Zapowiedzi TV

Czerwiec na kanałach Polsat Viasat

Wybrane propozycje programowe kanałów tematycznych Polsat Viasat na czerwiec 2018 roku.
 

 

Wędkarze ekstremalni
Premiera: poniedziałek 25 czerwca, godz. 22:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”
Tytuł oryginalny: Fishing Impossible
Trzej kumple wyruszają na ekstremalną wyprawę wędkarską dookoła świata, na wędkowanie w stylu „Top Gear”. Charlie, Jay i Blowfish mają obsesję na punkcie łowienia ryb. Wspólnie planują najdziwniejsze i najbardziej ekstremalne wyprawy rybackie, w tym celu wyruszają do rozmaitych wspaniałych miejsc na całym świecie. Będą łowić ryby za pomocą włóczni na Bahamach, skakać na bungee w Kolumbii Brytyjskiej i uciekać przed krokodylami w Kenii.
Ich misją jest złowić to, co najtrudniejsze do złowienia, i zrobić to w tak szalony i rozrywkowy sposób, jak to tylko możliwe. Ich pełne zabawy i adrenaliny wyprawy to rozrywka, o której większość wędkarzy może tylko pomarzyć. Jednocześnie zawsze są odpowiedzialni i dbają o środowisko naturalne. Dołączmy do trzech kumpli w ich podróży dookoła świata, aby poznać najbardziej egzotyczne i niezwykłe przejawy życia mórz i oceanów.
Soboty ze sztuką przetrwania
Od soboty 9 czerwca, godz. 20:00
Czy masz to coś, co pozwala przetrwać? Od brawurowych popisów wytrzymałości w alaskańskiej głuszy po ekstremalny trening rekrutów SAS i przykłady ludzi żyjących na obrzeżach cywilizacji: zapraszamy na najbardziej niezwykłe i poruszające programy o sztuce przetrwania!

Jeden dzień z życia przyrody
Premiera: niedziela 3 czerwca, godz. 17:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: One Wild Day
Ta seria jest jak szalona, dwudziestoczterogodzinna podróż kolejką górską przez różne naturalne środowiska. Zaczynamy o świcie — i od razu zanurzamy się w szaleństwo porannych „godzin szczytu” świata przyrody.
W promieniach wschodzącego słońca rozgrywa się milion fascynujących historii. Później wszystko się zmienia: zaczyna się gorąca, środkowa część dnia, kiedy życie wydaje się nieco zwalniać, aby znowu nabrać tempa i dynamiki w ciągu ostatnich godzin przed zachodem słońca.
A potem zaczyna się robić nieprzyjemnie: wkraczamy w horror nocy, w którym królują niesamowici, przerażający nocni łowcy. Koniec niezwykłej przygody wyznacza bezpieczny wschód kolejnego dnia.
Powrót dzikiej natury
Premiera: niedziela 10 czerwca, godz. 08:55
Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Rewilding
Niedawno w uznanym tygodniku naukowym „Science” ukazał się artykuł, którego treść zaskoczyła większość czytelników. Okazuje się, że w całej Europie odradza się dzika przyroda! Powodów jest wiele: konsekwentna polityka ochrony przyrody w Unii Europejskiej, postępująca urbanizacja naszego kontynentu (dzięki której poza miastami robi się więcej miejsca dla dzikich zwierząt) i najważniejsze: coraz bardziej skuteczne programy reintrodukcji dzikich zwierząt do ich naturalnych środowisk.
W tym programie zobaczymy nowe — czy raczej odtworzone — obszary dzikiej przyrody w samym sercu Europy: Niemczech.
Ewolucja w działaniu
Premiera: niedziela 24 czerwca, godz. 17:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Evolution On The Move
Seria ukazuje niezwykłe zachowania zwierząt w czterech miejscach na Ziemi: Arabii Saudyjskiej, Kanadzie, Senegalu i Rosji. Naukowcy, przyrodnicy i fotografowie zaobserwowali tam gatunki, które właśnie dokonują znaczącego skoku ewolucyjnego. W świecie, który nieustannie ewoluuje — i na który coraz bardziej wpływają działania człowieka — niektóre zwierzęta zmieniają swoje zachowania w procesie adaptacji.
Są wśród nich wilki, dzikie psy, pawiany i szympansy. Będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowe zachowania tych czterech gatunków w momencie niezwykle dla nich ważnym z ewolucyjnego punktu widzenia.
Światowy Dzień Oceanów
Piątek 8 czerwca, godz. 06:40
8 czerwca to Światowy Dzień Oceanów. Na całym świecie odbędą się tysiące wydarzeń i imprez poświęconych ziemskim oceanom. W tym dniu zobaczymy między innymi takie programy, jak „Wielka Rafa Koralowa z Davidem Attenborough”, „Sześć kobiet i wielki ocean”, „Wśród wielorybów z Nigelem Marvenem” czy „Rozmowy z delfinami”.

Zakazana historia
Premiera: niedziela 3 czerwca, godz. 22:10
Sezon: 5
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Forbidden History
Jakie są twarde, historyczne dowody na wydarzenia z życia najsłynniejszej postaci w historii religii? Jamie wyrusza do Jerozolimy, aby przeprowadzić badania i poznać prawdziwą historię Jezusa Chrystusa. Następnie analizuje historię wschodnioniemieckiej służby bezpieczeństwa,
znanej jako Stasi.
Poznaje także dzieje dzieł sztuki skradzionych przez nazistów w czasie II wojny światowej i dowiaduje się, dlaczego tak wiele z nich do dziś nie zostało odnalezionych. Stara się też znaleźć odpowiedzi na inne ważne pytania: jak narodził się pomysł na postać Jamesa Bonda? Co było napisane na słynnych zwojach znad Morza Martwego? Czy fakt, że najpotężniejsi ludzie świata spotykają się za zamkniętymi drzwiami — tak jak masoni czy grupa Bilderberg — powinien nas niepokoić?
I wojna światowa w liczbach
Premiera: poniedziałek 18 czerwca, godz. 23:20
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: WWI In Numbers
I wojna światowa różniła się od wszystkich wcześniejszych wojen. 70 milionów ludzi powołano pod broń, aby walczyli na całym świecie: od okopów Europy po Bliski Wschód i Afrykę. Dla uzmysłowienia skali tego zjawiska warto przypomnieć, że w 1914 r. w całej Wielkiej Brytanii mieszkało około 50 milionów ludzi! Wystrzelono więcej kul, zrzucono więcej bomb, zabito więcej ludzi, pożyczono i wydano więcej pieniędzy niż w jakimkolwiek innym konflikcie w historii.
W tej wojnie chodziło o liczby: ludzi, amunicji i żywności. Liczby decydowały o zwycięstwie lub porażce, a przy tym — po raz pierwszy w historii ludzkości — wszystko skrupulatnie zapisywano. Autorzy serii za pomocą tych liczb chcą nam pokazać historię I wojny światowej z nowego punktu widzenia. Dopiero patrząc na ten konflikt przez pryzmat statystyk, możemy naprawdę zrozumieć „wojnę, która miała zakończyć wszelkie wojny”.
Wojownicy: sztuka walki
Premiera: wtorek 5 czerwca, godz. 00:25
Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Man At Arms: Art Of War
Broń i uzbrojenie od dawna odgrywają znaczącą rolę w kulturze popularnej — od gier komputerowych po komiksy, seriale i filmy. W każdym odcinku programu „Wojownicy: sztuka walki” zespół ekspertów precyzyjnie odtwarza słynne rodzaje broni, wykorzystując do tego zarówno narzędzia dostępne w czasach, kiedy powstawały oryginalne egzemplarze, jak i najnowocześniejsze technologie.
W ten sposób powstają doskonałe repliki dawnych broni: zarazem wierne oryginałom i nowoczesne. Każda z tych broni jest testowana przez fachowców pod kątem wytrzymałości, siły rażenia i przydatności w realnej walce.
Zobaczymy bronie sieczne, kłujące, miotające, miażdżące, chroniące wojownika lub służące do rozbrajania wroga — i przekonamy się, czego można było dokonać za ich pomocą. Gospodarzem serii jest słynny hollywoodzki aktor Danny Trejo.
Najważniejsze daty w historii
Premiera: poniedziałek 11 czerwca, godz. 17:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 30 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Dates That Made History
Seria ukazuje historię świata przez pryzmat kilku najważniejszych dat i tego, jak funkcjonują one w ludzkiej pamięci. Dzięki pełnemu pasji i zrozumiałemu przekazowi historyka Patricka Boucherona — a także znakomitej, działającej na wyobraźnię grafice — historia ożywa na naszych
oczach.
Data to tylko migawka, wspomnienie: jej analiza i zrozumienie kryjącej się za nią przeszłości wymagają łączenia różnych dyscyplin, takich jak historia, sztuka, archeologia i literatura. Program obudzi w nas dziecięcą ciekawość, przypominając nam dawne marzenia o posiadaniu wehikułu czasu.
Historia mody
Premiera: niedziela 3 czerwca, godz. 15:35
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 30 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: A Stitch In Time
Nowa seria łącząca świat historii, sztuki i mody. Prezenterką programu jest znana historyk mody, Amber Butchart. Zobaczymy wielu słynnych projektantów mody, którzy wywarli ogromny wpływ na to, jak się ubieramy.
Zajrzymy do garderób ważnych postaci historycznych i dowiemy się więcej o ich czasach i o kulturze, w której żyli.
Tajemnice Paryża
Premiera: niedziela 3 czerwca, godz. 11:55
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 30 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Paris Mysteries
Setki ekspertów poświęciły całe życie zawodowe na szczegółowe poznanie historii Paryża, a mimo to wiele opowieści i plotek do dziś pozostaje niepotwierdzonych. Od stuleci Paryż skutecznie strzeże swoich tajemnic. Niektóre z nich fascynują, inne są pożywką dla naszej fantazji. Prawdziwość wielu teorii potwierdzają twarde fakty, odniesienia i wiarygodni świadkowie.
W sześciu odcinkach serii zobaczymy efekty historycznych badań i pracy naukowców, które pozwolą nam poznać najmroczniejsze sekrety „miasta świateł”. Oto Paryż, jakiego jeszcze nie widzieliśmy!
Polowanie na Klausa Barbiego
Sobota 2 czerwca, godz. 21:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Hunting Down Klaus Barbie
Autorzy filmu sięgają do historycznych archiwów, aby rzucić nowe światło na historię Klausa Barbiego, szefa gestapo w Lyonie w latach 1943-1944. Dowiemy się między innymi, jak po wojnie zbrodniarz chroniony był zarówno przez tajne służby niemieckie, jak i amerykańskie. Barbie wysłał ponad 7,5 tysiąca Żydów do obozów zagłady, był także odpowiedzialny za tortury i deportacje 14  tysięcy członków francuskiego Ruchu Oporu.
W latach 50. uciekł do Ameryki Łacińskiej, w czym znacząco pomogły mu sojusze i umowy zawarte w okresie zimnej wojny. Jako agent amerykańskiego wywiadu — podobnie jak inni dawni naziści — brał udział w przemycie broni i torturach stosowanych przez reżimy południowoamerykańskich dyktatorów. Był zaangażowany w poszukiwania Che Guevary, współpracował z niemieckim wywiadem, organizował zamachy stanu finansowane przez narkotykowych baronów.
Prawdziwy doktor Żywago
Sobota 9 czerwca, godz. 21:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The Real Doctor Zhivago
„Doktor Żywago” to jedna z najsłynniejszych historii XX w. — opowieść o miłości i lęku rozgrywająca się na tle wojny i rosyjskiej rewolucji. Stephen Smith bada historię powstania tej bestsellerowej powieści i sprawdza, na ile wiernie jej autor, Borys Pasternak,
opisał swoją Rosję, którą kochał, i sowieckie rządy, którymi gardził.
Dowiemy się, jak w czasie zimnej wojny słynną powieść wykorzystywała CIA. W czasach stalinowskich łatwo było zginąć; Pasternak zdawał sobie sprawę, że książka może przyczynić się do jego śmierci. Dokument jest opowieścią o prawdziwym doktorze Żywago, którym był sam Borys Pasternak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *