MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Czerwcowe wieczory filmowe w iTVN

W czerwcowe wieczory iTVN zaprasza na seans filmowy! W każdą sobotę o godzinie 20.45 (CET – Berlin, Paryż), 22.40 (CDT – Chicago) i 23.40 (EDT – Nowy Jork, Toronto) zaprezentujemy niemiecki dramat „Droga krzyżowa”, francuską komedię „Wieczni chłopcy”, thriller „Ukrywana kobieta” oraz dwie propozycje kryminalne „Babcia Gandzia” i „Włóczęga znad Sommy”.

Rodzina czternastoletniej Marii należy do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X – religijnej wspólnoty, wyznającej surowe katolickie zasady. Ostatnie zdanie w ich domu zawsze należy do matki Marii. Wycofany ojciec nie miesza się w sprawy wychowawcze. Dziewczynka właśnie przygotowuje się do przyjęcia pierwszej komunii świętej. Wrażliwa Maria bardzo poważnie traktuje sprawy wiary i swój rozwój duchowy. Wkrótce dziewczynka postanawia złożyć swoje życie w ofierze. Ma nadzieję, że w ten sposób doprowadzi do uzdrowienia małego braciszka, Johannesa. Jak zakończy się ta historia? Zapraszamy na poruszający  niemiecki film Droga krzyżowa do ITVN.

Natomiast nasza kolejna propozycja – Wieczni chłopcy to zwariowana i nieprzewidywalna komedia, która podbiła serca francuskiej widowni. W ciągu miesiąca film obejrzało we Francji dwa miliony widzów. Thomas jest muzykiem, który marzy o karierze gwiazdy folk rocka. Na razie jednak musi zadowolić się „graniem do kotleta”. Podczas jednej z imprez poznaje Lolę. Szybko zaczynają tworzyć szczęśliwą parę i wkrótce postanawiają się pobrać. Zakochani narzeczeni udają się z wizytą do rodziców przyszłej panny młodej. Nikt jednak nie spodziewa się, że jedna grzecznościowa wizyta wywróci do góry nogami plany Loli i Thomasa, doprowadzając do poważnego kryzysu w małżeństwie Gilberta i Suzanne…

Głównym bohaterem kolejnego filmu Ukrywana kobieta jest Marc Delvaux, emerytowany policjant. Po wycofaniu się z zawodu oraz śmierci żony zamieszkał samotnie w dużej rezydencji pod miastem. Poświęca się pisaniu wspomnień ze swej długoletniej kariery. Często gości też w swoim domu przyjaciela, Bernarda, z którym łączy go pasja do gry w szachy.  Podczas kolejnego spotkania Bernard zwierza się Marcowi ze swych problemów. Jest prawnikiem i zajmuje się obecnie bardzo poważną sprawą, w której kluczowym świadkiem jest młoda kobieta, Emma. Jej zeznania mogą przyczynić się do korzystnego zakończenia procesu, dlatego Bernard musi ją chronić. Prosi Marca, aby mogła ona pozostać u niego na jakiś czas.

Z kolei Babcia Gandzia to komedia jakiej jeszcze nie było w ITVN. Paulette to starsza pani, która po śmierci męża prowadzi samotne życie na przedmieściach Paryża. Nie jest jednak typem sympatycznej, uroczej babci, która rozpieszcza wnuki i ogląda romantyczne telenowele. Skłócona z własną córką, nie akceptuje jej małżeństwa z czarnoskórym policjantem i ich synka.  Po utracie cukierni, którą prowadziła, brak jej środków do życia i Paulette staje się coraz bardziej zgorzkniała.

Na koniec czerwca zaprezentujemy film Włóczęga znad Sommy. W Abbeville, mieście nad rzeką Sommą, zostaje popełnione morderstwo. Na plaży zostają znalezione zwłoki bezdomnego mężczyzny. Nie ma on przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci próbują znaleźć motyw zagadkowej zbrodni. W tym samym czasie do miasta trafia młody policjant, Paul Beaujour. Podczas jednej z akcji w Nicei zabił on w obronie własnej człowieka. Zapalczywy i pewny siebie oficer od początku nie znajduje wspólnego języka ze swoją zwierzchniczką, Marion Vidal. Beaujour ma własne metody działania, które nie zawsze zgodne są z policyjnymi procedurami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *