Internet & Gry - Reklama

Business Insider Polska i Forbes Polska wyłonią najlepszych menedżerów odpowiadających za digitalizację

Digital Officer of the Year. The Future is Today – rusza nowa całoroczna inicjatywa Business Insider Polska oraz Forbes Polska, w ramach której obok cyklu debat ekspertów i publikacji na temat cyfryzacji, zostanie przeprowadzony konkurs. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, które podkreśla rolę CDO w biznesie. Celem Konkursu jest wyłonienie menedżerów, którzy skutecznie wprowadzili w przedsiębiorstwach innowacje i zdigitalizowali procesy pokazując w praktyce, jak przeprowadzać transformację cyfrową oraz dokonać znaczących zmian.

 

W Konkursie mogą wziąć udział menedżerowie zatrudnieni lub na stałe współpracujący z firmami mającymi siedzibę w Polsce, którzy pełnią funkcje odpowiedzialne za udane wdrożenie procesu digitalizacji lub transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwie.

– Wydarzenia z 2020 roku związane z pandemią niejednokrotnie sprawiły, że wprowadzone zmiany przesądzały o dalszym funkcjonowaniu firmy na rynkumówi Paweł Zielewski, redaktor naczelny Forbes Polska, członek Rady Programowej Konkursu. Podjęte działania wymagały eksperckiej wiedzy, odwagi, a także doskonałej organizacji i skuteczności, aby transformacja cyfrowa przyniosła pożądane efekty. Chcemy nagrodzić ludzi, którzy – jak się okazuje – w największym stopniu musieli zmierzyć się z kryzysemdodaje Paweł Zielewski.

– Cyfryzacja to już nie tylko megatrend o kluczowym znaczeniu dla firm i dla gospodarki mówi pomysłodawczyni konkursu Beata Mońka, Business Partner, Business Partnering Solutions, Ringier Axel Springer Polska, zarazem członkini Rady Programowej. Jest to proces, który na stałe wpisuje się w strategię rozwoju każdego przedsiębiorstwa i niejednokrotnie przesądza o sukcesie biznesowym. Prezesi i zarządy całych firm dostrzegają rosnącą rolę Chief Digital Officer, Chief Technology Officer, Chief Innovation Officer – bowiem menedżerowie odpowiadający za digitalizację w przedsiębiorstwach stali się nie tylko kluczowymi doradcami w podejmowaniu decyzji, które w znacznym stopniu wpływają na kondycję biznesową danego podmiotu, ale inicjatorami i gwarantami udanych transformacji biznesów dystansujący je od konkurencji i pozycjonujących w nowym otoczeniu – dodaje Beata Mońka.

Laureaci zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz Duże przedsiębiorstwa. W każdej z kategorii zostanie wyłonionych trzech laureatów, zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

– Chief Digital Officer of the Year 2021 to przestrzeń, w której oprócz prezentacji liderów digitalizacji w Polsce powstanie długofalowy projekt edukacyjny składający się z debat eksperckich, analiz, publikacji, wywiadów i case studies. Będziemy debatować o rozwoju e-commerce, HR, Internetu rzeczy, CyberSecurity, blockchain, zarządzaniu relacjami z klientem, Big Data oraz sztucznej inteligencji – mówi Michał Wąsowski, dziennikarz Business Insider Polska, członek Rady Programowej Konkursu.

Wyboru laureatów dokonuje Kapituła Konkursu wyłoniona przez Organizatora oraz członków Rady Programowej. Zwycięzcę poznamy w grudniu. Zgłoszeń można dokonywać poprzez wypełnienie formularza na stronie cdooftheyear.pl do 8 października 2021 roku.

W skład Rady Programowej wchodzą specjaliści i menedżerowie dysponujący unikatową wiedzą i doświadczeniem w zakresie transformacji cyfrowej i innowacji oraz redaktorzy magazynu Forbes Polska oraz serwisu Business Insider Polska. Podczas comiesięcznych zebrań, będą analizować projekty i rozwiązania, które pojawiają się na rynku, a za których wdrożenie odpowiadają CDO/CTO/CIO. Są to: Amnah Ajmal – Mastercard, Dariusz Mazurkiewicz – BLIK, Ireneusz Piecuch – DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy, dr Maciej Kawecki – Instytut Lema/Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie, Marcin Eckert – PZU S.A./PZU Życie S.A., Paweł Jakubik – Microsoft, Marek Tomczuk, prof. Grzegorz Mazurek – rektor Akademii Leona Koźmińskiego, Piotr Stępniewski – Grupa LOTOS S.A., Szymon Kamiński – PEKAO LEASING, Grzegorz Należyty – Siemens Energy, Karol Sadaj – AION, Tomasz Konik – Deloitte Polska, Sławomir Soszyński – ING Bank Śląski, Jarosław Królewski – Synerise, Jarosław Szymczuk – IBM, Kristina Tsvetanova – MIT Advisory Board, Beata Mońka, Paweł Zielewski i Michał Wąsowski. Posiedzenie Rady odbyło się 25 marca 2021 roku.

Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Więcej informacji: https://cdooftheyear.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *