Czerwcowe hity w telewizji Metro

W rozszerzeniu przedstawiamy czerwcowe hity w telewizji Metro. Bezpłatny kanał ogólnotematyczny, dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Oferta METRO opiera się na hollywoodzkich filmach fabularnych, serialach kryminalnych i obyczajowych oraz programach dokumentalnych.

 

DZIKIE ŻĄDZE
Premiera: sobota, 2 czerwca, godz. 20:00

dramat, kryminalny | Australia, UK |1998

Jeden z najbardziej zmysłowych thrillerów lat 90. z całą plejadą gwiazd w rolach głównych. Wśród nich m.in.: Kevin Bacon, Matt Dillon, Neve Campbell, Denise Richards i Bill Murray. W „Dzikich żądzach”, wypełnionych po brzegi zwrotami akcji, intryga wprost goni intrygę. Wybuch skandalu w miasteczku Blue Bay, gdzie społeczność nad wyraz ceni sobie spokój, prowadzi do prawdziwej rewolucji. Tym bardziej, że jest to skandal na tle seksualnym…

Młody, piekielnie przystojny i wysportowany nauczyciel w szkole średniej wzbudza ogromne zainteresowanie wśród uczennic i zawiść wśród uczniów. Te początkowo niewinne zaloty nagle przybierają zupełnie inny wymiar. Nauczyciel, który nie tak dawno został uhonorowany nagrodą dla „wychowawcy roku”, zostaje oskarżony przez jedną z uczennic o gwałt. Prowadzący śledztwo byłby gotowy uznać to za wybryk rozpalonej wyobraźni nastolatki, gdyby nie dwie kwestie: dziewczyna jest córką najbogatszego człowieka w mieście, a poza tym identyczne oskarżenie składa kolejna uczennica. Oprócz zeznań nastolatek nie ma żadnych dowodów, które obciążałyby nauczyciela… Gdzie zatem leży prawda?

PRZYPADKOWY MĄŻ
Premiera: sobota, 9 czerwca, godz. 20:00

komedia romantyczna | USA | 2008

Dr Emma Loyd jest kobietą sukcesu, ekspertem od relacji damsko-męskich. Prowadzi niezwykle popularną audycję radiową, jako Pani Doktor Miłość. Jednak wbrew pozorom, nie słodzi. Bezdusznie gasi tlące się w sercach słuchaczek resztki nadziei na wielką miłość. Nie przypuszcza, że jedna z rad, jakich udzieli, wywróci jej idealne miłosne życie do góry nogami. Urokliwa komedia romantyczna z genialną obsadą, w tym m.in.: Uma Thurman, Colin Firth oraz Jeffrey Dean Morgan, z pewnością poruszy niejedno serce.

Emma szykuje się do ślubu z zakochanym w niej po uszy Richardem. Kobieta nie podejrzewa, że ich idealne życie zostanie wywrócone do góry nogami, gdy pewnego dnia doradzi swojej słuchaczce, by ta odwołała swój ślub. Niedoszły mąż słuchaczki, przystojny strażak Patrick, nie pozostaje dłużny i postanawia się zemścić… Przy pomocy zaprzyjaźnionego hakera włamuje się na urzędowy serwer i sprawia, że w uznaniu Urzędu Stanu Cywilnego on i Emma stają się małżeństwem. Gdy ta wiadomość dociera do Emmy, pozostaje jej niewiele czasu, aby wyjaśnić nieporozumienie. Wymarzony ślub zbliża się wielkimi krokami… a z formalnego punktu widzenia jest niemożliwy. Czy Emmie uda się odnaleźć nieznanego mężczyznę i anulować związek?

ŚWIADEK KORONNY
Premiera: piątek, 15 czerwca, godz. 20:00

dramat, sensacyjny | Polska |2007

Miłość silniejsza niż mafia – tak w skrócie można scharakteryzować film sensacyjny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Trzymająca w napięciu historia, opowiadająca o potędze uczuć w świecie zła z całą plejadą polskich gwiazd w rolach głównych. Wśród nich m.in.: Robert Więckiewicz, Paweł Małaszyński, Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak i Katarzyna Herman.
Gangster – Jan Blachowski „Blacha” z miłości do kobiety postanawia porzucić kryminalny światek i wypowiedzieć wojnę swoim byłym mafijnym kolegom. Za namową policjanta z Centralnego Biura Śledczego, Pawła Sikory, rozpoczyna współpracę z policją. Mężczyzna decyduje się złożyć zeznania, które obciążają najważniejszych członków mafii pruszkowskiej, tym samym stając się najpilniej strzeżonym świadkiem koronnym w Polsce.

Wstrząsające wspomnienia postanawia opowiedzieć dziennikarzowi śledczemu, Marcinowi Krukowi. Okazuje się, że „Blacha”, bezwzględny bandyta o zimnej krwi, który sporo ma swoim sumieniu posiada również drugą twarz. Jak zestawić jego przeszłość z rolą kochającego męża i ojca, który dla rodziny jest gotów na największe poświęcenie? Czy ludzie się zmieniają? Jaki będzie efekt końcowy wywiadu? Gangster nie wie, że dziennikarz skrywa bolesną tajemnicę i na własną rękę szuka sprawiedliwości…

FAN
Premiera: piątek, 22 czerwca, godz. 20:00

Akcja, dramat | USA | 1996

Gil Renard jest życiowym pechowcem. Mężczyzna stracił pracę, opuściła go żona, a jego jedyną odskocznią pozostał baseball, którego jest wielkim fanem. Jednak z czasem, ten z pozoru przeciętny facet okazuje się być niezrównoważonym psychicznie szaleńcem. Jak niewinna fascynacja sportem może przerodzić się w obłęd? W rolach głównych fenomenalni – Robert De Niro oraz Wesley Snipes. Muzykę do filmu skomponował sam Hans Zimmer.

Ulubionym zawodnikiem Gila jest Bobby, któremu kibicuje na każdym kroku. Jednak z pozoru niewinna fascynacja z czasem przeradza się w chorobliwą obsesję. Gdy kariera sportowca jest zagrożona, Gil zabija jego rywala. Staje się to początkiem groźnych zachowań, o które nikt nigdy by go nie posądził. W momencie, gdy Bobby ogłasza zakończenie kariery, Renard jawnie nie zgadza się z jego odejściem, grożąc mu – porywa syna sportowca. Wszelkie próby znalezienia kompromisu nie spotykają się z akceptacją Gila. Czy uda się uratować chłopca zanim będzie za późno?

WALL STREET: PIENIĄDZ NIE ŚPI
Premiera: piątek, 29 czerwca, godz. 20:00

Dramat |USA | 2009

Drań, który bez mrugnięcia okiem potrafił zwolnić tysiące ludzi, po okresie spędzonym w więzieniu za machlojki finansowe, ulega przemianie. Pytanie czy jego uczynność i dobroduszność to efekt bezinteresownej przemiany, czy kryje się za tym coś więcej? Znakomity duet – Michael Douglas i Shia LaBeouf w dramacie obyczajowym, który udowadnia twierdzenia – przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej.

Światowa ekonomia staje w obliczu katastrofalnego kryzysu. Młody makler z Wall Street pozyskuje do współpracy skompromitowanego Gordona Gekko, prosząc go o pomoc w podwójnej misji. Z jednej strony, chce zapobiec nadciągającemu kryzysowi. Z drugiej zaś, odnaleźć tych, którzy doprowadzili do śmierci jego mentora. Układ jest prosty – Gekko udzieli cennych wskazówek, jak zemścić się na podłym miliarderze, a Jake pomoże mu pojednać się z długo niewidzianą córką. Dla mężczyzny, który po 8 latach więzienia za oszustwa finansowe, wychodzi na wolność, jest to szansa na odbudowę własnego życia i rodziny. Gordon musi odnaleźć się w świecie, którym niegdyś rządził. Czy uda się naprawić stosunki z córką Winnie? Czy mistrz manipulacji porzuci dawne nawyki?

SERIALE

NA NOŻE
PREMIERA W TELEWIZJI METRO
Premiera: od soboty, 9 czerwca, godz. 18.00

serial obyczajowy | Polska |2016

Jaki efekt przyniesie zestawienie dwóch kulinarnych światów, dwóch różnych charakterów i dwóch systemów wartości? Serial obyczajowy opowiada losy profesjonalnych szefów kuchni, którzy walczą o tytuł najlepszego kucharza. W rolach głównych występują: Wojciech Zieliński, Weronika Książkiewicz, Dominika Kluźniak, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski oraz Joanna Jarmołowicz.
Główny bohater Jacek – genialny kucharz, stawia wszystko na jedną kartę i otwiera autorską restaurację. Jego przepis na początek nowego życia jest prosty – zero kompromisów.

Czas postawić na marzenia i zasady. Mężczyzna ma ponadprzeciętny smak, talent, pasję oraz determinację, a u jego boku są oddani przyjaciele. Czy to wystarczy, aby wspiąć się na kulinarny szczyt? Jak, pozostając wiernym sobie, odnieść sukces w piekielnie trudnej kulinarnej branży? Otwierając własne bistro, Jacek staje do walki ze swoim rywalem – Darkiem, miłośnikiem wyrafinowanej kuchni molekularnej. W tej branży nie ma miękkiej gry, co zaowocuje tym, że obaj panowie nieraz pójdą… na noże.

DOKUMENTY

NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY ZAWÓD ŚWIATA
PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ
Premiera serii 3: od poniedziałku do piątku, od 4 czerwca, godz. 17:00
Premiera serii 5: od poniedziałku do piątku, od 18 czerwca, godz. 17:00

Fale o dwunastometrowej wysokości, temperatura poniżej zera i kutry unoszące ogromne, ponad 300 kilogramowe sieci do połowu krabów. W tak niebezpiecznych warunkach pracują rybacy, którzy w ciągu kilku miesięcy muszą zarobić wystarczająco dużo, aby utrzymać rodziny przez cały rok. Zapraszamy na spotkanie z ludźmi, którzy wykonują najniebezpieczniejszy zawód na świecie.
Poławiacze krabów z Alaski dobrze wiedzą, że przebywanie na bezlitosnych wodach Morza Beringa to igranie z losem.

Załogi kutrów pracują w temperaturach poniżej zera, a wiatr wiejący z prędkością 50 węzłów niebezpiecznie rozstawia rybaków po pokładzie. Jednak to nie pogoda jest przyczyną 20-godzinnych zmian. Tak karczemny czas pracy dyktują terminy wyznaczane przez przemysł przetwórczy oraz rosnące ceny paliwa. W programach z serii „Najniebezpieczniejszy zawód świata” towarzyszyć będziemy załogom kutrów, które wyruszą w ten niebezpieczny rejs.

CO BYŁO DALEJ?
PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ
Premiera: od poniedziałku do piątku, od 11 czerwca, godz. 19:00

Seria utrzymanych w dynamicznym tempie programów dokumentalnych, prezentujących przerażające wybuchy, destrukcje, kraksy i zderzenia. Autorzy poddają analizie zjawiska, które wprowadzają chaos i zniszczenie. A także zaopatrują widzów w odpowiedni komentarz naukowy.
W nowych odcinkach zobaczymy samochody, którymi gwałtownie zarzuciło na autostradzie, narciarzy, próbujących uciec przed śmiercionośną lawiną oraz helikoptery podczas lotu z autorotacją. Każdy z tych klipów zostanie zatrzymany w kluczowym momencie, a widzom zostanie zadane pytanie: I co było dalej? Otrzymamy kilka niewiarygodnych, choć realnych z punktu widzenia nauki, opcji do wyboru. Na przykład: Czy helikopter wylądował?

Czy tornado uniosło w powietrze pociąg? Czy otwierając okno można spowodować eksplozję? Każdy z klipów ilustrowany jest dodatkowymi ciekawostkami. Dowiemy się m.in. jaką siłę ma tornado i zobaczymy rozbiórki domów, które nie przebiegły zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *