PolsatSport w TV

Cafe Futbol po europejskich pucharach

W najbliższym Cafe Futbol podsumujemy pierwszą kolejkę europejskich pucharów. Szczególnie omówimy występ Lecha Poznań, który po pięciu latach wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy. Gościem Przemysława Iwańczyka będzie Patryk Kniat, właściciel „Fabryki Piłkarzy. Nie zabraknie również stałych ekspertów Romana Kołtonia i Tomasza Hajty.

 

Po niespełna dwóch miesiącach wróciła Liga Mistrzów i Liga Europy. We wtorek i środę byliśmy świadkami pierwszej kolejki fazy grupowej, w której nie brakowało ważnych i emocjonujących spotkań. Na Parc des Princes Manchester United pokonał Paris Saint-Germain 2:1, a w Monachium Bayern z Robertem Lewandowskim rozbił Atletico Madryt 4:0.

W czwartek natomiast po długim oczekiwaniu pojawił się polski wątek. Lech wrócił do Ligi Europy, a na inaugurację podejmował Benfikę Lizbona. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 4:2, ale „Kolejorz” nie ma się czego wstydzić. Podopieczni Dariusza Żurawia zagrali odważnie, często atakując bramkę rywala. To był naprawdę dobry prognostyk przed kolejnymi meczami w fazie grupowej.

Ważną rolę w składzie Lecha odgrywali młodzi piłkarze. Jest to zasługa Akademii Lecha Poznań, której przyjrzymy się bliżej. Z tej okazji połączymy się z jej koordynatorem Amilcarem Carvalho. Porozmawiamy również o szkoleniu młodych utalentowanych graczy z Patrykiem Kniatem, który na co dzień zajmuje się treningami „Fabryce Piłkarzy”.

Pierwsza kolejka Ligi Mistrzów była wyjątkowa również z innego powodu. Do studia Polsatu Sport zawitał puchar najważniejszych rozgrywek klubowych, skąd udał się na wycieczkę po Warszawie. Towarzyszyła mu w tym nasza kamera.

Transmisja Cafe Futbol od godziny 11:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Dogrywka od godziny 12:25 na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *