MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

Cztery części kultowej serii Indiana Jones dostępne w serwisie Premiery Canal+

Już 30 czerwca w polskich kinach pojawi się zupełnie nowa odsłona przygód dr Henry’ego Waltona „Indiany” Jonesa – INDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA. Zanim obejrzysz wyczekiwane zakończenie tej przygodowej historii, przeżyj poprzednie jeszcze raz! Wszystkie wcześniejsze części dostępne są w serwisie PREMIERY CANAL+.  

 

– INDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA, czyli piąty i ostatni film z serii, zadebiutował na 76. festiwalu filmowym w Cannes 18 maja 2023 roku.

– Amerykańska seria została stworzona przez George’a Lucasa, a w roli Indiany Jonesa wystąpił znakomity Harrison Ford. Pierwsze cztery filmy zostały wyreżyserowane przez Stevena Spielberga, który ściśle współpracował z Lucasem podczas ich produkcji.

– Na podstawie filmów powstał również serial telewizyjny „Kroniki młodego Indiany Jonesa”, komiksy Marvel Comics, powieści Wolfganga Hohlbeina, a także wiele gier wideo.

INDIANA JONES to kultowa seria filmów amerykańskich opartych na przygodach fikcyjnego archeologa, która rozpoczęła się w 1981 roku produkcją POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ ARKI. Trzy lata później, w 1984 roku na ekrany trafił prequel INDIANA JONES I ŚWIĄTYNIA ZAGŁADY, a kolejnych pięć lat później kolejna część – INDIANA JONES I OSTATNIA KRUCJATA. Czwarta odsłona, INDIANA JONES I KRÓLESTWO KRYSZTAŁOWEJ CZASZKI, powstała dopiero osiemnaście lat później debiutując w kinach w 2008 roku.

Na piątą, a zarazem ostatnią odsłonę kultowej serii, fanom przyszło czekać kolejnych piętnaście lat. INDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA w reżyserii Jamesa Mangolda zadebiutuje w kinach już 30 czerwca. W filmie w głównego bohatera wcielił się nie kto inny jak Harrison Ford. W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, a także Toby Jones.

Film przenosi nas do roku 1969, kiedy to trwa apogeum wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. W piątej i ostatniej części powrócimy także do czasów II wojny światowej, dzięki wspomnieniom Jonesa. Właśnie w tych scenach zobaczymy odmłodzonego komputerowo Forda. W filmie nie zabraknie tajemnicy, humoru, widowiskowych scen akcji i konfliktu pokoleń. Jones jest niezwykle zdeterminowany, aby wyjawić nikczemną działalność nazistowskich naukowców licznie stojących za programami kosmicznymi. Tajemniczy artefakt, którego szuka, dysponuje mocą będącą poza wyobrażeniem i możliwościami zwykłych ludzi. Jednak bohater Mikkelsena również chce go zdobyć i nie kieruje się szlachetnymi pobudkami.

Poprzednie odsłony Indiany Jonesa dostępne są do obejrzenia w serwisie PREMIERY CANAL+

Oglądaj POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ ARKI online w PREMIERY CANAL+

Ameryka lat 30. XX wieku. Dr Indiana Jones to nieco roztargniony profesor archeologii, który nie ma czasu na życie prywatne. Cały jego grafik pochłaniają uniwersyteckie wykłady i ekspedycje badawcze do odległych zakątków świata. Choć niedawno powrócił z ostatniej wyprawy, nie jest mu dane cieszyć się długo zaciszem własnego gabinetu.

Ameryka lat 30. XX wieku. Dr Indiana Jones to nieco roztargniony profesor archeologii, który nie ma czasu na życie prywatne. Cały jego grafik pochłaniają uniwersyteckie wykłady i ekspedycje badawcze do odległych zakątków świata. Choć niedawno powrócił z ostatniej wyprawy, nie jest mu dane cieszyć się długo zaciszem własnego gabinetu.

Oglądaj INDIANA JONES i ŚWIĄTYNIA ZAGŁADY online w PREMIERY CANAL+

Lata 30. Dr Indiana Jones to szanowany archeolog, choć jego tryb życia daleko odbiega od wizerunku typowego naukowca. W czasie jednej ze swoich niecodziennych ekspedycji trafia do Szanghaju. Tu wdaje się w awanturę w jednym z nocnych klubów, po której ląduje w indyjskiej głuszy. Po wielu perypetiach przypadkowo znajduje tajemniczą kopalnię, w której dzieci zmuszane są do niewolniczej pracy. Indiana odkrywa, że za całą sprawą stoi zbrodnicza sekta wyznawców bogini Kali.

Oglądaj INDIANA JONES I OSTATNIA KRUCJATA online w PREMIERY CANAL+

Mija trzydzieści lat. Naziści przejmują władzę w Niemczech i szykują się do podboju całego świata. Do osiągnięcia pełnego sukcesu brakuje im – jak sądzą – kilku cennych rekwizytów, tj. Święty Graal. Porywają więc jedyną osobę, która może im pomóc w zdobyciu tych skarbów – profesora Henryʼego Jonesa.

Oglądaj  INDIANA JONES I KRÓLESTWO KRYSZTAŁOWEJ CZASZKI online w PREMIERY CANAL+

Rok 1957 – w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela, że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta, który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *