Canal+ prezentuje bohaterów superprodukcji „Król” (część V, wideo)

„Całe życie dla Polski poświęciłem. I jak mi się ta zażydzona Polska odpłaca?”. Andrzej Seweryn jako prokurator Jerzy Ziembiński, Lena Góra jako jego kształcona za granicami córka Anna Ziembińska oraz Piotr Pacek w roli ringowego przeciwnika Szapiry, Andrzeja Ziembińskiego w nowym serialu CANAL+ „KRÓL”.

 

JERZY ZIEMBIŃSKI

Prokurator. Wdowiec wychowujący dwoje dzieci – Annę i An­drzeja Ziembińskich. Ukrywa swoje endeckie afiliacje podobnie jak skłonność do masochizmu.

 

 

ANNA ZIEMBIŃSKA

Warszawianka z przyzwoitego domu, seksowna, brawurowa. Siostra Andrzeja Ziembińskiego, z którym Jakub Szapiro toczy ostatnią walkę na ringu. Mieszkała w Szwajcarii, gdzie pobierała nauki. Ma trudną relację ze swoim ojcem, prokurato­rem Ziembińskim.

 

 

Jakie podobieństwa w życiowej historii łączą Annę Ziembińską z Leną Górą? Co najważniejszego aktorka widzi w swojej postaci? I jak Lena odnalazła się pierwszy raz na polskim planie filmowym?

 

 

ANDRZEJ ZIEMBIŃSKI

Syn prokuratora Jerzego Ziembińskiego. Bokser w Legii Warszawa, działacz ONR-Falanga. Szkoli Falangę, nacjonalistycz­ną bojówkę. Jego relacja z siostrą jest bardzo dwuznaczna, pełna erotycznego napięcia, a w końcu także toksycznej zazdrości.

 

 

Jaki jest Andrzej Ziembiński dla Piotra Packa? Czego chce od życia i na czym polega jego wewnętrzne rozdarcie? Jak wyglądało pierwsze spotkanie z Michałem Żurawskim, serialowym Szapirą? Jak wyglądały przygotowania o scen bokserskich? Czy boks był kluczowy w kreowaniu tej postaci?

 

 

„KRÓL” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa serialowa superprodukcja CANAL+, ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Zadebiutuje już 6 listopada na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w nowej usłudze CANAL+ telewizja przez internet.

 

Andrzej Seweryn jako Jerzy Ziembiński

 

Lena Góra jako Anna Ziembińska

 

Piotr Pacek jako Andrzej Ziembiński

O „KRÓLU”

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.
W serialu występują: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Reżyserem „KRÓLA” jest Jan P. Matuszyński. Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają natomiast Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji. Za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz, montaż – Przemysław Chruścielewski, a za dźwięk – Jarosław Bajdowski, Marcin Kasiński oraz Kacper Habisiak. Scenografię przygotował duet Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, kostiumy – Emilia Czartoryska, a charakteryzacja to dzieło Poli Guźlińskiej. Reżyserem castingu jest Piotr Bartuszek, kierowniczką produkcji – Dagmara Bończyk, a muzykę do serialu skomponuje Atanas Valkov. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Po dwóch sezonach Belfra i serialach KRUK. Szepty słychać po zmroku, Nielegalni, Żmijowisko oraz Mały Zgon to kolejna oryginalna produkcja CANAL+ kręcona w technologii 4K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *