MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

Człowiek tworzy historię, historia tworzy człowieka — intrygujące biografie w Planete+ i Canal+ online

Człowiek tworzy historię, a historia tworzy człowieka. Czerwcowe nowości w PLANETE+ to wciągające życiorysy ludzi, którzy wywarli wpływ na otaczający ich świat tak, jak ich czasy wpłynęły na nich. Historia legendarnego klubu piłkarskiego z pogmatwanymi włoskimi realiami w tle (JUVENTUS: CZARNO-BIAŁA HISTORIA). Kulisy wstrząsających śledztw, które na zawsze odmieniły życie zarówno ofiar, jak i prowadzących je policjantów (NASZE NAJCIĘŻSZE ŚLEDZTWA). Biografia twórcy 200 krojów czcionek, którego wybitna kariera splatała się z burzliwymi dziejami jego ojczyzny, Niemiec (MAGICZNE LITERY HERMANNA ZAPFA).

 

JUVENTUS: CZARNO-BIAŁA HISTORIA, film dokumentalny, już dostępny w PLANETE+ i kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Historia Juventusu, legendarnego klubu piłkarskiego z Turynu, opowiedziana z wielkim rozmachem i narracyjnym nerwem.

Ten pełnometrażowy reportaż opowiada o losach familii Agnelli, twórców potęgi zespołu z Piemontu. W filmie opowiadającym historię jednego z najsłynniejszych piłkarskich klubów świata – Juventusu Turyn, nie brakuje wypowiedzi legendarnych graczy oraz migawek z chwil największych triumfów. W tle opowieści widz poznaje nie tylko dzieje samej rodziny, lecz również pogmatwaną historię Włoch XX wieku oraz wielkie osobowości, które przez lata ten słynny zespół tworzyły. Wbrew pozorom jest to dokument nie tylko dla fanów piłki nożnej.

Narratorem w filmie jest laureat Oscara® i Złotego Globu Murray Abraham.

GWAŁCICIEL Z CZARNEJ TAKSÓWKI, film dokumentalny, już dostępny w PLANETE+ i kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Kulisy schwytania i procesu Johna Worboysa, seryjnego gwałciciela, który grasował w centrum Londynu.

Tą sprawą żyła cała Wielka Brytania. John Worboys, londyński taksówkarz, który odurzał i gwałcił pasażerki, przez długi czas pozostawał nieuchwytny. Śledztwo, a następnie proces i wyrok w jego sprawie śledził cały kraj. Niestety, policja popełniła liczne błędy i lekceważyła doniesienia skrzywdzonych przez Worboysa kobiet, wskutek czego ostatecznie udowodniono mu jedynie jeden gwałt, cztery usiłowania, dwanaście odurzeń kobiet i jedną jego próbę. Sprawa „gwałciciela z czarnej taksówki” wywołała w Anglii szeroką dyskusję na temat traktowania ofiar przemocy seksualnej i konieczności zmiany procedur.

MAGICZNE LITERY HERMANNA ZAPFA, film dokumentalny, premiera w sobotę 10.06 o godz. 22:00 w PLANETE+ i kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online 

– Dokumentalna biografia Hermanna Zapfa, który zaprojektował ponad 200 krojów czcionek. Jego Optima, Palatino i Zapfino instalowane są na każdym komputerze Apple.

Hermann Zapf, wybitny niemiecki typograf, kaligraf i introligator. W 1951 roku poślubił Gudrun von Hesse, również utalentowaną typografkę i introligatorkę. Razem przeżyli przeszło 60 lat, dzieląc wspólną pasję i trudy życia codziennego w szybko zmieniającym się świecie. W trakcie swej długiej kariery Zapf (1918-2015) był świadkiem narodzin druku cyfrowego i objął profesurę pierwszego na świecie wydziału typografii komputerowej, a najważniejszych wyborów w swym życiu musiał dokonywać w kluczowych dla swego kraju momentach. Był więźniem Dachau, następnie trafił do armii, a potem do francuskiej niewoli. MAGICZNE LITERY HERMANNA ZAPFA to niezwykle wciągający dokument o ludzkiej pasji.

NASZE NAJCIĘŻSZE ŚLEDZTWA, seria dokumentalna, premierowe odcinki w niedziele od 11.06 o godz. 22:00 w PLANETE+ i kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Doświadczeni policjanci mówią o zbrodniach i śledztwach, które najmocniej zapadły im w pamięć. Seria dokumentalna BBC dla widzów o mocnych nerwach.

Te zbrodnie wstrząsnęły Wielką Brytanią, a wytropienie sprawców, którzy starannie zacierali ślady, było niezwykle trudne. Gdy w okolicy grasuje seryjny morderca, gwałciciel albo zabójca dzieci, policjanci pracują pod ogromną presją. Jak sobie z nią radzą? Poznamy kulisy spraw, które śledczy opisali jako najtrudniejsze i najbardziej obciążające psychicznie w ich karierze. Sześciu doświadczonych policjantów i detektywów opowiada o śledztwach tak ciężkich, że na ich wspomnienie w oczach tych dojrzałych profesjonalistów pojawiają się łzy, a głos staje im w gardle. Seria NASZE NAJCIĘŻSZE ŚLEDZTWA to świadectwa zła, które pozostają w pamięci i sercu tych, którzy je ścigają, tych, którzy byli ich świadkami, a przede wszystkim tych, których te zbrodnie bezpośrednio dotknęły.

POLSKA Z GÓRY 7, seria dokumentalna, premierowe odcinki w poniedziałki od 12.06 o godz. 18:00 w PLANETE+ i w serwisie CANAL+ online

– To już siódmy sezon, a twórcom POLSKA Z GÓRY nie brakuje tematów. Jest tyle miejsc do zobaczenia!

Zapierające dech obrazy Polski z lotu ptaka, okraszone pełnym ciekawostek, dowcipnym komentarzem. Sztandarowy format PLANETE+ powraca z nowymi odcinkami, w których poszybujemy nad szczytami Beskidu Wyspowego i hałdami węgla. Poszukamy środka Polski. Ponownie zawitamy na tajemniczy Dolny Śląsk, pełen pamiątek historii dawnej i najnowszej. Przelecimy nad Drawieńskim Parkiem Narodowym, Łemkowszczyzną i Doliną Słupi. Zobaczymy ukryte perełki architektury i niezwykłe miejsca położone na uboczu i szerzej nieznane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *