NC+Zapowiedzi TV

Cykl niesamowitych biografii w lipcu w Planete+

Hedonista i współtwórca oszałamiających karier swoich licznych małżonek – Roger Vadim, namiętna Szwedka z anielską twarzą i hollywoodzkim życiorysem – Ingrid Bergman oraz noszący charakterystyczny melonik aktor niemych filmów – Charlie Chaplin. Już w lipcu Planete+ wyemituje biografie tych niezwykłych postaci kina.

 

 

Tak jak w tytule jego filmu – „I Bóg stworzył kobietę” – tak i w życiu Roger Vadim wykreował wiele kobiecych gwiazd, choćby zjawiskową Brigitte Bardot – europejski symbolu seksu lat 50. i 60. Młoda i nieznana wówczas aktorka, a prywatnie żona reżysera, zagrała we wspomnianym obrazie. Paradoksalnie produkcja, która obojgu przyniosła popularność przyczyniła się do rozpadu ich małżeństwa. Reżyser miał jeszcze cztery żony, w tym Annette Strøyberg oraz Jane Fondę, romansował także z Catherine Deneuve. „Roger Vadim – Mister Cool” – pasjonujący dokument o genialnym pionierze francuskiego kina, który do końca pozostał wierny hedonistycznemu stylowi życia już 7 lipca o godz. 22:00.

Kolejny dokument w kinowym cyklu opowie o niezwykłej Ingrid Bergman. W ostatnim udzielonym przez nią wywiadzie powiedziała: “Miałam różnych mężów, różne rodziny, ale coś w środku mnie mówiło, że tak naprawdę należę tylko do show-biznesu”. Ta najbardziej rozchwytywana aktorka lat 40. wiele razy stawała na ślubnym kobiercu. Łączenie życia zawodowego z prywatnym nie wychodziło jej jednak najlepiej. Za talent filmowy kochał ją między innymi Alfred Hitchcock, a za romans z Robertem Rossellinim nienawidzili konserwatywni amerykańscy politycy. Jedni podziwiali jej naturalność, inni domagali się np. regulowania brwi. 14 lipca o godz. 22:00 Planete+ wyemituje film o życiu słynnej aktorki – „Ingrid Bergman. Portret utkany ze słów”. Ten intymny i kameralny dokument prezentuje m.in. jej prywatne zdjęcia oraz fragmenty prowadzonego przez nią dziennika.

Dowcipny, zabawny, z charakterystycznym wąsikiem i melonikiem na głowie. Charlie Chaplin wszystkim kojarzy się z rozrywką. Mało  kto wie jednak, że gwiazdor kina niemego przeżył twórczy kryzys spowodowany udźwiękowieniem kina. Znany Brytyjczyk długo zmagał się z tym problemem.  W poszukiwaniu inspiracji i wyciszenia udał się wraz z żoną i bratem na Bali. Kilkumiesięczny pobyt na rajskiej wyspie zmienił w jego życiu wszystko. W pierwszym filmie nakręconym po powrocie – „Modern Times” – nie tylko mówił, a nawet zaśpiewał! Kulisy wyprawy, która przełamała twórczą niemoc geniusza kina już 21 lipca o godzinie 22:00 w filmie „Chaplin na Bali”. Dokument po raz pierwszy w historii pokazuje materiały nakręcone przez Chaplina podczas tej niezwykłej podróży, ukazując nieznany rozdział z jego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *