Cuda i spektakularne upadki – cykl filmowy na SundanceTV

Od filmów zwykle oczekujemy zaskakujących wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Często takich historii dostarcza prawdziwe życie. Na cykl filmów o zaskakujących zmianach kanał SundanceTV zaprasza w każdy piątek października. W tym miesiącu będzie można zobaczyć „Like Air” – dokument przedstawiający drogę nastoletnich tancerek do udziału w ogólnokrajowych mistrzostwach tańca czy „Vlast (Power)” – film o przemianach ekonomicznych w Rosji i karierze Michaiła Chodorkowskiego – kiedyś jednego z najbogatszych ludzi na świecie. „My Revolution” – to historia Marwanna, który niechcący staje się symbolem rewolucji w Tunezji. Na antenie SundanceTV pojawi się także dokument „32 pills: My Sister’s Suicide” będący zapisem żałoby reżyserki po samobójstwie jej siostry – nowojorskiej fotografki. Na spotkanie z tymi poruszającymi historiami kanał SundanceTV zaprasza w każdy piątek października o 22:00.

 

 

 

Like air

4 października o 22:00

„Like Air” to pełnometrażowy dokument przedstawiający drogę trzech tancerek w wieku licealnym do udziału w ogólnokrajowych mistrzostwach tańca. Z każdym krokiem w stronę trofeum, poprzez taniec odkrywają swoją tożsamość i coraz mocnej czują, że żyją. Obserwujemy ogromny trud
i poświęcenie, który dziewczęta muszą włożyć w przygotowania do konkursu. To inspirująca droga pełna przemian i rosnącego zrozumienia, czym naprawdę jest taniec.

Tytuł: Like air

Reżyseria: Jake Viramontez

Występują: Kathryn McComick, Kayla Sameski, Alyssa Gaines

Vlast (Power)

11 października o 22:00

Upadek Związku Radzieckiego doprowadził do powstania korzystnego, choć niestabilnego, środowiska dla młodych rosyjskich biznesmenów skłonnych za wszelką cenę budować raczkującą gospodarkę rynkową. Niemal w ciągu jednej nocy mała grupa ludzi stała się niezwykle bogata. Podjęli z rządem porozumienia, mające na celu zdobycie dopiero co sprywatyzowanych przedsiębiorstw. Największy sukces wśród tych oligarchów osiągnął Michaił Chodorkowski, przedsiębiorca naftowy, który szybko stał się najbogatszym człowiekiem w Rosji.  Reżyserka Cathryn Collins przedstawia początek, rozwój i upadek kariery Michaiła Chodorkowskiego na tle przemian ekonomicznych w Rosji.

Tytuł: Vlast (Power)

Reżyseria: Cathryn Collins

Występują: Mihail Boriszovics Hodorkovszkij

My revolution

18 października o 22:00

Film opowiada o życiu Marwanna w Paryżu podczas jaśminowej rewolucji i upadku prezydenta/dyktatora Ben -Alego. Marwann to wesoły chłopiec, który częściej niż o wielkiej polityce myśli o urodzie swojej koleżanki Sygrid. Jednak kiedy jego zdjęcie pojawia się na okładce lewicowego czasopisma „Liberation”, a on sam staje się symbolem Rewolucji w Tunezji, chłopiec przekonuje się, że wielka polityka może zapewnić mu popularność i pomóc w zdobyciu serca Sygrid. „My revolution” to opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej tożsamości w cieniu ważnych historycznych wydarzeń.

Tytuł: My revolution

Reżyseria: Ramzi Ben Sliman

Występują: Samuel Vincent, Anamaria Vartolomei

32 pills: My sister’s suicide

25 października o 22:00

„Jest piękna, ma artystyczną duszę, wszyscy ją kochają. Ale ona nie chce żyć. 32 PILLS opowiada
o fascynującym życiu i chorobie psychicznej mojej siostry, nowojorskiej fotografki, Ruth Litoff,
i o moich zmaganiach z pogodzeniem się z jej tragicznym samobójstwem”. Ruth Litoff popełniła samobójstwo w swoim nowojorskim mieszkaniu, zostawiwszy listy i prezenty dla bliskich. Sześć lat później, jej siostra Hope powraca do tego wydarzenia. Przeszukując rzeczy osobiste Ruth, stara się zrozumieć, czemu osoba, którą tak podziwiała, zdecydowała odebrać sobie życie.

Tytuł: 32 pills: My sister’s suicide

Reżyseria: Hope Litoff

Występują: Hope Litoff, Ruth Litoff

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *