Boks, gala w Las Vegas: Wilder – Fury, Kownacki – Helenius w TVP Sport

W nocy z soboty na niedzielę nie będzie problemów z obejrzeniem fantastycznie zapowiadającej się gali w Las Vegas. Transmisję na żywo walk Tysona Fury’ego z Deontayem Wilderem oraz Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem przeprowadzi TVP Sport.

 

To jest znakomity czas dla kibiców boksu. Dopiero co doszło do innej wielkiej walki w kategorii ciężkiej. Ołeksandr Usyk w znakomity sposób pokonał w Londynie Anthony’ego Joshuę. Ukrainiec przejął tym samym od Brytyjczyka pasy federacji WBA, WBO oraz IBF.

Zaledwie dwa tygodnie później dojdzie do starcia o czwarty pas tej kategorii. Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) jest aktualnym mistrzem WBC. „Król Cyganów” chciał walki z Joshuą, ale zamiast tego już po raz trzeci zmierzy się z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Ich pierwsze starcie, w grudniu 2018 roku, zakończyło się kontrowersyjnym remisem. Druga walka odbyła się w lutym 2020. I wtedy Fury rozbił w wielkim stylu Amerykanina, który wytrzymał do siódmej rundy. Obaj pięściarze od tej pory nie stoczyli żadnego pojedynku.

Oprócz starcia, na które czeka cały świat, tego dnia w T-Mobile Arena w Las Vegas przy komplecie na widowni zobaczymy w akcji m.in. Adama Kownackiego (20-1, 15 KO). Polak mieszkający w Stanach Zjednoczonych na rewanż czekał od marca 2020 roku.

Marzył wtedy o walce z jednym z wspomnianych wcześniej pięściarzy. I był uważany za zdecydowanego faworyta półtora roku temu. Niestety przegrał przez nokaut w czwartej rundzie. Jego pogromcą został Robert Helenius (30-3, 19 KO). Teraz polski pięściarz zapowiada, że będzie dążył ku temu, żeby drugi pojedynek z Finem potrwał krócej niż 12 rund.

Boks. Karta walk gali w Las Vegas

WALKA WIECZORU: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Robert Helenius vs Adam Kownacki

Efe Ajagba vs Frank Sanchez

Robeisy Ramirez vs Orlando Gonzalez Ruiz

Edgar Berlanga vs Marcelo Esteban Coceres

Julian Williams vs Vladimir Hernandez

Jared Anderson vs Wladimir Tereszkin

Rances Barthelemy vs TBA

Viktor Vykhryst vs Mike Marshall

Bruce Carrington vs Cesar Cantu

Walka Fury vs Wilder ma rozpocząć się już nad ranem polskiego czasu w niedzielę: około godziny 6:00. Transmisja gali na żywo w TVP Sport i TVPSPORT.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *