Zapowiedzi TV

Cartoon Network i kobiety świata animacji na festiwalu w Annecy

W tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy pojawią się odnoszące największe sukcesy reprezentantki Cartoon Network. Stacja chce też stawiać na młode twórczynie i właśnie ogłosiła współpracę ze szkołą The Animation Workshop. W ramach porozumienia Cartoon Network będzie wspierał finansowo jedną z jej utalentowanych studentek.

 

 

„Kobiety w świecie animacji” – z tym hasłem Cartoon Network udaje się na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy oraz największe na świecie targi animacji MIFA. W trakcie festiwalu stacja oficjalnie ogłosi wsparcie edukacji zdolnej studentki duńskiego uniwersytetu, podkreślając tym samym zaangażowanie w rozwój kobiet w dziedzinie animacji i chęć pobudzenia w nich ambicji do rozwijania swoich talentów.

Cartoon Network w Annecy zorganizuje również specjalny panel, w całości poświęcony kobietom zaangażowanym w branżę. Wśród zaproszonych gości znajdą się najbardziej utytułowane, inspirujące i wpływowe przedstawicielki stacji. Zostaną również zaprezentowane materiały, które dotąd nie ujrzały światła dziennego – m.in. zapowiedź nowego serialu „Summer Camp Island”, autorstwa brytyjskiej animatorki Julii Pott. Kreskówka jeszcze w tym roku doczeka się międzynarodowej premiery, a już w przyszłym miesiącu zadebiutuje w USA.

Uczestnicy panelu, który odbędzie się w czwartek 14 czerwca w Salle Pierre Lamy będą mieli szansę usłyszeć Patricię Hidalgo – Chief Content Officer, Turner EMEA & International Kids Strategy; Julię Pott – twórczynię „Summer Camp Island”, Evę Lee Wallberg – autorkę nominowanej na festiwalu w Annecy kreskówki „Bohaterska wyprawa dzielnego Księcia Ivandoe” oraz Lauren Sassen – dyrektor kreatywną „Między nami, misiami”, również docenioną festiwalową nominacją.

Na temat idei przyświecającej wydarzeniu mówi Patricia Hidalgo, Chief Content Officer, Turner EMEA & International Kids Strategy: Talent kobiet i ich obecność w branży są tym razem celebrowane bardziej niż kiedykolwiek. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że mamy okazję wyróżnić to zagadnienie w trakcie festiwalu w Annecy i współpracować z The Animation Workshop, jako sponsor wyjątkowo utalentowanej studentki, którą przedstawimy na naszym panelu! Cartoon Network jest domem dla najlepszych twórczyń w branży. Mamy jednak wciąż świadomość, że „gdzieś tam” jest więcej ciekawych, innowatorskich historii do opowiedzenia i ważne jest, abyśmy odegrali naszą rolę w poszukiwaniu i wspieraniu ich autorek.

Michelle Nardone, Director of the Bachelor in Animation, The Animation Workshop, VIA University College przyznaje:Jesteśmy zaszczyceni, że Cartoon Network będzie wspierał jedną z naszych studentek, pochodzącą z regionu EMEA, aby mogła kontynuować naukę w dziedzinie animacji. Z przyjemnością będziemy śledzić rozwój jej talentu i mamy nadzieję, że rozkwitnie jako twórca, idąc śladami naszej absolwentki Evy Lee Wallberg.

Oprócz panelu, w czwartek 14 czerwca Cartoon Network po raz kolejny będzie gospodarzem niezwykle popularnego Pikniku nad Jeziorem – tym razem w towarzystwie siostrzanej firmy Warner Bros. Powodem współpracy jest zbliżająca się premiera filmu „Młodzi Tytani: Akcja! Film”, opartego na odnoszącym spektakularne sukcesy animowanym serialu Cartoon Network.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *