„Być Jamesem Bondem” – telewizyjna premiera dokumentu o Danielu Craigu w TVP1

W środę, 29 września o godz. 23:10 Jedynka zaprasza na dokument „Być Jamesem Bondem”, przedstawiający historię Daniela Craiga. Aktor w roli agenta jej królewskiej mości wystąpił w filmach: „Casino Royale”, „Quantum of Solace”, „Skyfall”, „Spectre” oraz najnowszej produkcji „Nie czas umierać”.

 

Daniel Craig był szóstym aktorem, który wcielał się w rolę Jamesa Bonada. „Nie czas umierać” jest piątym filmem o Bondzie z jego udziałem. Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na 1 października.

W filmie „Być Jamesem Bondem” zostaną wykorzystane niepublikowane dotąd materiały archiwalne z planów wszystkich filmów z udziałem Daniela Craiga, jako „agenta z licencją na zabijanie”. Unikalne zdjęcia odsłonią kulisy realizacji filmów oraz przygotowań aktora do roli. Widzowie zobaczą próby, żmudne treningi, a także poznają bliżej drogę do kariery Craiga, który wyścig po rolę Bonda wygrywał na castingach z największymi gwiazdami kina.

W filmie pokazane zostaną rozmowy aktora z Barbarą Broccoli i Michaelem G. Wilsonem – producentami „Nie czas umierać”, a prywatnie córką i pasierbem słynnego Alberta R. Broccoliego, założyciela wytwórni filmowej Eon Productions, który wyprodukował pierwszą ekranizację powieści Iana Fleminga pt. „Doktor No”.  Po niej wytwórnia stworzyła kolejne filmy o agencie 007, w którego rolę wcielali się: Sean Connery, Roger Moore, George Lazenby, Timothy Dalton i Pierce Brosnan.

Reżyserem filmu dokumentalnego „Być Jamesem Bondem” jest Beillie Walsh, który napisał scenariusz i wyreżyserował film fabularny z 2008 roku pt. „Zakochany głupiec”. Rolę główną zagrał w nim Daniel Craig.

„Być Jamesem Bondem” – premiera w środę, 29 września o godz. 23:10 w TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *