BadaniaMediaTVP

Ceremonia Otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 z rekordową oglądalnością

Aż 3,4 mln widzów (dane MOR*, 3,2 mln – dane NAM**) w momencie najwyższej oglądalności, zaś średnio 2,2 mln widzów (dane MOR*, prawie 2 mln – dane NAM**) obejrzało uroczystą Ceremonię Otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019, jaka odbyła się w poniedziałkowe popołudnie w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Polska powitała uczestników Konkursu z Europy, Azji i Australii w żywiołowym nastroju i bajkowej oprawie.

 

 

 

Wyjątkowe, barwne i energetyczne widowisko z udziałem reprezentantów 19 krajów – młodych artystów i towarzyszących im delegacji – przyciągnęło rekordową publiczność. W uroczystości wzięli udział: Prezes TVP Jacek Kurski oraz Executive Supervisor JESC 2019, Jon Ola Sand, przedstawiciele Miasta Gliwice i województwa śląskiego oraz zaproszeni goście. Organizatorami tegorocznego wydarzenia jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. Partnerami wydarzenia są Miasto Gliwice i województwo śląskie.

Bohaterami dnia byli młodzi artyści, którzy przybyli z Polski, Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii, by przez dwa konkursowe dni, w sobotę i niedzielę 23 i 24 listopada zmierzyć się na scenie Areny Gliwice podczas Finału Eurowizji Junior 2019.

Młodzi artyści byli przejęci i pełni entuzjazmu:
– Jestem podekscytowana. Chcę się dobrze bawić i fajnie spędzić czas, dzielić radość z innymi uczestnikami – mówiła ze sceny Wiktoria “Viki” Gabor, reprezentantka Polski, która wystąpi z piosenką “Superhero”.

Prezes TVP Jacek Kurski podkreślił, jak wyjątkowym wydarzeniem i dużym przedsięwzięciem organizacyjnym jest Eurowizja Junior.

– Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że organizacja tegorocznego Konkursu przypadła Telewizji Polskiej – powiedział Prezes TVP, podczas Ceremonii Otwarcia w Teatrze Śląskim – To wydarzenie jest czymś więcej, niż tylko konkursem piosenki. Eurowizja Junior jest dla młodych ludzi wielką przygodą i szansą na zaprezentowanie talentu i umiejętności wokalnych w ramach widowiska na światowym poziomie. Konkurs ten wspiera i kształtuje zdolności artystyczne i charakter, a także pozwala zrealizować marzenia o muzycznej karierze – zwrócił się do uczestników Konkursu Jacek Kurski.

Duże wrażenie podczas wieczoru zrobił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, który zaśpiewał hymn Europejskiej Unii Nadawców „Te Deum”. Na scenie Teatru Śląskiego wystąpił zespół 4Dreamers, a na koniec gwiazda i zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Eurowizji Junior Roksana Węgiel, która zaśpiewała oficjalną piosenkę tegorocznej edycji Konkursu, skomponowaną przez Gromeego – „Share The Joy”. Hasło „Share The Joy” to także oficjalne motto tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Zachęca ono do wspólnej, nieskrępowanej zabawy i celebrowania radości wspólnie w artystami podczas eurowizyjnych koncertów.

Ważnym punktem programu było losowanie kolejności występów krajów-uczestników Konkursu. Honory pełniła Roksana Węgiel, która wylosowała artystów, występujących podczas finału jako pierwsi i ostatni. Konkurs otworzy Australia, zaś imprezę zamknie Serbia. Występ Polki zobaczmy jako 11 w kolejności. Atrakcją wieczoru była wymiana upominków między uczestnikami.

Na scenie zaprezentowali się także wolontariusze, którzy zgłosili się jako wsparcie Telewizji Polskiej przy organizacji tegorocznej Eurowizji Junior. Będzie ich w Gliwicach aż 150!

Ceremonię Otwarcia prowadził Mateusz Szymkowiak, dla którego, jak sam przyznał, było to spełnienie marzeń z dzieciństwa.

17. edycja Eurowizji Junior odbędzie się w Arenie Gliwice, w Gliwicach na Śląsku, w dniach 23 listopada (Finał Jurorski) i 24 listopada (Koncert Finałowy). Koncert Finałowy, który odbędzie się w niedzielę 24 listopada o godz. 16.00, będzie transmitowany w TVP1, TVP ABC i TVP Polonia.

Od 22 listopada rusza głosowanie internetowe dla widzów, fani mogą głosować na stronie junioreurovision.tv.
W Konkursie Eurowizji Junior można głosować na przedstawiciela własnego kraju.

Fani Eurowizji Junior i Roksany Węgiel mają szansę, by zakupić ostatnie bilety na sobotę, 23 listopada, na Finał Jurorski oraz specjalne spotkanie z Roksaną Węgiel.

Finał Jurorski to wyjątkowa okazja dla widzów, by zobaczyć występy artystów jeszcze przed oficjalnym występem. Jest to próba generalna, która nie różni się od Koncertu Finałowego. Wystąpią na niej wszystkie gwiazdy niedzielnego Koncertu, w tym Roksana Węgiel. To jedyna szansa, by ocenić występy wykonawców jeszcze przed premierą telewizyjną, która odbędzie 24 listopada.

Na fanów Roksany Węgiel czekają jeszcze ostatnie bilety na osobiste spotkanie Meet&Greet, w czasie którego będzie można zrobić sobie zdjęcie z wokalistką i uzyskać jej autograf, a także odebrać upominek od organizatorów Eurowizji Junior 2019.
Wszelkie informacje na temat biletów można uzyskać na stronie: bilety.tvp.pl

Sponsorami Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 są: Tauron, LOL Surprise, Play, Mlekovita.

Oficjalnym przewoźnikiem dla Eurowizji Junior 2019 są Polskie Linie Lotnicze LOT.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *