Canon po raz 17. globalnym liderem rynku aparatów cyfrowych z wymienną optyką

Canon poinformował, że już 17. rok z rzędu jest globalnym liderem rynku pod względem udziałów w segmencie cyfrowych aparatów z wymienną optyką (lustrzanki i bezlusterkowce). Tym samym japoński producent utrzymuje tę pozycję nieprzerwanie od 2003 r.

 

 

 

 

Canon samodzielnie rozwija najważniejsze komponenty wykorzystywane w swoich topowych rozwiązaniach serii EOS – zarówno o matryce CMOS, procesory DIGIC, jak i obiektywy. Szerokie portfolio rozwiązań obrazowania marki – od flagowych modeli po produkty z segmentu entry-level – cieszy się ogromnym zaufaniem zarówno zawodowych fotografów i filmowców, jak i entuzjastów czy amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią.

W 2003 r., kiedy na rynku pojawiły się pierwsze lustrzanki cyfrowe, Canon zaprezentował aparat EOS 300D. Ta innowacyjna konstrukcja, dzięki niewielkim rozmiarom i przystępnej cenie, osiągnęła rekordowy udział w rynku cyfrowych aparatów z wymienną optyką, zapoczątkowując nowy etap w rozwoju całego rynku aparatów konsumenckich. Od tego czasu Canon nie ustawał we wprowadzaniu kolejnych, ważnych z perspektywy rynku, produktów i rozwiązań. Jak choćby w przypadku zaawansowanych modeli aparatów z serii EOS-1D i EOS 5D, które znacząco przyczyniły się do rewolucji w nagrywaniu materiałów wideo w jakości HD przy użyciu lustrzanek.

2018 r. był dla Canon początkiem intensywnego rozwoju w segmencie pełnoklatkowych aparatów systemowych. We wrześniu 2018 r. producent zaprezentował nowatorski system EOS R z pierwszym pełnoklatkowym bezlusterkowcem EOS R, a także serią jasnych obiektywów RF. Kilka miesięcy później, w marcu 2019 r., firma rozszerzyła tę linię produktową o kompaktowy, budżetowy model EOS RP, będący obecnie najlżejszym pełnoklatkowym bezlusterkowcem w portfolio Canon. Także w 2019 r. firma wprowadziła na rynek kilka kolejnych – ważnych z perspektywy marki – modeli[1] z różnych grup produktowych. W drugiej połowie 2019 r. (sierpień) swoją premierę miała lustrzanka EOS 90D – następca jednego z najpopularniejszych modeli dla vlogerów i entuzjastów fotografii, aparatu EOS 80D.

W 2020 r. Canon potwierdził zaawansowane prace nad swoim najbardziej zaawansowanym modelem bezlusterkowca z pełnoklatkową matrycą – EOS R5. Będzie to pierwszy konsumencki aparat cyfrowy z możliwością nagrywania wideo w jakości 8K. Jednocześnie trwają zaawansowane prace nad wprowadzeniem 9 nowych obiektywów serii RF, w tym modelu RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM. Wszystkie zapowiedziane produkty z serii EOS R ujrzą światło dzienne jeszcze w 2020 r.

Issei Morimoto, Senior Vice President w Canon Imaging Technologies & Communications Group na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział, „Utrzymanie przez tak długi czas pozycji lidera globalnego rynku to z jednej strony nie lada osiągnięcie, z drugiej jednak – ogromne wyzwanie. Aby utrzymać tę pozycję, musimy stale rozwijać nasze technologie i wprowadzać produkty, które przekraczają kolejne granice innowacyjności – tak jak w przypadku modelu EOS R5. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić naszym klientom tę samą jakość, niezawodność i wartość, które cechują nasze produkty od dziesięcioleci”.

Więcej informacji na temat aparatów Canon z wymienną optyką można znaleźć pod linkiem: www.canon.pl/cameras/interchangeable-lens-cameras

 

[1] W 2019 r. Canon zaprezentował sześć nowych aparatów z wymienną optyką: EOS RP (marzec), EOS 250D (kwiecień), EOS 90D (wrzesień), EOS M6 Mark II (wrzesień), EOS M200 (październik), EOS Ra (grudzień).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *