Cykl "Odkrywając Amerykę Łacińską" w lutym na SundanceTV

W lutym kanał SundanceTV zaprasza swoich widzów na wyprawę do nieodkrytego świata kinematografii Ameryki Łacińskiej. W ramach cyklu zobaczyć będzie można argentyński komediodramat „Mi Amiga Del Parque”, dominikański film biograficzny „Maria Montez: La Pelicula”, dominikańską czarną komedię „La Gunguna” oraz film dokumentalny „Drug Lord: The Legend of Shorty”, będący zapisem poszukiwań meksykańskiego barona narkotykowego – El Chapo. Na solidną porcję doskonałego kina kanał SundanceTV zaprasza w lutym w każdy piątek o 22:00.

 

 

 

Mi Amiga Del Parque
2 lutego o 22:00

Życie Liz (Julieta Zylberberg) dramatycznie zmienia się po urodzeniu Nicanora. Młoda kobieta, walcząc z depresją poporodową i tęsknotą za mężem – reżyserem realizującym swój kolejny film setki kilometrów od rodziny – z trudem stara się odnaleźć w nowej roli życiowej. Liz wsparcie uzyskuje niespodziewanie od ekscentrycznej Rosy (Ana Katz), spotkanej w parku matki nowonarodzonej dziewczynki. Scenariusz argentyńskiej komedii, ukazującej blaski i cienie macierzyństwa, została nagrodzony na festiwalu w Sundance w 2016 r.

Występują: Julieta Zylberberg, Mirella Pascual, Ana Katz

Maria Montez: La Pelicula
9 lutego o 22:00

Zrealizowany z rozmachem film biograficzny, przedstawiający burzliwe życie – i przedwczesną śmierć – Marii Montez, dominikańskiej aktorki, która podbiła serca widowni filmów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

Występują: Juan Fernández, Celines Toribio, Ginés García Millán

La Gunguna
16 lutego o 22:00

Akcja zwariowanej komedii, nazywanej dominikańskim „Pulp Fiction”, podąża tropem losów małego pistoletu, który, przechodząc przez kolejne ręce ludzi należących do karaibskiego podziemia, przynosi fatalnego pecha wszystkim swoim właścicielom – a wszystko to okraszone dozą czarnego humoru.

Występują: Gerardo Mercedes, Wasen Ou, Jalsen Santana

Drug Lord: The Legend of Shorty
23 lutego o 22:00

Dwójka filmowców – Angus MacQueen i Guillermo Galdos – wyrusza na poszukiwanie El Chapo, meksykańskiego barona narkotykowego. Owocem wyprawy jest film dokumentalny, który pokazuje kolejne przygody filmowców, do których zalicza się obserwowanie przygotowań do transportu narkotyków, rozmowy z najbliższymi współpracownikami El Chapo oraz lunch z jego mamą.

Reżyseria: Angus MacQueen

Cykl Odkrywając Amerykę Łacińską w lutym na SundanceTV:

MI AMIGA DEL PARQUE 02.02.2018 22:00

MARIA MONTEZ: LA PELICULA 09.02.2018 22:00

LA GUNGUNA 16.02.2018 22:00

DRUG LORD: THE LEGEND OF SHORTY 23.02.2018 22:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *