Czerwiec na HISTORY i H2

W czerwcu zapraszamy wszystkich fanów futbolu na nowy polski program TAJEMNICE MUNDIALU, w którym legendy polskiej piłki nożnej wrócą wspomnieniami do występów Polaków na poprzednich mundialach. W ramach wydarzenia telewizyjnego HISTORY OF FOOTBALL porównamy najzdolniejszych piłkarzy (tych współczesnych oraz tych sprzed lat) w programie NAJWIĘKSI PIŁKARZE WSZECHCZASÓW, a także uchylimy rąbka tajemnicy dotyczącej pracy trenera w programie OJCOWIE CHRZESTNI FUTBOLU. Na kanale H2 zapraszamy do oglądania nowego programu NA TROPIE GIGANTÓW, a także nowych odcinków NAJWIĘKSZYCH TYRANÓW HISTORII.
 

 
TAJEMNICE MUNDIALU
Codziennie od 28 maja o 22:00 w HISTORY
(7×60’)
Michał Pol i Przemysław Rudzki oraz legenda dziennikarstwa sportowego Stefan Szczepłek (dziennik Rzeczpospolita) rozmawiają z trenerami, zawodnikami i ekspertami o Mundialach, na których występowali Polacy. Razem z zaproszonymi do studia gośćmi, prowadzący zastanowią się nad tym, który moment, decyzja trenera czy zawodnika były kluczowymi dla polskiej reprezentacji w turniejach.
Odcinek 1: 1974 RFN (gość specjalny: Andrzej Strejlau)
Odcinek 2: 1978 Argentyna (gość specjalny: Jacek Gmoch)
Odcinek 3: 1982 Hiszpania (gość specjalny: Stefan Majewski)
Odcinek 4: 1986 Meksyk (gość specjalny: Dariusz Dziekanowski)
Odcinek 5: 2002 Korea/Japonia (gość specjalny: Piotr Świerczewski)
Odcinek 6: 2006 Niemcy (gość specjalny: Michał Żewłakow)
Odcinek 7: Mundialowe tajemnice komentatora (gość specjalny: Dariusz Szpakowski)
NAJWIĘKSI PIŁKARZE WSZECH CZASÓW 
Head to Head
Codziennie od 4 czerwca o 22:00 w HISTORY
(5×30′)
Porównanie najwybitniejszych zawodników sprzed lat i z dnia dzisiejszego, którego celem jest ustalenie raz na zawsze, komu w tym gronie naprawdę należy się miano najlepszego. Każde pokolenie ma oczywiście własne zdanie na ten temat. Dla starszych kibiców najznakomitszymi piłkarzami w historii byli Pele, Puskas, Eusebio, Di Stefano, Charlton. Dla młodszych liczą się przede wszystkim Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. A wielka rzesza niezdecydowanych wskaże jeszcze na przykład takie nazwiska jak Maradona, Zidane, Gullit czy Van Basten. W tym cyklu z udziałem panelu ekspertów, czyli dawnych uczestników i zdobywców tytułu Mistrza Świata, odwołamy się do zimnej statystyki z domieszką romantyzmu i namiętności, by jednoznacznie odpowiedzieć na to najbardziej nurtujące wszystkich pytanie. Producentem jest Goalhanger Films.
Odcinek 1: Ronaldo kontra Messi
Odcinek 2: Pele kontra Maradona
Odcinek 3: Zidane kontra Platini
Odcinek 4: Beckham kontra Bale
Odcinek 5: Klinsmann kontra Van Basten
OJCOWIE CHRZESTNI FUTBOLU 
Football Godfathers
Codziennie od 2 czerwca o 21:00 w HISTORY
(5×60′)
Pięć znakomitych filmów dokumentalnych, które zaglądają w umysły najwybitniejszych i najbardziej szanowanych trenerów na świecie. Widzowie poznają szczegóły niezwykłych karier tych supergwiazdorów światowego sportu – którzy często zaczynali przygodę z piłką jako stosunkowo przeciętni zawodnicy. Intymny i szczery portret każdego z pięciu tytanów nowoczesnej piłki nożnej ukaże ich osiągnięcia zarówno na boisku, jak i poza nim, z bogatym wykorzystaniem materiałów archiwalnych oraz wywiadów z piłkarzami i ludźmi, którzy znają ich najlepiej.
Odcinek 1: Louis Van Gaal
Odcinek 2: Claudio Ranieri
Odcinek 3: Sven Goran Eriksson
Odcinek 4: Roy Hodgson
Odcinek 5: Gerard Houllier
 

 
NA TROPIE GIGANTÓW
Search for the Lost Giants
W czwartki, od 7 czerwca o 21:00 w H2
(6×60’)
Kilka lat temu dwaj ciężko pracujący kamieniarze Bill i Jim Vieira natknęli się w lasach Massachusetts na coś, co miało na zawsze odmienić ich życie – i być może zmieni dzieje ludzkości. Bracia Vieira odkryli kompleks zaawansowanych kamiennych budowli i tuneli, które mogą być pozostałością po zaginionej cywilizacji nigdy niewspominanej w podręcznikach historii. Dalsze badania przyniosły jeszcze bardziej niesamowite odkrycie: tę nieznaną cywilizację stworzyła rasa olbrzymich humanoidów, którzy kiedyś zamieszkiwali Amerykę Północną. W „Na tropie gigantów” wraz z braćmi Vieira odwiedzamy sekretne komory, podziemne tunele i tajemnicze kurhany, poszukując choć jednej kości, jednego włosa czy fragmentu DNA, który by pozwolił wyjaśnić ten zagadkowy rozdział w historii Ameryki.
NAJWIĘKSI TYRANI HISTORII 
History’s Most Hated
W poniedziałki o 21:00 w H2
Adolf Eichmann żałował, że nie udało mu się zabić więcej Żydów. Czyngis-chan zamordował więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci. Pol pot manipulował dziećmi, by zrobić z nich bezwzględnych morderców a Iwan Groźny gwałcił kobiety i rzucał je niedźwiedziom na pożarcie. Program „Najwięksi tyrani historii” ukaże okrucieństwo najbardziej znienawidzonych tyranów w historii.
Harmonogram odcinków w czerwcu:
„Piotr I Wielki” – 4 czerwca o 21:00
„Adolf Eichmann” – 11 czerwca o 21:00
„Ceausescu” – 18 czerwca o 21:00
„Iwan IV Groźny” – 25 czerwca o 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *