Czołowi polscy pisarze powracają w „Opowiem ci o zbrodni”

Popularni polscy pisarze powracają w nowej odsłonie wyjątkowego projektu medialnego „Opowiem ci o zbrodni, na który składa się nowy sezon programu telewizji Crime+Investigation Polsat i powstała w trakcie jego produkcji książka z opowiadaniami opisującymi sprawy omawiane w programie, wydana przez Kompanię Mediową, jak również serial audio z udziałem wyprodukowany przez Storytel.

 

 

 

W nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” czołowi polscy pisarze przyjrzą się siedmiu prawdziwym zbrodniom, które wstrząsnęły Polską. W każdym z odcinków pisarze stają się narratorami, którzy opowiadają o wybranym przez siebie morderstwie w charakterystyczny dla siebie sposób. Podobnie jak przy pracy nad pierwszym sezonem, pisarze otrzymali dostęp do akt sądowych, dzięki którym starają się dokonać dogłębnej analizy działań morderców. Zdjęcia studyjne wzbogacone zostaną nie tylko rekonstrukcjami przebiegu zbrodni i okoliczności, jakie do nich doprowadziły. Pisarze udali się także, w miejsca kluczowe dla przebiegu zbrodni, rozmawiali z osobami zaangażowanymi w sprawy, z rodzinami ofiar. Wśród spraw poruszanych w najnowszych odcinkach znalazły się między innymi historia wampira ze Stefanowic, który mordował starsze kobiety, sprawa rytualnego mordu w bunkrze w Halembie oraz historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach, od momentu gdy wyruszył w samotny rejs.

W najnowszym sezonie programu na plan powracają czołowi polscy twórcy kryminałów znani z pierwszego sezonu: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska. Do obsady serii dołączają także Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj.

Nowa seria programu będzie liczyła 7 odcinków – premiera w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat już w ten piątek 20 września o godz. 22:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *