Platforma Canal+Sport w TV

Bundesliga: Walka o wicemistrzostwo Niemiec

Wprawdzie mistrzowskie karty w Bundeslidze już rozdane, ale zupełnie nieoczekiwanie wytworzyła się walka o miano pierwszych po bogach.

 

RB LIPSK – BORUSSIA DORTMUND

Borussia Dortmund, która jeszcze nie tak dawno po cichu liczyła na detronizację Bayernu, teraz sama musi bronić się przed RB Lipsk, mającym apetyt na wicemistrzostwo Niemiec. Po niespodziewanej domowej porażce z Mainz, przewaga BVB na RBL stopniała do trzech punktów. Tym samym przed Timo Wernerem i jego partnerami z Lipska, otwiera się szansa na zrównanie się punktami z rywalami i wyprzedzenia Borussii na ostatniej prostej ligowego finiszu.

TSG HOFFENHEIM – UNION BERLIN

Rafał Gikiewicz wraz z kolegami dokonali rzeczy historycznej dla stołecznego klubu. Najpierw wprowadzili Union do Bundesligi, a później utrzymali skromny zespół beniaminka w elicie. Zapewnili ligowy byt na kilka kolejek przed końcem rozgrywek, przez większą część kampanii będąc zespołem solidnym i niewygodnym dla teoretycznie mocniejszych rywali, zwłaszcza na własnym obiekcie. W 33. serii gier, berlińczycy zagrają na wyjeździe z Hoffenheim. Gracze TSG w tym sezonie są bardzo blisko wywalczenia awansu do europejskich pucharów.

sobota, 20 czerwca

15:25 RB Lipsk – Borussia Dortmund, CANAL+ PREMIUM komentarz: Bartosz Gleń, Tomasz Ćwiąkała

15:25 TSG Hoffenheim – Union Berlin, CANAL+ NOW komentarz: Edward Durda, Maciej Murawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *