Internet & Gry - Reklama

CD PROJEKT podsumowuje początek 2021 roku

W I kwartale 2021 r. CD PROJEKT kontynuował prace nad aktualizacjami do Cyberpunka 2077. Jednym z najważniejszych wydarzeń korporacyjnych tego okresu była aktualizacja strategii, która wskazała główne cele i kierunki rozwoju Grupy na najbliższe lata.

 

– Zamierzamy wywiązać się z obietnicy danej graczom w styczniu. Choć widzimy znaczną poprawę, duża część zespołu nadal pracuje nad tym, by gracze mogli czerpać jeszcze większą przyjemność z gry w Cyberpunka. Jednocześnie wprowadzamy pierwsze wewnętrzne zmiany związane z transformacją studia. To długotrwały proces, jednak wiemy, że jest on konieczny, byśmy mogli efektywnie pracować nad dwoma projektami AAA jednocześnie mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT.

W pierwszych trzech miesiącach 2021 r. Grupa CD PROJEKT wypracowała 198 mln zł przychodów, do czego w głównej mierze przyczyniła się sprzedaż gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Skonsolidowany zysk netto wyniósł w omawianym okresie 32,5 mln zł.

– Niższa niż zwykle rentowność netto to efekt m.in. kontynuacji amortyzacji kosztów produkcji Cyberpunka 2077, prac nad aktualizacjami do gry oraz realizowanych prac badawczych związanych z kolejnymi projektami. Wydatki na nie zaliczane są bezpośrednio w koszty bieżącego okresu i nie podlegają kapitalizacjimówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

Miniony kwartał to okres rekordowych dodatnich przepływów gotówkowych. Saldo gotówki, lokat bankowych i inwestycji w obligacje skarbowe wzrosło o ponad 1 mld zł do poziomu 1,9 mld zł. Ponad 500 mln zł zostanie przeznaczone na dywidendę w wys. 5 zł na akcję, która zostanie wypłacona 8 czerwca br.

– Obecny poziom rezerw finansowych pozwoli nam na wypłatę najwyższej w naszej historii dywidendy przy jednoczesnym zapewnieniu środków na dalszy rozwój Grupy. Dzięki posiadaniu solidnego zaplecza finansowego możemy być w pełni niezależni w realizacji naszych ambitnych planówpodsumowuje Adam Kiciński.

Poza kolejnymi aktualizacjami do Cyberpunka 2077 oraz darmowymi DLC, CD PROJEKT planuje wydać w drugiej połowie roku zarówno Cyberpunka, jak i Wiedźmina 3 w edycji na najnowszą generację konsol. Ponadto w lecie swoją premierę będzie miał The Witcher: Monster Slayer – lokalizacyjna gra mobilna studia Spokko, wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Pełne sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej CD PROJEKT znajduje się na stronie: www.cdprojekt.com/pl/inwestorzy/centrum-wynikow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *