Czas na wielki finał 2LŻ w Motowizji

To będzie święto speedwaya. Już w niedzielę pierwszy mecz wielkiego finału 2. Ligi Żużlowej, w którym Trans MF Landshut Devils podejmą OK Bedmet Kolejarza Opole. Transmisja w Motowizji już w niedzielę 26 września o godz. 11.45.

 

Obie drużyny wyjątkowo łatwo rozprawiły się z półfinałowymi rywalami. Przewodzący tabeli po sezonie zasadniczym opolanie pokonali dwukrotnie Optibet Lokomotiv Daugavpils, pozwalając Łotyszom na zdobycie tylko 22 punktów w rewanżu. Z kolei ekipa Diabłów dwa razy wygrała z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz, rozstrzygając sprawę już w pierwszym spotkaniu zakończonym zwycięstwem 60:30. Teraz wszystko zaczyna się od początku. Finałowy dwumecz fazy play-off to nowa rozgrywka.

– Opole jest rywalem, z którym chcieliśmy się spotkać w finale. Lubię tamtejszy stadion, na którym jest fajny tor do ścigania. Cieszę się, że w finale jedziemy z Opolem, a nie z Daugavpils mówi młodzieżowiec Norick Bloedorn, który jako odkrycie tego sezonu właśnie przedłużył kontrakt z Devils na kolejne dwa lata.

– Początek sezonu nie był najlepszy w naszym wykonaniu, bo przegraliśmy pierwsze trzy spotkania. Ale później nabraliśmy rozpędu i dojechaliśmy do najważniejszych meczów sezonu. Teraz powalczymy o jak najlepszy wynik w pierwszym starciu finału podkreśla menedżer Devils Sławomir Kryjom.  

Drużyny z Landshut i Opola pierwszy raz spotkały się w tym sezonie już pod koniec maja. Na niemieckiej ziemi zdecydowanie lepsi okazali się goście, wygrywając 54:36. Gospodarze nie mieli wtedy w swych szeregach późniejszego lidera z Francji. Dimitri Berge zadebiutował w kolejnym spotkaniu w Rawiczu, stając się w dalszej części sezonu prawdziwym liderem bawarskiej drużyny. Wraz z Kaiem Huckenbeckiem i Martinem Smolinskim Diabły spróbują powstrzymać liderów Kolejarza w osobach Oskara Polisa i Jacoba Thorsella oraz juniorski zaciąg z Częstochowy: Mateusz Świdnicki – Bartłomiej Kowalski.

Ekipa Piotra Mikołajczaka od początku sezonu ma jasno określony cel w postaci awansu do eWinner 1. Ligi. W 12 meczach sezonu zasadniczego 11 spotkań kończyła zwycięstwami, a tylko raz poniosła porażkę.

– Nasz cel się nie zmienia. Będziemy starannie przygotowywać się do dwumeczu finałowego. Pojedziemy do Landshut powalczyć o jak najlepszy wynik przed rewanżemzapowiada menedżer opolskiej drużyny.

– Wiadomo jak mocnych zawodników ma Landshut. Trzeba zdobywać swoje punkty i być czujnym od pierwszego do ostatniego startu. Czeka nas poważne wyzwaniepodkreśla krajowy lider Kolejarza Oskar Polis.

Zanim rozpocznie się finałowa rywalizacja, kibice będą mogli obejrzeć na antenie Motowizji Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej, które odbędą się w piątek. Początek transmisji z Wittstock o 19.15.

Pierwszy mecz wielkiego finału Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole w niedzielę od 11.45 (rewanż za tydzień). Podsumowanie pierwszej odsłony finału w magazynie we wtorek o 21.00.

piątek, 24 września, godz. 19:15 – Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej – transmisja

niedziela, 26 września, godz. 11:45 –  Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole  – transmisja meczu

wtorek, 28 września, godz. 17:30 –  Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole  – retransmisja meczu

wtorek, 28 września, godz. 21:00 – Magazyn 2. Ligi Żużlowej

środa, 29 września, godz. 17:30 – Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej – retransmisja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *