Saul „Canelo” Alvarez – Avni Yildirim tylko w TVP Sport

W nocy z 27 na 28 lutego w Miami pierwszą tegoroczną walkę stoczy jeden z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe – Saul Alvarez (54-1-2, 36 KO). Rywalem „Canelo” będzie Turek Avni Yildirim (21-2, 12 KO), a na szali pojedynku będą leżały pasy WBA i WBC wagi super średniej, należące do Meksykanina.

 

Alvarez po wycieczce w 2019 roku do kategorii półciężkiej i znokautowaniu Siergieja Kowaliowa (34-4-1, 29 KO) w 11. rundzie, w ubiegłym roku stoczył tylko jeden pojedynek. Miał on miejsce w grudniu w San Antonio, gdzie zwyciężył na punkty z Brytyjczykiem Callumem Smithem (27-1, 19 KO) i do pasa WBA dołożył wakujące trofeum WBC. „Canelo” ma już na horyzoncie majową walkę z mistrzem WBO Billym Joe Saundersem (30-0, 14 KO), ale by te plany się ziściły, musi rozprawić się pod koniec lutego z Yildirimem.

Przeciwnik Alvareza wraca do boksu po dwuletniej przerwie. Yildirim ostatni pojedynek stoczył w lutym 2019 roku w Minneapolis, gdzie przegrał z Anthonym Dirrellem (34-2-1, 24 KO) przez techniczną decyzję w 10. rundzie. Przerwanie walki wywołało ogromne kontrowersje i początkowo WBC zarządziło rewanż. Do drugiego starcia Yildirima z Dirrellem jednak nie doszło, a Turek finalnie został wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu.

Pojedynek Saul „Canelo” Alvarez – Avni Yildirim w nocy z 27 na 28 lutego w TVP Sport

Transmisja rozpocznie się od godz. 2:55, dostępna także na stronie TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *