Radio

Bogdan Rymanowski w Radiu ZET

Radio ZET wzmacnia antenową publicystykę. Do redakcji dołącza Bogdan Rymanowski, który poprowadzi poranne wydania „Gościa Radia ZET” – flagową audycję publicystyczną stacji. Beata Lubecka zostanie gospodynią popołudniowego „Gościa Radia ZET”.

 

„Gość Radia ZET” w dwóch codziennych pasmach – porannym i popołudniowym – prowadzonych przez dwie różne, wybitne osobowości dziennikarskie takie jak Bogdan Rymanowski i Beata Lubecka, otwiera przed nami nową perspektywę publicystyczną. Przede wszystkim zapewnimy słuchaczom Radia ZET dostęp do najbardziej aktualnych komentarzy politycznych zarówno na początek, jak i na koniec dnia, kiedy już wiadomo, jaki temat najbardziej poruszył opinię publiczną. To szczególnie istotne w kontekście nadchodzących miesięcy i przyszłego roku wyborczego, kiedy w polskiej polityce będzie działo się bardzo dużo.mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET

Swoją pierwszą rozmowę w „Gościu Radia ZET” Bogdan Rymanowski przeprowadzi już 29 sierpnia. Audycji będzie można słuchać niezmiennie od poniedziałku do piątku po godz. 8:00. Pełna wersja porannego wywiadu będzie dostępna na Radiozet.pl oraz profilach stacji na Facebooku i YouTube.

Zaczynałem jako radiowiec i bardzo się cieszę, że znowu poczuję niepowtarzalną atmosferę radia. Będę w „Gościu Radia ZET” rozmawiać z najważniejszymi bohaterami dnia – politykami władzy, jak i opozycji. Będę też zapraszał ekspertów, którzy pomogą zrozumieć nam otaczający i coraz bardziej zmieniający się świat. Chciałbym, żeby te rozmowy były zarówno atrakcyjne i dynamiczne, jak i merytoryczne. Nie jest to proste zadanie, ale dam z siebie wszystko. Myślę, że razem z Beatą Lubecką, która poprowadzi popołudniowe rozmowy, stworzymy najlepszy duet „wywiadowców” radiowych w Polsce. – zapewnia Bogdan Rymanowski.

W jesiennej ramówce powraca w nowej formule popołudniowy „Gość Radia ZET”, który poprowadzi Beata Lubecka. Program będzie publicystycznym podsumowaniem mijającego dnia. Od poniedziałku do piątku po godz. 17:00 usłyszymy w nim wywiady z czołowymi politykami i ekspertami komentującymi najważniejsze tematy i wydarzenia z ostatnich godzin. Dłuższa wersja rozmów będzie dostępna na Radiozet.pl oraz profilach społecznościowych stacji.

Rymanowski pracę dziennikarską rozpoczął w 1990 roku. Był związany m.in. z Radiem Kraków, RMF FM, TVP1, Radiem Plus i TV Puls. W 2001 roku rozpoczął wieloletnią współpracę z TVN24, gdzie prowadził m.in.: magazyn publicystyczny „24 godziny”, „Wieczorne Rozmowy Rymanowskiego”, „Jeden na jeden” oraz niedzielny program „Kawa na ławę”. W latach 2003-2006 był gospodarzem „Faktów TVN”. Od października 2018 roku jest związany z telewizją Polsat, gdzie prowadzi „Wydarzenia” oraz „Gościa Wydarzeń”, a także „Śniadanie Rymanowskiego Rymanowskiego w Polsat News i Interii”.

Beata Lubecka prowadziła porannego „Gościa Radia ZET” od 2018 roku. W latach 2008-2018 była związana z kanałami informacyjnymi Grupy Polsat, m.in. jako prowadząca programów „Gość Wydarzeń”, „Śniadanie w Polsat News”, „Rozmowy polityczne” i autorskiego formatu „Pociąg do polityki”. Była też współprowadzącą audycję „Śniadanie Radia ZET i Polsat News”. Wcześniej pracowała jako reporterka Radia ZET i RMF FM.

„Gość Radia ZET” to najdłużej istniejący program stacji (nieprzerwanie od 1992 roku) i najstarsza audycja publicystyczna tego typu w polskim eterze. Jego pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym był Andrzej Woyciechowski – założyciel Radia ZET. Po nim prowadzili go również: Krzysztof Skowroński, Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Konrad Piasecki, a ostatnio Beata Lubecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *