Internet & Gry - Reklama

CEO Binance: ETF na bitcoina ułatwi dostęp do rynku kryptowalut

Po wielu latach starań podejmowanych przez wiele różnych firm z branży finansowej, amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydowała się dzisiaj dopuścić wnioski spot Bitcoin ETF ze strony wszystkich 14 funduszy wnioskujących o ich utworzenie. To wydarzenie otwiera nowy rozdział w historii kryptowalut i może być przełomem dla tego rynku – uważa Richard Teng, CEO Binance, największej giełdy kryptowalutowej na świecie i wiodącego ekosystemu Blockchain.

 

Według CEO Binance, wydarzenie to ma znaczenie historyczne dla całej branży kryptowalutowej z wielu powodów:

  • Świadectwo zatwierdzenia oznacza nowy poziom akceptacji, dojrzałości i ucywilizowania rynku kryptowalut, co daje branży większą wiarygodność i potencjał do dalszych innowacji.
  • ETF-y na bitcoina ułatwią dostęp do rynku kryptowalut, przyciągając większą liczbę inwestorów i zwiększając płynność. Choć trudno przewidzieć skalę nowych uczestników i dynamikę rynku (które podlegają zmianom rynkowym), warto zauważyć, że wprowadzenie ETF-ów na złoto w 2004 roku doprowadziło do siedmiu lat pozytywnych zmian cenowych. W połączeniu z wydarzeniem Bitcoin Halving w tym roku, może to stworzyć bardzo pozytywne otoczenie sprzyjające dalszym wzrostom Bitcoina.
  • ETF-y zapewniają niskokosztowy i znajomy mechanizm, umożliwiający zwykłym użytkownikom łatwy dostęp do inwestycji w kryptowaluty.
  • ETF na bitcoina przyniesie dodatkową wiarygodność dla branży cyfrowych aktywów, pogłębiając zaufanie dla tego rynku dla szerszej grupy odbiorców.
  • Bezpośrednie inwestycje w bitcoina i różnorodne instrumenty regulowane będą istnieć obok siebie, umożliwiając różnorodne strategie inwestycyjne i dostosowując się do różnych profili ryzyka i preferencji. To sygnalizuje ekscytującą nową erę akceptacji i legitymacji – nie tylko dla Bitcoina, ale także dla szerszej przestrzeni kryptowalut.
  • Czekamy na inne kamienie milowe, które są oczekiwane w nadchodzących tygodniach i miesiącach, w tym Bitcoin Halving, ETF na ETH, tradfi związane z przechowywaniem cyfrowych aktywów i wiele innych.

Oczekuje się, że większość funduszy ETF Bitcoin wejdzie do obrotu na nowojorskiej giełdzie dzisiaj, tj. 11 stycznia 2024 roku.

foto. Binance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *