Technologia - Promocje

Canon na EnergaCAMERIMAGE 2020

14 listopada startuje 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE – jednego z największych wydarzeń poświęconych twórczości autorów zdjęć filmowych i branży kinematograficznej. W tym roku, w związku z ograniczeniami wydarzeń masowych, aktywności festiwalowe będą dostępne w całości za pośrednictwem specjalnej platformy festiwalowej, w ramach której zarejestrowani uczestnicy mogą uczestniczyć w pokazach konkursowych, seminariach i warsztatach. Na platformie dostępny będzie także wirtualny Market CAMERIMAGE, czyli interaktywna przestrzeń wystawiennicza topowych producentów sprzętu audio-wideo z najnowszą ofertą dla branży kinematograficznej.

 

Canon, jako oficjalny partner wydarzenia, przygotował dla uczestników EnergaCAMERIMAGE seminarium z Ollie Kenchingtonem (brytyjski filmowiec i kolorysta, założyciel KORRO Films), podczas którego twórca opowie o swoich doświadczeniach z pracy na rozwiązaniach Cinema EOS w ramach jednego środowiska produkcyjnego, w tym m.in. kamerach EOS C300 Mark III, EOS C70 i obiektywach Canon RF. W ramach Market Camerimage Canon przygotował również interaktywne stoisko z najnowszą ofertą sprzętową, na którym będzie również możliwość rozmowy z ekspertami na żywo za pośrednictwem platformy online.

„Wydajne środowisko produkcyjne i workflow” – seminarium Canon

Spotkanie z Ollie Kenchingtonem – brytyjskim operatorem i kolorystą – będzie poświęcone najnowszym rozwiązaniom filmowym 4K Canon. Twórca opowie o doświadczeniach w pracy na kamerach EOS C300 Mark III i EOS C70 ze szczególnym naciskiem na obraz generowany przez nową matrycę DGO (dwa poziomy wzmocnienia i ponad 16-stopniowa dynamika tonalna) oraz pracę z surowym materiałem Cinema RAW Light. Filmowiec podzieli się również wrażeniami z wykorzystania nowych obiektywów Canon RF w pacy z EOS C70 – pierwszą kamerą Cinema EOS z mocowaniem nowej serii obiektywów.

Seminarium – prowadzone przez Paula Atkinsona (Canon Europe) – odbędzie się w poniedziałek, 16 listopada o godz. 18:00. Dostęp za pośrednictwem platformy online dla uczestników z wykupioną kartą wstępu. Liczba miejsc nieograniczona.

Ostatni rok w segmencie profesjonalnych rozwiązań filmowych był dla Canon szczególny. W tym czasie oferta kamer filmowych Cinema EOS rozszerzyła się o trzy przełomowe modele z najnowszą matrycą DGO. We wrzeniu 2019 r. zaprezentowano pełnoklatkową kamerę EOS C500 Mark II, rejestrującą wewnętrznie obraz w jakości 5,9K. W 2020 r. zadebiutował model EOS C300 Mark III – filmujący w 4K/120 kl./s następca popularnego C300 Mark II – oraz EOS C70, najmniejsza kamera 4K Canon z mocowaniem obiektywów RF, technologią Dual Pixel CMOS AF i systemem EOS iTR AF X (Intelligent Tracking and Recognition) do śledzenia twarzy i oka.

Najnowsze rozwiązania dla branży filmowej – interaktywny Market Camerimage

Mimo aktualnych obostrzeń i przeniesienia Festiwalu Camerimage do sieci, organizatorzy Festiwalu przygotowali wirtualną strefę sprzętową dla miłośników technologicznych nowinek. W ramach interaktywnego Marketu CAMERIMAGE, na stoisku Canon będzie można dowiedzieć się więcej na temat najnowszej oferty sprzętu filmowego producenta, pobrać aktualne broszury produktowe oraz porozmawiać z dostępnymi online przedstawicielami i ekspertami firmy.

Szczegółowe informacje na temat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE dostępne są na stronie: https://camerimage.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *