Czerwiec na kanale CBS Europa

W weekend Bożego Ciała na kanale CBS Europa królować będą maratony filmowe. Na miłośników dobrego kina czekać będą aż cztery, każdy poświęcony innej tematyce: „Poruszające kino” (w czwartek 11 czerwca), „Najpiękniejsze melodramaty” (piątek 12 czerwca), „Klasyka filmowa” (sobota 13 czerwca) oraz „Komedia romantyczna” (niedziela 14 czerwca). W długi czerwcowy weekend przez całe dnie emitowane będą poruszające, intrygujące, wzruszające, trzymające w napięciu czy bawiące do łez filmy. Wśród nich premierowo pojawią się między innymi: dramat „Środki nadzwyczajne” z Harrisonem Fordem i filmowa adaptacja klasyki angielskiej literatury, dzieła Jane Austen – „Duma i uprzedzenie” z Keirą Knightley.

 

 

W czerwcu na kanale CBS Europa miłośnicy dobrego kina będą mogli także premierowo obejrzeć zarówno zabawne komedie, produkcje w gwiazdorskiej obsadzie, dramaty, jaki i trzymające w napięciu, przyprawiające o dreszcz emocji kryminały i thrillery. W ramach cyklu „Środa z akcją i thrillerem” będzie na kranie pojawią się między innymi obrazy: „Utkwiony” i „Na zakręcie życia”. Natomiast w cyklu „Poniedziałek z komedią” premierowo zaprezentowane zostaną: „Wojny damsko-męskie” z Jackiem Lemmonem i „Radio na fali” w gwiazdorskiej obsadzie.

FILMOWE MARATONY CZERWCOWEGO WEEKENDU

 

Weekend Bożego Ciała to specjalna oferta programowa: cztery różne filmowe maratony

Boże Ciało

Maraton: Poruszające kino, w tym premiera:

Środki nadzwyczajne (Extraordinary Measures)

Czwartek 11 czerwca o 21:00

Obsada: Harrison Ford, Brendan Fraser, Keri Russell

Dramat. Dwoje z trójki dzieci Johna i Aileen Crowleyów cierpi na rzadką
i śmiertelną chorobę Pompego. Gdy stan jednej z córek ulega pogorszeniu, zdesperowany John odkrywa badania naukowca, dr. Roberta Stonehilla. Crowleyowie zaczynają inwestować w jego prywatny ośrodek badawczy, pracujący nad lekiem na tę genetyczną chorobę. Na faktach.

Piątek

Maraton: Najpiękniejsze melodramaty, w tym premiera:

Duma i uprzedzenie (Pride & Prejudice)

Piątek 12 czerwca o 21:00

Obsada: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Rosamund Pike

Melodramat. „Jest prawdą powszechnie znaną, że samotnemu a bogatemu mężczyźnie brak do szczęścia tylko żony.” Kiedy więc pan Bingley wraz z panem Darcym przyjeżdżają na wieś, mającej aż pięć córek do wydania sąsiadce, pani Bennet, zakręci się w głowie! Jak na nowych przybyszów zareagują dwie najstarsze córki, Elizabeth i Jane? Ekranizacja powieści Jane Austen.

Sobota

Maraton: Klasyka filmowa, w tym komedie z Louisem de Funesem (06:05 – 21:00) oraz premiera:

Joe Black (Meet Joe Black)

Sobota 13 czerwca o 21:00

Obsada: Brad Pitt, Anthony Hopkins, Claire Forlani

Melodramat. Kilka dni z życia starzejącego się, bogatego biznesmena,
w których towarzyszy mu stale… Śmierć. Skryta pod postacią przystojnego młodego mężczyzny chce dowiedzieć się, jak to jest być człowiekiem. Wgląd
w ludzkie emocje, takie jak lojalność i miłość to lekcja nie tylko dla przybysza
z zaświatów, lecz również dla rodziny, w tym pięknej córki biznesmena…

Niedziela

Maraton: Komedia romantyczna, w tym premiera:

Chłopaki też płaczą (Forgetting Sarah Marshall)

Niedziela 14 czerwca o 21:00

Obsada: Jason Segel, Kristen Bell, Mila Kunis, Russell Brand, Johan Hill

Komedia romantyczna. Peter, porzucony przez dziewczynę, gwiazdę serialu, nie może dojść do siebie. Za namową brata wyjeżdża jak najdalej: na rajskie Hawaje. Ma jednak pecha: w domku obok świetnie bawi się jego była dziewczyna z nowym chłopakiem, gwiazdą rocka.

PREMIERY W CYKLU ŚRODA Z AKCJĄ I THRILLEREM

San Saba (San Saba)

Środa 3 czerwca o 21:00

Obsada: Angus Macfadyen, Elisabeth Röhm, Vivica A. Fox

Kryminał. Bud, prywatny detektyw, został znaleziony nieprzytomny w mieście San Saba przy zwłokach wpływowego biznesmena. Nic nie pamięta, a policja podejrzewa go o morderstwo. Mężczyzna postanawia oczyścić się z zarzutów. Śledztwo i składanie fragmentów wspomnień prowadzą Buda najpierw do Leigh, córki zamordowanego, a potem w coraz bardziej niebezpieczne rejony.

Utkwiony (Stuck)

Środa 10 czerwca o 21:00

Obsada: Mena Suvari, Stephen Rea, Russell Hornsby

Thriller. Pijana Brandi uderza samochodem w bezdomnego. Mężczyzna utyka
w przedniej szybie samochodu, a spanikowana Brandi ucieka. Otrzeźwiawszy, chce pomóc ofierze, ale obawia się, że wypadek zrujnuje jej życie. Za namową chłopaka postanawia ukryć samochód w garażu i poczekać, aż bezdomny umrze… 

Na zakręcie życia (When a Man Falls in the Forest)

Środa 17 czerwca o 21:00

Obsada: Sharon Stone, Dylan Baker, Timothy Hutton

Dramat/thriller. Karen i Gary są małżeństwem, które żyje obok siebie. Ona szuka ekscytacji w sklepowych kradzieżach, on z trudem znosi powolny rozkład ich związku. Jego przyjaciel Travis był kiedyś szkolnym twardzielem, dziś wegetuje jako sprzedawca w sklepie. Introwertyczny Bill – ich kupel z liceum – nocą sprząta biurowiec, w dzień męczą go koszmary. Ich drogi przecinają się…

PREMIERY W CYKLU PONIEDZIAŁEK Z KOMEDIĄ

Wojny damsko-męskie (The War Between Men and Women)

Poniedziałek 8 czerwca o 21:00

Obsada: Jack Lemmon, Barbara Harris, Jason Robards

Komedia. Peter, autor antyfeministycznych rysunków satyrycznych, nie znosi dzieci
i psów, a jego życie singla na Manhattanie ubarwiają liczne romanse. Pewnego dnia spotyka wygadaną, pewną siebie Terry. I choć okazuje się, że jest matką trójki dzieci i ma psa, Peter zaczyna romans. Lecz wkrótce sprawy wymykają mu się spod kontroli.

Radio na fali (Pirate Radio)

Poniedziałek 29 czerwca o 21:00

Obsada: Philip Seymour Hoffman, Bill Nighy, Nick Frost, Emma Thompson

Komediodramat. Rok 1966. Usunięty ze szkoły 18-letni Carl zostaje wysłany do ojca chrzestnego. Matka nie wie, że Quentin prowadzi najpopularniejszą piracką stację radiową w Wielkiej Brytanii… na statku zacumowanym na Morzu Północnym! Życie na statku to dla Carla fascynująca inicjacja w dorosłe życie – tymczasem rząd stara się ukrócić działalność piratów…

INNE PREMIERY

Magiczny zegar (For All Time)

Czwartek 18 czerwca o 21:00

Obsada: Mark Harmon, Mary McDonnell, Catherine Hicks

Dramat s.f. Kiedy znużony codzienną rutyną – której częścią są podróże pociągiem – Charles kupuje antyczny kieszonkowy zegarek, nagle z okien pociągu zaczyna dostrzegać zupełnie inny świat. W końcu decyduje się wysiąść i tak trafia do… 1896 roku. Na swojej drodze spotyka tam wdowę Laurę.

40 lat minęło (This Is 40)

Sobota 27 czerwca o 21:00

Obsada: Paul Rudd, Leslie Mann, Jason Segel, Megan Fox

Komedia romantyczna. Związek Debbie i Pete’a nie jest już tak ekscytujący – są ze sobą od dawna, mają dwie córki, hipotekę na dom i swoje małe firmy. Gdy zbliża się czterdziestka, Debbie postanawia nie świętować, zaś Pete szykuje się do imprezy, nie przyjmując do wiadomości upływu czasu. Jednak problemy się piętrzą, a kryzys dotyka już każdej sfery ich życia…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *