DVB-TMediaZapowiedzi TV

Co skrywa wnętrze naszej planety? „Sekrety Ziemi” w Fokus TV

Trzęsienia ziemi, tsunami czy erupcje wulkanów to tylko wynik działań sił ukrytych głęboko pod powierzchnią naszej planety. Do tej pory nie byliśmy w stanie się im dokładnie przyjrzeć. Dziś z pomocą przychodzą najnowsze technologie, dzięki którym naukowcy prześwietlają Ziemię. Jakie sekrety odkrywają badacze i czy ich obserwacje są w stanie przewidzieć nadchodzące katastrofy?

 

Zajrzeć do samego środka

Siły odpowiadające za trzęsienia ziemi czy erupcje wulkanów znajdują się pod naszymi stopami. Mimo to nigdy do nich nie dotrzemy, ponieważ są przykryte bilionami ton skał. Jednak naukowcy mogą prześwietlić Ziemię za pomocą zaawansowanych czujników oraz skanerów i na tej podstawie przekonać się, jakie tajemnice i niebezpieczeństwa skrywa wnętrze naszej planety.

Tykająca bomba

W kolejnych odcinkach naukowcy badają różne lokalizacje, które stanowią newralgiczne punkty na mapie najbardziej zagrożonych katastrofami miejsc na świecie. Dzięki prześwietlaniu ziemi udaje im się dostrzec potęgę największego wulkanu na Ziemi, który znajduje się pod Parkiem Narodowym w Yellowstone, rozległy na prawie 130 kilometrów uskok wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej oraz liczne osuwiska na wyspie La Palma.

Wszystkie te miejsca są tykającą bombą, która w każdej chwili może zostać zdetonowana. Badania naukowców z użyciem skanerów mają im pomóc odkryć, co może być punktem zapalnym i jak zapobiec tragediom. Gra toczy się o życie milionów ludzi i obraz Ziemi, jaki znamy.

„Sekrety Ziemi” w Fokus TV

Seria dokumentów liczy trzy odcinki, których emisja została zaplanowana co tydzień. Zapraszamy do oglądania i poznawania sekretów wnętrza naszej planety.

„Sekrety Ziemi” od 20 listopada w sobotę o godz. 22:00 w Fokus TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *