Canal+ prezentuje bohaterów serialu Kruk. Czorny Woron nie śpi (wideo)

KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI to drugi sezon podlaskiej historii walczącego z wewnętrznymi demonami komisarza policji. W nowej serii, oprócz znanych już postaci, pojawią się nowi, wyraziści bohaterowie, których losy na różne sposoby splatają się z historią tytułowego Kruka. Do obsady serialu dołączyli m.in. Magdalena Koleśnik oraz Leszek Lichota. W specjalnych materiałach wideo z planu aktorzy przybliżają swoich bohaterów i opowiadają o ich powiązaniach.

 

KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM dostępnym przez satelitę i sieci kablowe.

Justyna (Magda Koleśnik)

Młoda, atrakcyjna i bardzo pewna siebie policjantka, która po nieobecności wróciła do pracy na komendzie w Białymstoku wraz z Krukiem i Kołeckim. Adam pomaga jej w prowadzeniu śledztwa związanego z tajemniczymi morderstwami rudowłosych kobiet. Justyna zdaje sobie sprawę ze swojej atrakcyjności i stara się ją wykorzystać, by zbliżyć się do Kruka. Chociaż w tematach zawodowych działa bardzo racjonalnie, to w jego obecności łatwo poddaje się emocjom.

 

 

Moja postać Justyna jest policjantką. Jest nieprzejednana, nieprzemakalna. Nie wiesz co tam się w środku dzieje, nie dokopiesz się, o co tej dziewczynie naprawdę chodzi. Kruk jest mężczyzną, który przykuwa jej uwagę. Justyna ma totalną fazę na sprawczość, a on jest bardzo sprawczy – wydaje się po prostu być dobry we wszystkim. Ma coś, czego moja bohaterka bardzo pragnieopowiada o swojej postaci Magdalena Koleśnik.

Kołecki (Leszek Lichota)

Komisarz z Białegostoku, który prowadzi sprawę mafii papierosowej. Już od pojawienia się Kruka na Podlasiu nie jest mu przychylny, a z czasem nerwowość pomiędzy nimi jeszcze bardziej narasta. Jest przekonany, że gang ma kreta w policji. To przez tę podejrzliwość w stosunku do innych i ciągłe napięcie, zachowuje się agresywnie wobec współpracowników. W rzeczywistości to maska, pod którą skrywa strach i poddenerwowanie.

 

 

Marian Kołecki jest inspektorem podlaskiej policji. To niezwykle ambitny typ, który mocno wierzy w skuteczność swoich metod. Jest głodny awansu i sukcesu. Przez lata wypracował sobie własne metody dochodzenia do rozwiązania różnych spraw. I kiedy pojawia się taki Kruk, który ma ten szósty czy nawet siódmy zmysł i któremu wszystko przychodzi łatwo, to mój bohater nie może znieść, że ktoś może mieć lepszego nosa niż on do sprawopowiada Leszek Lichota.

Adam Kruk (Michał Żurawski)

Komisarz policji, który wraz z żoną i synkiem na stałe przeniósł się do Białegostoku z Łodzi. To człowiek skomplikowany, rozdarty pomiędzy widmami trudnej przeszłości a tym co tu i teraz. Zmaga się ze swoimi demonami – napadami agresji, mrocznymi wizjami z przeszłości, a nawet utratą zdolności racjonalnego myślenia i zanikami pamięci. Jest też zmęczony permanentnym strachem o swoich bliskich. Świadom problemu, szuka pomocy u Szeptuchy. Wierzy w uzdrawiającą moc podlaskich rytuałów. Marzy, żeby ta walka z samym sobą się zakończyła… W jakikolwiek sposób.

 

 

Kruk postanawia przyjechać na Podlasie, ponieważ ma wrażenie, że jest ono odpowiednim miejscem do odbycia terapii. Dzięki swojemu wewnętrznemu śledztwu i zadawaniu sobie odpowiednich pytań, a przede wszystkim dzięki Szeptusze, odkrywa, że ma w sobie złomówi o komisarzu Jakub Korolczuk, autor scenariusza.

FABUŁA

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się, gdy Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Adam porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Jednocześnie nękające Kruka niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Komisarz drży o dobro swojej rodziny. Desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wpada na trop mafijnych powiązań.

Premiera drugiego sezonu KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM dostępnym przez satelitę i sieci kablowe

Cały pierwszy sezon KRUK. SZEPTY SŁYCHAĆ PO ZMROKU można oglądać online na canalplus.com

TWÓRCY

KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI, w reżyserii Macieja Pieprzycy powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Jakuba Korolczuka. Zdjęcia wykonał Witold Płóciennik, za skomponowanie muzyki odpowiada Bartosz Chajdecki. Scenografia to Agata Stróżyńska, kostiumy – Ewa Różewska, charakteryzacja – Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba. Producentem wykonawczym serialu jest Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy wyprodukowali dla CANAL+ również serial KLANGOR. Spółka-matka firmy – Opus Film – ma na swoim koncie m.in. oscarową „Idę” i „Zimną wojnę”, koprodukcje CANAL+.

Serial otrzymał wsparcie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu finansowania produkcji audiowizualnej tzw. „zachęt”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *