Czerwiec na kanale Epic Drama

W czerwcowej ramówce kanału Epic Drama tradycyjnie znajdą się atrakcyjne nowości, jak i cały szereg znanych i cieszących się dużą popularnością wśród polskich widzów produkcji.
 

 
Linie podziału
Gatunek: Wojenny
Premiera: poniedziałek 18 czerwca,
godz. 21:00
Rok: 2015
Sezon 1: 6 x 60 min
Twórcy: Robert Thayenthal, Josephin Thayenthal
Obsada: Heiner Lauterbach, Henriette Confurius, Jonathan Berlin, Martina Gedeck, Alexander Held, Florian Brückner, Maximilian Brückner
Wiosna 1945 r., ostatnie chwile przed upadkiem Rzeszy. W Tannbach grupa fanatycznych nazistów przygotowuje ostatni morderczy atak na współobywateli. Wkrótce do miasta wkraczają Amerykanie, którzy ostatecznie kończą wojnę. Ale świętowanie trwa krótko, bo pojawiają się także Rosjanie. Oba mocarstwa uznają Tannbach za swoje — w efekcie możemy zobaczyć miniaturową wersję tego, czym w przyszłości będzie zimna wojna.
Wojenne pokolenie powoli przekształca się w powojenne. Opisana tu historia obejmuje okres od końca wojny do budowy Muru Berlińskiego. Tannbach to miejsce zawieszone pomiędzy demokracją a komunizmem. Każdy ma tu coś do ukrycia, coś chce zmienić — albo o czymś chce zapomnieć. Każdy pragnie zacząć życie od nowa. Ten poruszający serial, oparty na prawdziwych wydarzeniach z lat 1945–1961, ukazuje życie wielu różnych ludzi: oprawców i ofiar, oportunistów, zwycięzców i przegranych, którzy przeżyli zawieruchę wojenną, aby wpaść w pułapkę nowej, często równie straszliwej zimnej wojny.
Poldark – Wichry losu
Gatunek: Kostiumowy
Premiera: niedziela 3 czerwca, godz. 21:00
Rok: 2016
Sezon 2: 10 x 60 min
Twórcy: Debbie Horsfield
Obsada: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Ruby Bentall, Jack Farthing, Luke Norris, Beatie Edney, John Nettles
Rok 1790. Zamieszki i rewolucja wiszą w powietrzu. Ross Poldark musi walczyć o wolność, kiedy George Warleggan dąży do uznania go za rewolucjonistę, co oznaczałoby wyrok i egzekucję. Francis i Elizabeth są przerażeni — czy Demelza zdoła uratować Rossa przed nim samym? Tonąc w długach, Ross i Francis postanawiają połączyć siły i stworzyć nową kopalnię bez udziału Warlegganów. Ross sporo zaryzykuje, biorąc udział w desperackiej próbie przemytu.
Los Poldarków w nieoczekiwany sposób zwiąże się też z doktorem Dwightem Enysem i młodą dziedziczką Caroline Penvenen. Klan musi wreszcie zakończyć konflikty i spory. Pytanie — jakim kosztem?
Stróż prawa
Gatunek: Kryminalny i thriller
Premiera: piątek 8 czerwca, godz. 21:00
Rok: 2013
Sezon 2: 13 x 60 min
Twórcy: Tom Fontana, Will Rokos
Obsada: Tom Weston-Jones, Kyle Schmid, Anastasia Griffith, Ato Essandoh, Franka
Nowy Jork, rok 1865, tuż przed zamachem na prezydenta Lincolna. W dzielnicy irlandzkich imigrantów pleni się zbrodnia, choć dowództwo miejscowej policji przejmuje twardy generał Brendan Donovan. „Potrzebujemy porządku” — grzmi Donovan, ale impulsywny detektyw Corcoran nie zgadza się na bezmyślne wykonywanie jego rozkazów i wymierza sprawiedliwość w sposób, który uważa za najlepszy – nie zawsze zgodnie z literą prawa.
W drugim sezonie Corcoran robi co może, aby utrzymać spokój w mieście mimo trwającej wojny. Jednocześnie musi mierzyć się z własnymi demonami, między innymi ze zdradą swojej żony i najlepszego przyjaciela. On sam i wszyscy wokół nadal dręczą się wzajemnie, walczą i cierpią, zabijają i przebaczają, podczas gdy Nowy Jork stopniowo staje się tym niezwykłym, wielonarodowym tyglem, jakim jest do dziś.
Dynastia Tudorów
Gatunek: Polityka i władza
Premiera: piątek 15 czerwca, godz. 22:00
Rok: 2008
Sezon 2: 10 x 60 min
Twórcy: Michael Hirst
Obsada: Jonathan Rhys Meyers, Maria Doyle Kennedy, Natalie Dormer, Joss Stone, Tamzin Merchant, Joely Richardson, Henry Cavill
Na początku nowego sezonu serii obserwujemy króla sfrustrowanego postawą Watykanu, który odmawia zgody na anulowanie małżeństwa z Katarzyną Aragońską i poślubienie Anny Boleyn. Pragnienie Henryka ma wiele źródeł — są wśród ich próżność, namiętność, odważny indywidualizm, ale pierwsze skrzypce gra nieokiełznana ambicja i chęć spłodzenia syna, dziedzica i kontynuatora dynastii Tudorów.
Jeśli nie będzie miał syna, to jego linia skończy się na nim — i przepadną wszystkie związane z nią ambicje i plany. Ale to pragnienie to nie wszystko: Henryk, inspirowany pismami i reformatorskim zapałem niemieckiego teologa Marcina Lutra, występuje przeciwko Kościołowi katolickiemu w jego własnej grze i oznajmia, że będzie zarówno władcą świeckim, jak i duchowym przywódcą kościoła w Anglii. Angielska reformacja łączy zatem osobiste i polityczne ambicje królarewolucjonisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *