Technologia - Promocje

Canon startuje z kolejną edycją programu dla młodych talentów – Canon Student Development Programme 2024

Trwający już ósmy rok program Canon pomógł utorować drogę ponad tysiącowi przyszłych fotoreporterów, pozwalając młodym talentom z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki nawiązać kontakt z czołowymi przedstawicielami branży.

 

· Grupa 100 studentów otrzyma opiekę mentorską czołowych ekspertów z branży reprezentujących najlepsze agencje medialne i wydawnictwa, a także Ambasadorów Canon.

· Wybranych 25 osób zostanie zaproszonych do udziału w czterodniowych warsztatach w Gironie, w tym do odwiedzenia największego na świecie festiwalu fotoreportażu Visa pour l’Image, gdzie będą mogli nawiązać kontakty z profesjonalistami i rówieśnikami.

· Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczyna się 12 lutego i potrwa do 7 marca. Program Canon skierowany jest do studentów z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki[1].

Canon Europe ogłasza nabór do ósmej edycji Canon Student Development Programme (CSDP), prestiżowego dorocznego programu mającego na celu wsparcie rozwoju kariery początkujących fotoreporterów. To inicjatywa, która zapewnia studentom bezcenny kontakt z doświadczonymi profesjonalistami ze środowiska fotograficznego oraz możliwość uczestniczenia w najważniejszych wydarzeniach branżowych.

CSDP stał się nieocenioną trampoliną do sukcesu dla nowego pokolenia fotoreporterów. Absolwenci programu podjęli pracę w renomowanych międzynarodowych agencjach medialnych i wydawnictwach, rozpoczynając udaną karierę. Absolwent z 2022 roku, Mohamed Mahdy (rocznik 1996), którego prace koncentrują się wokół ukrytych i często niedostrzeganych społeczności w Egipcie, zdobył główną nagrodę w konkursie World Press Photo 2023 w kategorii Format Otwarty. Natomiast Alexandra Corcode (2000) otrzymała nagrodę Tom Stoddard Award for Excellence 2023 za intymny portret samotności i porzucenia osób starszych w jej rodzinnej Rumunii. Z kolei finalistów programu z 2023 roku, Ebrahima Alipoor i Fatimę Fahmy, wybrano do programu VII Mentor 2024, prowadzonego przez VII Academy.

Tegoroczna edycja jest otwarta dla studentów i stażystówi mieszkających i studiujących w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Zgłoszenia można nadsyłać od 12 lutego do 7 marca. Ograniczona liczba miejsc będzie również dostępna dla osób rekomendowanych przez profesjonalistów z branży. Zgłoszenia zostaną ocenione przez panel redaktorów AFP, Getty Images i Reuters Pictures, którzy zdecydują o wyborze wstępnej listy najbardziej obiecujących młodych twórców z regionu.

Mentoring indywidualny

Wybrani studenci będą współpracować z jednym z mentorów-ekspertów programu, rozmawiając o swojej bieżącej pracy i dalszych aspiracjach zawodowych na sesjach indywidualnych. W lecie wezmą udział w wirtualnych sesjach, podczas których dopracują swoje portfolio i propozycje nowych projektów – ze szczególnym naciskiem na badanie różnych opcji edycyjnych oraz sposobów dalszego wzmacniania umiejętności narracyjnych i rozwijania sygnatur autorskich.

– Ten wyjątkowy program pozwala na spotkania z kuratorami, redaktorami i fotografami. To prawdziwa inwestycja w przyszłość fotografii uważa Ambasador Canon, fotoreporter Brent Stirton.Statystyki dowodzą, że jedynie ułamek osób, które studiują fotografię, przetrwa dłużej w zawodzie. Wiem, że dla tych, którzy zostaną wybrani, będzie to przełomowe doświadczenie. Dorastałem w RPA i na początku swojej drogi zawodowej nie miałem najmniejszych szans zbliżyć się do najlepszych redaktorów i fotografów na świecie, nie mówiąc o wypożyczeniu doskonałego sprzętu.

Warsztaty w Gironie i Visa pour l’Image w Perpignan

We wrześniu maksymalnie 25 studentów otrzyma zaproszenie na czterodniowe warsztaty Canon w katalońskim gospodarstwie w Gironie w Hiszpanii, które zakończą się pobytem na międzynarodowym festiwalu fotoreportażu Visa pour l’Image w Perpignan we Francji.

Warsztaty stworzą kameralne forum wymiany pomysłów i budowania relacji z cenionymi profesjonalistami ze świata fotografii. Grupowe przeglądy portfolio stanowią wspaniałą okazję do nauki, zapewniając możliwość zarówno krytykowania pracy innych, jak i uzyskania profesjonalnej opinii na własny temat.

Oprócz udziału w wystawach i wieczornych pokazach w ramach festiwalu Visa pour l’Image, studenci będą mieli również możliwość uczestniczenia w dodatkowych przeglądach portfolio i dalszego poszerzania swojej sieci kontaktów.

W celu zgłoszenia się do udziału w programie Canon Student Development Programme 2024 lub zapoznania z kryteriami zgłoszeń zapraszamy na stronę: https://www.canon.pl/get-involved/student-development-programme/

[1] Pełny regulamin na stronie: https://www.canon.pl/get-involved/student-development-programme/terms-and-conditions/.

foto. Canon 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *