karty i informacji na swój temat

– Nie odpowiadaj na podejrzany mail

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *