DVB-TMediaZapowiedzi TV

Czerwiec 2017 w telewizji Metro

Telewizja METRO zaprasza do spędzenia czasu z programami, które gwarantują emocje. Nasze dokumentalne serie opowiadają o ludziach, którzy realizują swoje pasje i spełniają największe marzenia. Pasmo filmowe to porcja klasyki kina, filmowych hitów i dobrych komedii. Oczywiście nie zapominamy o miłośnikach seriali, dla których mamy zarówno propozycje kryminalne, jak i komediowe. Poniżej przedstawiam niektóre z naszych propozycji czerwcowych.

 

A.I. Sztuczna Inteligencja – premierowa emisja 02.06. godz. 20:00

Nominowana do Oscara poruszająca historia o chłopcu-robocie w reżyserii Stevena Spielberga. W rolach głównych Jude Law i Haley Joel Osment.

Wiek XXI. Zasoby naturalne na wykończeniu, ludzkości grozi zagłada. Naukowcy konstruują robota-dziecko, Davida. Zewnętrznie niczym nie różni się on od swoich rówieśników, natomiast jego wnętrze wypełniają układy elektroniczne, które wyposażone są w sztuczną inteligencję.
To dzięki nim David może kochać i samodzielnie myśleć. Zostaje adoptowany przez małżeństwo, którego dziecko cierpi na nieuleczalna chorobę i zostało zahibernowane do czasu wynalezienia lekarstwa. Kiedy nadchodzi ten moment, David zostaje odrzucony przez bliskich. Porzucony w obcym i wrogim świecie zaprzyjaźnia się z androidem, z którym wyrusza w pełną zaskakujących zdarzeń podróż.

Yamakasi 2: Synowie wiatru – premierowa emisja 10.06. godz. 20:00

Wspinaczki po drapaczach chmur, skoki między dachami i ryzykowne akrobacje na wysokości bez zabezpieczeń to pasja Yamakasi.

Grupa przyjaciół postanawia wyjechać z Francji do Bangkoku, aby doskonalić swoje umiejętności. Chętnie też dzielą się wiedzą z dzieciakami, które uczestniczą w treningach. Pewnego dnia spotykają Hieny – dwóch sportowców na usługach triady. W siostrze jednego z nich, pięknej Tsu, zakochuje się jeden z Francuzów. To jednak dopiero początek kłopotów, jakie czekają na przybyszów z Europy.

Więźniowie nieba – premierowa emisja 15.06. godz. 20:00

Były policjant (w tej roli Alec Baldwin) chce rozpocząć całkiem nowe życie, ale dramatyczne wydarzenia stają się początkiem jego kolejnych kłopotów.

Dave Robicheaux jest doświadczonym życiowo byłym policjantem, który walczy z uzależnieniem alkoholowym. Szuka miejsca, w którym osiągnąłby upragnioną stabilizację. Jest bliski celu, gdy w Zatoce Meksykańskiej zakłada niewielką firmę żeglugową. Wszystko się zmienia, gdy dochodzi do tajemniczej katastrofy samolotowej. Dave ratuje małą dziewczynkę, którą w niedługim czasie zaczynają się interesować urząd imigracyjny i mafia.

Mary i Marta – premierowa emisja 23.06. godz. 20:00

Poruszająca historia dwóch kobiet, które po śmierci synów postanawiają poświęcić się pomocy dzieciom w Afryce.

Mary kocha swojego syna bezgranicznie, a chcąc mu oszczędzić przykrości ze strony szkolnych kolegów, postanawia, że sama zapewni mu lepszą edukacje. Wyjeżdżają w długą podróż do Afryki. Niestety, chłopiec zapada na malarię i umiera.

Pogrążona w żałobie Mary niebawem postanawia wrócić do Afryki. Tam poznaje w taki sam sposób doświadczoną przez los Martę. Kobiety uświadamiają sobie, że jest to codziennością w tej części świata, a ofiarami w większości są dzieci. Zamierzają walczyć z zagrażającą życiu chorobą.

Dziwne dni – premierowa emisja 24.06. godz. 22:25

Ostatnie dni ubiegłego stulecia okazują się przełomowe w życiu byłego policjanta. Popis znakomitej reżyserii Kathryn Bigelow, a w rolach głównych Ralph Fiennes, Angela Bassett i Juliette Lewis.
Los Angeles. Były policjant Lenny Reno nielegalnie handluje zapisanymi cyfrowo autentycznymi ludzkimi przeżyciami. Można je potem odtworzyć w dowolnej chwili i przeżywać na nowo. Pewnego dnia Reno otrzymuje szokujące nagranie – na dysku zapisane zostało brutalne morderstwo znanego czarnoskórego rapera. Ujawnienie prawdy może doprowadzić nawet do wybuchu zamieszek. Mordercy zrobią wszystko, aby odzyskać cenne dla nich nagranie. Dla Reno oznacza to bardzo poważne kłopoty.
Bear Grylls:

Szkoła przetrwania – emisja od 13.06. wtorek-piątek godz. 09:35;od 20.06. także 17:05 (poniedziałek – piątek)

Mistrz surwiwalu Bear Grylls wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż poświecie. Odwiedza niedostępne zakątki i udowadnia, że człowiek przeżyje w każdych warunkach. Niezmordowany popularyzator ekstremalnych wypraw, mając na wyposażeniu tylko niezbędne przedmioty, pokazuje jak poradzić sobie z czyhającym na podróżnika niebezpieczeństwem.

Jego celem są miedzy innymi Szkocja, Australia, ale i pustynia Mojawe oraz niedostępne tereny Georgii. Widzowie mają okazję podpatrywać różne sztuczki Gryllsa i poznać cenne wskazówki, jak poradzić sobie w trudnym terenie.

Szyfry i spiski – emisja od 14.06, środa-czwartek 16:05

Zapraszamy na program, w którym zaprezentowane zostaną nieznane dotąd fakty dotyczące słynnych miejsc, przełomowych wydarzeń i znanych ludzi.

Niejeden sekret zostanie ujawniony przez widzów, którzy mają okazję wystąpić w roli detektywów i poprowadzić pasjonujące śledztwa.

Mogą one dotyczyć rewolucyjnych wynalazków, owianych tajemnicą stowarzyszeń i pomijanych przez historyków wydarzeń. To propozycja dla tych, którzy uwielbiają zagadki i dreszcz emocji towarzyszący ich rozwiązywaniu.

Reakcja niełańcuchowa – emisja od 13.06, wtorek-piątek godz. 10:30

Znani z hitu „Prawda czy fałsz – pogromcy mitów” Adam Savage i Jamie Hyneman zapraszają na program, w którym rywalizujące drużyny mają za zadanie stworzyć skomplikowane urządzenie lub system, dzięki któremu powstanie reakcja łańcuchowa.

W każdym odcinku serii ekipy złożone z artystów, konstruktorów, inżynierów, ale również ludzi niezwiązanych z nauką otrzymują identyczny zestaw narzędzi i materiałów – od tej pory mają 5 dni na skonstruowanie serii mechanizmów w oparciu o zadany temat. Niezbędna jest praca zespołowa i twórcze myślenie.

Nie brakuje spektakularnych efektów pirotechnicznych i zaskakujących pomysłów. Savage i Hyneman pełnią rolę wyjątkowo wymagających jurorów, którzy w surowy sposób ocenią pomysłowość i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. W każdym odcinku towarzyszy im zaproszony gość, który pomoże wyłonić zwycięzcę.

Grubi i grubsi – emisja od 09.06, piątek 14:00

Otyłość to problem, który dotyka coraz więcej ludzi na świecie. Bohaterowie programu, Brytyjczycy z nadwagą, odwiedzają swoich otyłych rówieśników w Argentynie, Kuwejcie i Grecji.

Na miejscu prowadzą tryb życia jak ich gospodarze i tak samo się odżywiają. Obserwują i wyciągają wnioski – okazuje się, że każdy z krajów boryka się z problemem otyłości, ale przyczyny są różne. Jedno łączy wszystkich – poważne zagrożenie chorobami bezpośrednio lub pośrednio wynikającymi z nadwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *