Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Boks. Fabio Turchi vs Nikolajs Grisunins o pas IBF International w Fightklubie!

23 października w Mediolanie odbędzie się pierwsza od blisko roku gala Matchroom Boxing Italy. Widowisko, które uświetni pojedynek Fabio Turchiego z Nikolajsem Grisuninsem, widzowie zobaczą na żywo wyłącznie na antenie Fightklubu.

 

Pandemia koronawirusa wstrzymała wiele zaplanowanych wcześniej gal i pojedynków bokserskich. Jednym z najdotkliwiej doświadczonych krajów w tej materii były Włochy, w których COVID-19 w pierwszych miesiącach obecności na Starym Kontynencie zbierał śmiertelne żniwo. Wszystkie widowiska sportowe zostały wówczas odwołane, a rozgrywki ligowe zawieszone. Od kliku tygodni sport, wprawdzie bez udziału publiczności, powoli zaczyna jednak wracać na właściwe tory. Także boks, stąd gala w Mediolanie, która będzie pierwszą po pandemicznej przerwie.

23 października w stolicy Lombardii szykuje się znakomite pięściarskie show, ozdobą którego będzie pojedynek wieczoru. W nim rękawice skrzyżują Fabio Turchi i Nikolajs Grisunins. Dla pierwszego z nich będzie to powrót na ring po pierwszej w karierze porażce. W październiku ubiegłego roku Włoch przegrał z Tommym McCarthym i stracił automatycznie na jego rzecz pas WBC International w wadze junior ciężkiej. 27-letni „Stone Crusher” przegrał wówczas po raz pierwszy na zawodowym ringu. Jego bilans uzupełnia 17 wygranych, w tym aż trzynaście odniesionych przed czasem.

Starszy aż o dziewięć lat Łotysz, z którym Turchi zmierzy się w Mediolanie, również ma na koncie porażkę i remis, a ponadto 12 wygranych, w tym pięć z rzędu, licząc od lipca 2018 roku aż do teraz. Grisunins nie walczył jednak póki co o żaden z ważniejszych pasów, jedynie z Dżemalem Bosnjakiem w listopadzie ubiegłego roku o tytuł IBA International, we Włoszech otworzy się więc przed nim szansa na zdobycie o wiele cenniejszego trofeum. Na wygraną liczy oczywiście również Turchi, który chce tym samym podtrzymać krążącą o nim opinię jednej ze wschodzących gwiazd włoskiego boksu.

W innych ciekawie zapowiadających się walkach niepokonany w karierze Maxim Prodan (18-0-1, 14 KO) bronił będzie swojego pasa IBF International w wadze półśredniej w starciu z Nicolą Cristoforim (12-2-2, 1 KO), a były mistrz WBO w wadze półśredniej Dario Morello (15-1, 2 KO) skrzyżuje rękawice z Andreą Scarpą (24-6, 11 KO) na dystansie 10 rund. W Mediolanie zaprezentują się ponadto m.in. były mistrz WBC International Silver, Francesco Grandelli (13-1-1, 2 KO), niepokonany talent z Italii w wadze średniej, Ivan Zucco (11-0, 9 KO), Mirko Natalizi (7-0, 4 KO), który postanowił wznowić swoją karierę oraz walczący już o czternastą zawodową wygraną Samuel Nmomah (13-0, 4 KO).

Transmisja z całej gali w Mediolanie wyłącznie w Fightklubie! Na żywo już 23 października!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *