Sport w TVTVP

Czerwcowe mecze reprezentacji Polski z Niemcami i Mołdawią w TVP

W czerwcu czeka nas drugie zgrupowanie reprezentacji Polski za kadencji Fernando Santosa. Biało-czerwoni najpierw rozegrają towarzyski mecz z Niemcami (16 czerwca), a następnie zmierzą się z Mołdawią (20 czerwca) w trzecim spotkaniu eliminacji Euro 2024. Transmisje w TVP.

 

Reprezentacja Polski ma za sobą dwa spotkania za kadencji Fernando Santosa. Biało-czerwoni źle zaczęli eliminacje Euro 2024 – przegrali na wyjeździe z Czechami (1:3). Potem pokonali Albanię (1:0), a już niebawem czekają ich kolejne wyzwania.

Pierwszym czerwcowym sprawdzianem będzie towarzyskie starcie z Niemcami na PGE Narodowym. Biało-czerwoni zagrają z tym rywalem w piątek 16 czerwca.

Ten mecz będzie wyjątkowy dla Jakuba Błaszczykowskiego – wieloletni reprezentant Polski po raz ostatni wystąpi w narodowych barwach. “Razem podziękujmy Kubie za jego piękną karierę” – niedawno zaapelował prezes PZPN Cezary Kulesza na Twitterze.

Wiele mówiło się o słowach Santosa w rozmowie z Jackiem Kurowskim z TVP Sport, dotyczących terminu tego prestiżowego meczu towarzyskiego, który zostanie jednak rozegrany tuż przed istotnym spotkaniem eliminacji.

– Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z tego, jakie są relacje Polski z Niemcami: historyczne, kulturalne, polityczne… Dlatego wiem, jaka jest waga tego meczu dla Polaków i to szanuję. Ale jak już mówiłem w wywiadzie telewizyjnym (w TVP Sport – red.), mecz był planowany w momencie, kiedy mnie tu jeszcze nie było. To była decyzja federacji, którą respektuję w stu procentach. Ale gdybym w okresie planowania już był w Polsce i zostałbym zapytany, czy spotkanie z Niemcami w tym terminie mi odpowiada, powiedziałbym, że nie. Niemniej jednak razem z drużyną przygotujemy się do tego meczu jak najlepiej i będziemy chcieli dostarczyć kibicom jak najwięcej pozytywnych emocjiwyjaśnił później Portugalczyk.

Drugim spotkaniem będzie wyjazdowy mecz z Mołdawią. To oczywiście biało-czerwoni będą jego faworytami, ale najbliższy przeciwnik pokazał już, że nie można go zlekceważyć. Piłkarze Mołdawii w meczu drugiej kolejki eliminacji mistrzostw Europy zremisowali u siebie z Czechami (0:0).

We wtorek poznaliśmy listę zawodników powołanych przez selekcjonera na najbliższe zgrupowanie. Znów zabrakło Kamila Glika, Kamila Grosickiego i Grzegorza Krychowiaka.

Transmisje obu czerwcowych meczów w Telewizji Polskiej

fot. Getty Images

źródło: tvpsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *