Czerwiec na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali „Mad Men” (sezon 7.), „RAKE” (sezon 4.) oraz „Deep Water” (sezon 1.).
 
W czerwcu SundanceTV poleca także cykl Mistrzowie kina, a w nim filmy dokumentalne opowiadające o znanych i mniej znanych reżyserach i twórcach filmowych: „SEMBENE!”, „The Magician: the astonishing life and work of Orson Welles”, „Dalton Trumbo”, „Richard Linklater: Dream is Destiny” i „Pierwszy film”.
 

MAD MEN – SEZON 7.
W czwartki o 22:00
Występują: Jon Hamm, Elisabeth Moss
Siódmy i ostatni sezon serialu składa się z 14 odcinków podzielonych na dwie równe części: pierwsza, zatytułowana jako „Beginning”, rozpoczyna się w styczniu 1969 r., kilka tygodni po Święcie Dziękczynienia z 1968 r., które zostało pokazane pod koniec 6. sezonu, zaś kończy w lipcu 1969 r., i przedstawia bohaterów w trakcie zmagań z nowymi okolicznościami ich życia prywatnego i zawodowego. Druga połowa sezonu, zatytułowana jako „The End of an Era”, rozgrywa się między kwietniem a listopadem 1970 r.
RAKE – SEZON 4.
W każdą niedzielę o 22:00
Występują: Richard Roxburgh, Matt Day, Russell Dykstra, Kate Box
Adwokat kryminalny Cleaver Greene to specjalista od spraw beznadziejnych i klientów nie do obrony – od bigamistów po kanibali i wszystkich pomiędzy. Jest mistrzem przegranej sprawy, zarówno w sali sądowej, jak i w sypialni.
DEEP WATER – SEZON 1.
Od 3 czerwca w każdą niedzielę o 21:00
Występują: Noah Taylor, Yael Stone, Jeremy Lindsay Taylor
Kiedy młody gej zostaje brutalnie zamordowany w pobliżu Bondi Beach, detektywi Tori Lustigman i Nick Manning zostają przydzieleni do zbadania sprawy. Po odnalezieniu kolejnych ciał, Tori łączy śmierć z serią zabójstw gejów w latach 80. i 90. XX wieku.
SEMBENE!
Piątek, 1 czerwca o 22:00
Reżyseria: Samba Gadjigo, Jason Silverman
Występują: Mbissine Therese Diop, Ousmane Sembene
Sembene! to spojrzenie na życie i karierę Ousmana Sembene, pierwszego senegalskiego reżysera filmów fabularnych. Współtwórcą filmu i jego narratorem jest Samba Gadjigo, amerykański profesor z Senegalu, który stał się jednym z najbliższych powierników Sembene.
THE MAGICIAN: THE ASTONISHING LIFE AND WORK OF ORSON WELLES
Piątek, 8 czerwca o 22:00
Reżyseria: Chuck Workman
Występują: Orson Welles, Simon Callow, Steven Spielberg
Film przygląda się niezwykłemu geniuszowi Orsona Wellesa w przededniu jego setnych urodzin. Obraz stara się rozwikłać tajemnicę kariery hollywoodzkiego gwiazdora, niezależnego i niezwykle ważnego filmowca i reżysera, przez niektórych uważanego za hollywoodzką porażkę.
TRUMBO
(Dalton Trumbo)
Piątek, 15 czerwca o 22:00
Reżyseria: Peter Askin
Występują: Dalton Trumbo, Liam Neeson, Michael Douglas
Film skupia się na życiu Daltona Trumbo (1905-1976). Obraz analizuje wpływ, jaki wywarło na poszczególne jednostki i ich rodziny prowadzone tuż po II wojnie światowej przez amerykański Kongres śledztwo, mające na celu wskazanie hollywoodzkich komunistów. Dalton Trumbo był jednym z kilku pisarzy, reżyserów i aktorów, którzy powołując się na Pierwszą Poprawkę odmówili składania zeznań przed Komisją do spraw Działalności Antyamerykańskiej.
RICHARD LINKLATER: DREAM IS DESTINY
Piątek, 22 czerwca o 22:00
Reżyseria: Louis Black, Karen Bernstein
Występują: Jack Black, Julie Delpy, Ethan Hawke
„Jeden z najbardziej inspirujących i przyjemnych filmów dokumentalnych ostatnich czasów. Film Richard Linklater: Dream is Destiny w reżyserii Louisa Blacka i Karen Bernstein, to wyjątkowe połączenie skromności i artystycznej ambicji, które pozwoliło reżyserowi rozwijać się w branży nie przyjmującej zazwyczaj takich artystów z otwartymi ramionami.” The Hollywood Reporter.
THE FIRST FILM
(Pierwszy film)
Pią
Reżyseria: David Wilkinson
Występują: Tom Courtenay, Joe Eszterhas, Ronald Harwood
W październiku 1888 r. Louis Le Prince wyprodukował w angielskim Leeds pierwsze na świecie filmy. Zostały one nakręcone przy pomocy skonstruowanych przez niego i opatentowanych w USA i Wielkiej Brytanii kamer. Kiedy Le Prince udoskonalił swój projektor, chciał zorganizować w Stanach Zjednoczonych pierwszy pokaz swojego wynalazku. 16 września 1890 roku, zaledwie kilka tygodni przed wypłynięciem do Nowego Jorku, Louis Aime Augustine Le Prince wsiadł do pociągu jadącego z Dijon do Paryża i zaginął bez śladu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *