Technologia - Promocje

Canon: Najnowsze projektory LCOS do zastosowań instalacyjnych

Canon zaprezentował dziś sześć najnowszych projektorów do zastosowań instalacyjnych (SIs), rozszerzając linię kompaktowych urządzeń LCOS o wysokiej jasności i rozdzielczości WUXGA. Wśród nowych urządzeń znalazły się trzy modele lampowe – Canon XEED WUX7500, XEED WUX6700 i XEED WUX5800 – oraz trzy laserowe – Canon XEED WUX7000Z, XEED WUX5800Z i XEED WUX6600Z. Nowe projektory są kompatybilne z sześcioma obiektywami – także z najnowszym RS-SL06UW o superwysokiej rozdzielczości i ultra niskiej dystorsji – dzięki czemu oferują elastyczność wykorzystania nawet w ograniczonych przestrzeniach audytoryjnych.
 

Najwyższa jasność i plastyka kolorów
Lampowe projektory z najnowszej linii urządzeń charakteryzują się jasnością odpowiednio 5,800, 6,700 i 7,500 lumenów. Laserowe modele zaś mogą pochwalić się jasnością na poziomie 5,800, 6,600, i 7,000 lumenów. Wszystkie nowe konstrukcje wyposażono w nowy system optyczny AISYS 4.2, który we współpracy ze znakomitą technologią paneli LCOS zapewnia najwyższy poziom jasności obrazu. Panele LCOS posiadają wysoki współczynnik przysłony, dzięki czemu odstępy między pikselami są niewidoczne dla oka, a obraz jest ostry, szczegółowy i pozbawiony tzw. „efektu siatki”, który występuje w projektorach LCD. Nawet wyjątkowo duże, projektowane na indywidualne potrzeby instalacje – np. w muzeum czy podczas dużych eventów – zachowują wyjątkową szczegółowość nawet podczas długich projekcji.
Modele XEED WUX7500, XEED WUX6700 i XEED WUX5800 posiadają natywny współczynnik kontrastu 4000:1 oraz 20000:1 kontrastu dynamicznego. W połączeniu z pokryciem przestrzeni kolorów sRGB, nowe projektory zapewniają mocne nasycenie kolorów i głęboką czerń.
Ponieważ precyzja działania jest bardzo ważna w zastosowaniach instalacyjnych, wszystkie nowe modele wyposażono w wydajny procesor przetwarzania obrazu o szerokich możliwościach. Przykładem takiego zastosowania jest choćby możliwość symulacji obrazu rentgenowskiego w skali szarości dzięki funkcji DICOM1 (Digital Imaging and Communication in Medicine; zgodność ze standardem DICOM 14). To idealne rozwiązanie do wyświetlania obrazów medycznych na dużym ekranie, stosowane szczególnie w edukacji medycznej.
Prosta instalacja i obsługa
Konstrukcja nowych projektorów jest solidna i trwała. W przypadku modeli laserowych, konstrukcyjnie są to najmniejsze i najlżejsze spośród wszystkich projektorów Canon. Otwiera to zupełnie nowe możliwości projekcji i umożliwia łatwiejszą instalację w ograniczonych i trudnych przestrzeniach. A jeśli ograniczona przestrzeń sprawia, że projektor musi być umiejscowiony poza osią ekranu, system korekcji geometrii obrazu, który umożliwia niezależną korektę każdego z czterech rogów z osobna, pozwoli wyrównać go niemal natychmiast. Dodatkowo, dla jeszcze łatwiejszej zmiany kąta projekcji obrazu, wyposażony w silnik obiektyw pozwala niezależnie przesunąć obraz bez konieczności fizycznej korekcji położenia całego urządzenia.
Technologia łączenia krawędzi w wysokiej rozdzielczości umożliwia projekcję połączonych obrazów z kilku projektorów jednocześnie. Co więcej wysoki poziom odporności na ciepło oznacza, że projektory są trwałe i zaprojektowane do długich, wymagających instalacji, takich jak np. instalacje muzealne czy zastosowania edukacyjne. Projektory posiadają również specjalny zegar, pozwalający zaprogramować pracę urządzeń w określonych godzinach, dniach czy tygodniach. Funkcje pięciu ustawień interwałów czasowych dla harmonogramowania projekcji może okazać się szczególnie przydatne dla zastosowań Digital Signage.
Obsługa standardu HDBaseT umożliwia przesyłanie sygnału sterowania, dźwięku i multimediów za pomocą standardowego okablowania sieciowego CAT6. Elastyczność cyfrowych interfejsów jest zapewniona dzięki wyposażeniu w złącza DVI, HDMI i DP, które zwiększają kompatybilność z szeroką gamą urządzeń cyfrowych. Tryb wyświetlania „obraz obok obrazu” (picture-by-picture) obsługuje dwa źródła cyfrowe, co znakomicie sprawdza się w przypadku nowoczesnych wideokonferencji. Obraz można rzutować pod niemal dowolnym kątem z zachowaniem idealnej geometrii dzięki funkcji 4-punktowej korekcji trapezowej.
Obiektyw RS-SL06UW o superwysokiej rozdzielczości i ultra niskiej dystorsji to najbardziej zaawansowany obiektyw z silnikiem, który dołącza do pięciu pozostałych obiektywów dostępnych w najnowszych modelach projektorów. Szerokie spektrum optyczne – konstrukcje od ultraszerokokątnego po ultrakrótki – sprawia, że nowe obiektywy otwierają szereg możliwości i zastosowań instalacyjnych.
Krótki współczynnik rzutu 0,54:1 i duże przesunięcie w zakresie od -15 do +75% obiektywu RS-SL06UW zapewnia utrzymanie perfekcyjnej geometrii obrazu. Technologia projekcji na zakrzywionych powierzchniach umożliwia kontrolowanie ostrości na brzegach i utrzymanie doskonałej jakości na całej rzutowanej powierzchni, podczas gdy głębia ostrości pozwala utrzymać wyraźny obraz także na chropowatych powierzchniach. Każdy obiektyw zapewnia doskonałą ostrość w pełnym zakresie ogniskowej, a wbudowany mikrokomputer gwarantuje odpowiednią wydajność pracy. Obiektywy można w prosty sposób wymienić lub zdjąć dzięki specjalnie zaprojektowanemu mocowaniu.
Projektory wyposażono w szereg udogodnień konstrukcyjnych ułatwiających konserwację i dostęp do urządzenia. Dostęp do lampy w modelach XEED WUX7500, XEED WUX6700 i XEED WUX5800 możliwy jest z tyłu obudowy, co ułatwia jej wymianę bez konieczności demontażu całego projektora; dostęp do filtra powietrza również nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Z kolei laser w modelach XEED WUX7000Z, XEED WUX5800Z i XEED WUX6600Z, w przeciwieństwie do technologii lampowych, nie wymaga chłodzenia, co oznacza jeszcze większą wszechstronność w zakresie trudnych warunków instalacyjnych. Laserowe projektory można bez problemu montować w dowolnej orientacji czy nawet układzie pionowym, który idealnie sprawdza się w zastosowaniach Digital Signage.
Oszczędność energii i kosztów
Nowe projektory, w szczególności modele o najwyższej jasności, są dużo bardziej energooszczędne od konkurencyjnych projektorów w swojej klasie – zużycie energii waha się od 0,073 W/Lumen (tryb pracy) do 0,3 W/lumen (tryb czuwania). Dodatkowo zastosowanie trybu ECO pozwala zmniejszyć koszty codziennej eksploatacji. To sprawia, że nowe projektory Canon są świetnym rozwiązaniem dla placówek edukacyjnych, które dysponują niskim budżetem.
Funkcje Wi-Fi umożliwiają zarządzanie i sterowanie projektorem przez urządzenia mobilne z systemem iOS za pośrednictwem nowej aplikacji Canon Projector Service Tool. Rozbudowane możliwości kontroli urządzeń, dostępne zdalnie dzięki aplikacji, do tej pory możliwe były wyłącznie za pośrednictwem sieci przewodowej LAN. Dostępne opcje kontroli, zgłaszania czy rozwiązywania błędów pozwolą oszczędzić czas użytkowników, którzy bez wzywania obsługi serwisowej będą mogli samodzielnie rozwiązać podstawowe problemy sprzętowe.
Cechy kluczowe XEED WUX7500, XEED WUX6700 i XEED WUX5800:
Wysoka jasność w całym zakresie ogniskowej
Wysoka jakość obrazu
Darmowa 3-letnia wymiana lampy
Sześć wymiennych obiektywów z silnikiem
Rozbudowane opcje łączności
Łatwa instalacja i konserwacja
Cechy kluczowe XEED WUX7000Z, XEED WUX5800Z i XEED WUX6600Z:
Niskie koszty eksploatacji
5-letnia gwarancja
Wysoka jakość obrazu
Wysoka jasność w całym zakresie ogniskowej
Sześć wymiennych obiektywów z silnikiem
Łatwa instalacja i konserwacja
Cechy kluczowe RS-SL06UW:
Wysoka rozdzielczość
Ultra niska dystorsja
Krótki współczynnik rzutu 0,54:1
Duże przesunięcie w zakresie od -15 do +75%
Funkcja regulacji ostrości brzegów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *