MediaZapowiedzi TV

CNN w ramach „Call to Earth” spotyka się z ludźmi pracującymi na rzecz ochrony wielkich kotów

Wiele gatunków drapieżnych kotów na naszej planecie zmaga się z katastrofalnymi skutkami zmian klimatycznych, niszczeniem siedlisk, kłusownictwem i konfliktami pomiędzy ludźmi a dzikimi zwierzętami. W specjalnym półgodzinnym programie „Call to Earth”, który zostanie premierowo wyemitowany 23 kwietnia o godz. 18:30, CNN pokaże ludzi pracujących na rzecz ochrony populacji wielkich kotów.

 

W ramach Call to Earth zostaną przedstawione cztery historie na temat zagrożonych gatunków wielkich kotów. Opowie o nich Shafqat Hussain, antropolog środowiskowy i konserwator przyrody, a także laureat nagrody Rolexa, który od ponad dwudziestu lat pracuje na rzecz irbisów śnieżnych w rodzinnym Pakistanie.

Program pokaże zmniejszające się w wyniku działalności człowieka populacje pantery śnieżnej, lwa, jaguara czy tygrysa i opowie o działalności niezwykłych osób, które przyczyniają się do ochrony i rozwoju ich siedlisk.

Od tropienia nieuchwytnych irbisów śnieżnych w górach Pakistanu, przez monitorowanie rzadkiej, ale rozwijającej się populacji tygrysów w Tajlandii, po łączenie siedlisk jaguarów w Belize czy historię plemienia z Tanzanii, które zmienia obyczaje w celu ochrony lwów – CNN przyjrzy się ludziom poświęcającym swoje życie, by chronić jedne z najbardziej zagrożonych gatunków wielkich kotów.

Program Call to Earth: Protecting Big Cats zostanie wyemitowany na kanale CNN International w następujących terminach:

w sobotę, 23 kwietnia o godz. 18:30 CET,

w niedzielę 24 kwietnia o godz. 7:00 i 13:00 CET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *