DVB-TMediaRadioZapowiedzi TV

Cykl na 30 lat Radia Maryja 

Z okazji tegorocznych obchodów 30 rocznicy powstania Radia Maryja, Telewizja Trwam przygotowała specjalny cykl poświęcony Radiu i dziełom przy nim powstałym. Emisja co niedzielę o godz. 17:30, od 17 października. W mediach społecznościowych akcja promująca obchody – #30latRM.

 

W tym roku, w grudniu przypada 30 rocznica powstania Radia Maryja, które jest nie tylko podmiotem medialnym, wokół którego powstały m.in. telewizja, gazeta, uczelnia wyższa, wydawnictwo. Radio Maryja to także fenomen społeczny – medium, które połączyło Polonię z Polską, konserwatywnych katolików w kraju, młodszych ze starszymi. Radio Maryja to olbrzymia grupa społeczna skupiona wokół rozgłośni i dziełach przy niej powstałych – to słuchacze Radia, widzowie TV Trwam, czytelnicy Naszego Dziennika, to sympatycy z Kół Radia Maryja, wykładowcy, studenci oraz absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i wielu innych.

Toruńska rozgłośnia nie powstałaby, gdyby nie jej słuchacze, którzy modlitwą, słowem i darem serca wspierają „Katolicki głos w Twoim domu”. Dlatego specjalnie dla nich powstał cykl poświęcony Radiu Maryja i innym dziełom. Program to także fantastyczna okazja dla tych, którzy znają Radio i osobę Ojca Dyrektora “ze słyszenia” – teraz mogą zobaczyć jak naprawdę wygląda toruńska społeczność.
Emisja cyklu w każdą niedzielę o godz. 17:30, pierwszy odcinek już 17 października. Równolegle w mediach społecznościowych akcja opatrzona hashtagiem #30latRM, która będzie wprowadzała sympatyków w obchody 30 rocznicy powstania Radia Maryja.

Tematyka odcinków i harmonogram emisji:

Rodzina Radia Maryja w Polsce – Koła RM

17 października, o godz. 17:30

Rodzinę Radia Maryja tworzy tysiące małych wspólnot, które swoją modlitwą oraz czynem budują jedną z najpiękniejszych społeczności w Polsce. To prawdziwa rodzina, bliscy sobie ludzie, duchowo zjednoczeni w wierze, rodzina uznana i błogosławiona przez trzech ostatnich następców Św. Piotra: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka. Odcinek portretuje Henryka Guta z Ostrołęki, którego przeróżne aktywności obrazują idee przyświecające funkcjonowaniu Kół Radia Maryja w Polsce.

Fundacja Nasza Przyszłość

24 października, godz. 17:30

Fundacja “Nasza Przyszłość” powstała w 1995 roku. Jej największym powołaniem jest promowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, w szczególności poprzez upowszechnianie polskiej tradycji, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej zarówno poprzez wartościową lekturę, film, czasopismo czy edukacyjną formację młodzieży. Fundacja w swojej działalności otacza człowieka holistyczną ideą troski na płaszczyźnie duchowej i materialnej.

Nasz Dziennik

31 października, godz. 17:30

“Nasz Dziennik” jest gazetą o zasięgu ogólnopolskim. Na jego łamach publikowane są przede wszystkim aktualności z Polski, wiadomości ze świata, aktualności z życia Kościoła Katolickiego, zarówno w Polsce jak i na świecie. Nasz Dziennik to alternatywa dla wszystkich czytelników, którzy przede wszystkim cenią sobie prawdę, dobro naszej Ojczyzny i poszanowanie najwyższych wartości, takich jak Bóg i Kościół. Jest to wyraźny głos sprzeciwu wobec niebezpiecznych ideologii zbierających w Polsce coraz większe żniwo.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej

7 listopada, godz. 17:30

„Fides, Ratio et Patria” to hasło zawarte w herbie WSKSiM. Słowa te są ściśle ze sobą związane i w pełni wyrażają istotę posłannictwa Uczelni powstałej w 2001 roku. Wiara chrześcijańska jest fundamentem systemu wartości, który z kolei powinien stanowić podstawę życia zarówno jednostek, jak i społeczeństw. Rozum to narzędzie dane nam przez Boga dla rozpoznawania i przenikania cnót. Misją Uczelni jest więc „służba człowiekowi” i Polsce, formacja młodych pokoleń, które będą tworzyć ją w przyszłości. W czasach inwazji podstępnych ideologii oraz aksamitnych totalitaryzmów absolwenci WSKSiM stają się nieocenioną siłą w walce o utrzymanie polskiej tożsamości kulturowej w szeroko rozumianej przestrzeni społecznej oraz medialnej.

Fundacja Lux Veritatis

14 listopada, godz. 17:30

Działalność Fundacji Lux Veritatis to szeroko zakrojona aktywność owocująca takimi inicjatywami jak: Telewizja Trwam, Instytut „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” im. Jan Pawła II, Muzeum „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” im. Jan Pawła II, Park Pamięci, prace geotermalne.

Telewizja Trwam

21 listopada, godz. 17:30

Telewizja Trwa rozpoczęła nadawanie w 2003 roku – jej oferta programowa skierowana jest do całego społeczeństwa. Od samego początku służy prawdzie, jest przestrzenią wolności słowa w czasach światopoglądowych monopoli wysokobudżetowych mediów głównego nurtu oraz gąszczu internetowego liberalizmu. Odcinek przedstawia Telewizję Trwam “od kuchni”.

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego. Jana Pawła II

28 listopada, godz. 17:30

To jedno z najpiękniejszych współczesnych obiektów sakralnych. Sanktuarium zostało wzniesione z inicjatywy dyrektora Radia Maryja ojca doktora Tadeusza Rydzyka CSsR. Świątynia powstała jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II. Przepiękna oprawa zewnętrzna jak i misterne wykończenie wprowadzają wiernych i pielgrzymów w atmosferę modlitwy, zadumy, ale i wielkiej wdzięczności za dar Wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II.

Radia Maryja ma 30 lat!

5 grudnia, godz. 17:30

30 lat istnienia Radia Maryja to historia obecności katolickiego głosu w domach Polaków w dynamicznym czasie przemian naszej Ojczyzny. Radio Maryja od samego początku swojego istnienia służy prawdzie, nie jest obojętne w chwilach konieczności jej obrony. Jest to bezpośrednia przyczyna nieprzerwanych szykan. Jednak jako dzieło będące pod opieką Matki Najświętszej i oddające jej cześć odpiera liczne ataki nieustannie kontynuując swoją misję. Kolejny odcinek przedstawia najważniejsze daty w historii 30 lat istnienia Radia Maryja od momentu jego powstania do 2021 roku.

Radio Maryja „od kuchni”

12 grudnia, godz. 17:30

Z pozoru spokojna recepcja, specjalistyczny warsztat elektroniczny, emisja pełna wysoko wyspecjalizowanego sprzętu, studio nagraniowe, w którym nie zawsze trzeba zachować ciszę, czy promieniujący ciepłem sekretariat.

To wszystko są opisy „zwyczajnych” miejsc, które codziennie wypełniają się posługującymi w Radiu Maryja ojcami Redemptorystami, siostrami zakonnymi i świeckimi.

Radio Maryja – radio dla każdego

19 grudnia, godz. 17:30

W przeciwieństwie do powszechnego mainstreamu medialnego ukierunkowanego na duchową pustkę oraz materialny przesyt, ramówka Radia Maryja odpowiada szeroko rozumianemu zapotrzebowaniu idei kształtowania postaw ludzkich w duchu katolickim i patriotycznym. Jest to propozycja dla ludzi będących nieobojętnymi na swoje życie doczesne jak i wieczne, ludzi poszukujących prawdy o sobie i otaczającym ich świecie. Tutaj odbiorca znajdzie rzetelne, obiektywne informacje, wyważoną publicystykę i ciekawe audycje tematyczne.

Radio Maryja jednym zdaniem

emisja 26 grudnia, godz. 17:30

Ostatni odcinek serii będzie dokumentalną formą ukazującą obecność Radia Maryja w życiu człowieka od jego pierwszych miesięcy życia do czasu starości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *