„Bolszoj” – premierowy serial o balecie w TVP Kultura

6 listopada w TVP Kultura premiera pierwszego odcinka serialu „Bolszoj” – nakręconego w rzeczywistych wnętrzach zabytkowego Teatru Bolszoj w Moskwie.

 

 

 

 

„Bolszoj” opowiada historię Julii – dziewczyny z prowincji, która marzy o karierze baletnicy w legendarnym Teatrze Bolszoj, będącym symbolem Moskwy i należącym do grona najsłynniejszych teatrów na świecie. Odwiedzająca go publiczność może cieszyć się spektaklami i doświadczać niezwykłości tego miejsca.

Serial odsłania przed widzami kulisy świata pełnego pasji i poświęcenia, którego wymaga balet. Opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i rywalizacji. Jednym z atutów produkcji jest ekspresyjna muzyka i pełna wyrazu gra aktorska. W rolę primabaleriny wcieliła się Margarita Simonova, którą na co dzień można podziwiać w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Wystąpiła m.in. w balecie „Kain i Abel” z muzyką Andrzeja Panufnika i „Święcie wiosny” Igora Strawińskiego. Obok Simonovej zobaczymy znanego polskiej publiczności Aleksandra Domogarowa, niezapomnianego Bohuna w ostatniej części trylogii Jerzego Hoffmana „Ogniem i mieczem”.

„Bolszoj” na antenie TVP Kultura: 6.11, 13.11, 20.11, 27.11 o godz. 13:20 i 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *