MediaPlatforma Canal+

Canal+ z kampanią marketingową nowego serialu komediowego EMIGRACJA XD (wideo)

EMIGRACJA XD to nowa produkcja oryginalna CANAL+, oparta na bestsellerowej książce Malcolma XD. Z początkiem marca rozpoczęła się szeroka kampania marketingowa wspierająca promocję serialu. Media zostały zaplanowane i kupione przez Havas Media, za wsparcie technologiczne, w tym atrybucję danych, odpowiada zespół Data Business Intelligence Havas Media Group, a za kreację team kreatywny CANAL+ Polska. Komunikacja 360 stopni obejmuje m.in. działania digitalowe, outdoor, niestandardowe współprace partnerskie, wsparcie influencerów oraz PR i komunikację wewnętrzną.

 

Kampania marketingowa oparta jest na szeroko zasięgowych mediach w tym wielkoformatowe OOH wraz z niestandardowymi rozwiązaniami w największym porcie lotniczym w Polsce – Lotnisko Chopina – oraz regularne siatki nośników OOH. Ponadto działania obejmują komunikację w radiu oraz kampanię online na formatach banerowych i wideo.

Dziennikarze będą mieli też okazję zapoznać się z serialem oraz zrealizować własne wywiady w trakcie trzech związanych z produkcją eventów: dzień prasowy na planie, Media Open Day (dzień prasowy z wywiadami 1:1) oraz na uroczystej premierze serialu poprzedzonej panelem dyskusyjnym z twórcami. Premiera pierwszych dwóch odcinków serialu już 17 marca w serwisie CANAL+ online oraz na kanale CANAL+ Premium.

Ponadto, w mediach społecznościowych CANAL+ oraz na dedykowanej serialowi stronie [https://pl.canalplus.com/emigracjaxd] sukcesywnie publikowane są informacje o produkcji, uzupełniane specjalnymi materiałami wideo o kulisach powstawania serialu.

W ramach współpracy z EMPiK oraz autorem powieści i współautorem scenariusza – Malcolmem XD – powstał specjalny audiobook (w formie charakterystycznej dla twórcy pasty)  „Moja Emigracja xD” o pracy nad serialem. Premiera, wsparta crosspromocyjną kampanią EMPiK-CANAL+ już wkrótce.

 

 

EMIGRACJA XD to szalona komedia drogi o podróży dwóch ziomków z bardzo małego miasta do Wielkiej Brytanii. Z europejskiej Stolicy Agrestu do centrum Londynu. Pełna absurdalnych sytuacji, znakomitych dialogów i totalnie odjechanych (dosłownie i w przenośni) bohaterów, w których wcielają się m.in. Tomasz Włosok, Michał Balicki, Paulina Gałązka, Adam Bobik, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz czy Piotr Trojan. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki (KLANGOR), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie jego książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *