Polsat BOXSport w TV

Charytatywny mecz Lechia Gdańsk – Szachtar Donieck w Polsacie i Polsacie Sport

Charytatywny mecz Lechia Gdańsk – Szachtar Donieck, który zostanie rozegrany na Polsat Plus Arena Gdańsk będzie można obejrzeć w Polsacie i Polsacie Sport w czwartek o 19:25.

 

Wojna na Ukrainie wstrząsnęła całym światem. Wpłynęła również mocno na ukraiński sport. Rozgrywki zawiesiła m.in. ukraińska Premier Liha, w której grają tak uznane zespoły jak Dynamo Kijów czy Szachtar Donieck. Jednak ukraińskie drużyny nie zaprzestają działalności i rozpoczynają europejskie, charytatywne tournée.

W ramach „Globalnego tournée Szachtara dla pokoju” Szachtar Donieck odwiedzi Gdańsk, gdzie na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk zmierzy się już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia z Lechią. Transmisja spotkania od 19:25 w Polsacie i Polsacie Sport. Całkowity dochód z meczu przekazany będzie na pomoc Ukrainie.

Szachtar Donieck to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ukraińskiej Premier Lihi. Ma na swoim koncie 13 tytułów mistrza kraju i tyle samo razy sięgał po piłkarski Puchar Ukrainy. Dziewięciokrotnie zdobywał Superpuchar Ukrainy. Szachtar jest regularnym uczestnikiem europejskich pucharów. W 2009 roku zwyciężył w Pucharze UEFA, pokonując w finale 2:1 Werder Brema. W latach 2001-2010 zawodnikiem klubu był były reprezentant Polski – Mariusz Lewandowski.

Tego meczu nie można przegapić. Studio w Polsacie Sport rozpocznie się już o godzinie 18:30, a poprowadzi je Marcin Lepa. Jego gośćmi będą Paweł Kryszałowicz oraz Radosław Michalski. Spotkanie skomentują Cezary Kowalski i Marcin Kaczmarek. Relacje reporterskie przygotowuje Paulina Czarnota-Bojarska. Transmisja meczu w Polsacie i Polsacie Sport od godziny 19:25.

Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, gdzie odbywały się m.in. mecze grupowe oraz ćwierćfinał Euro 2012, które Polska współorganizowała z Ukrainą. A także ubiegłoroczny finał Ligi Europy. Na co dzień na stadionie swoje mecze rozgrywa Lechia Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *